LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Na rivp se svaki puta iznenadim rastu cijene i jos vise se iznenadim sto ni tada dionica nije skupa. Ovdje se samo sokiram. Realna vrijednost lrh za kraj 2017 god je 4100kn, pa toliko je bila i pocetkom 2016. 2 god se za nas male dionicare nece dogoditi nista. Nisu djabe neki iz topa 10 pobjegli


Svi se kunu u RIVP i buduće cijene, a na RIVP-u nitko nikada nije spojio tri suvisla posta s konkretnim brojkama.. Strašno koji bias..

ni na DDJH nije bolje, ali na RIVP bar imamo akvizicije, tvrtka je dobro posložena a rast cijene opravdavam što ju kupuje zaista široka baza – institucionalci, fizičke, strane osobe… hebiga, bez likvidnosti nema toga (odnosno ima, al’ treba čekati)
LRH je ova igra oko prodaje više naštetila nego donijela koristi, stalno se ‘važe’ između neke fer vrijednosti i one koja bi bila u preuzimanju koja je, logično, jer se gleda puno više i buduće poslovanje dakle neka premija u prodajnoj transakciji, nešto viša
ali nema zime za LRH

Ova LRH kao da je u najmanju ruku gubitas, svi turisti u zadnje dane konstantno rastu, a ona samo sto ne krene u minus…😂😂😂.

Ali je ipak onaj nalog na asku od 100 kom na 1750 kn pobjegao od straha na ga netko ne skine. Prosli tjedan je isto tako postupio i onaj od 100 kom na 3700. …😊
Ovo ce jedan dan samo puknuti u plus…alu taj dan nikako svanuti……strpljen spasen😢

Dali netko ima informaciju sto je sa uredjenjem plaza, zicare? Ovdje je i grad ocito zaspao.


Svi se kunu u RIVP i buduće cijene, a na RIVP-u nitko nikada nije spojio tri suvisla posta s konkretnim brojkama.. Strašno koji bias..

Dok je na LRH sve pretreseno do zadnje brojke i zareza i šta to vrijedi ? Pratio sam temu još od kad je kolega Draženi svaka mu čast računao, rasčlanjivao ima tome 3-4 g. ako ne i više , i di je cijena sada? (mali dioničari nisu mogli puno kupiti za par tisuća KN puno LRH).
Dok s druge strane prije 3-4g. za par tisuća kuna kupiti RIVP i danas pogledati dobit …
Na RIVP netreba ništa ni računati onaj tko je prije 3-4 g. kupio istu.
Za usporedbu kupio sam ADRIS prije prodaje duhana i to je bila dobra priča dobra je i sada , ali da sam za te pare uzeo RIVP danas bi imao veći prinos nego na ADRIS . Imam ove dvije a LRH ne.

Pa poštovani kolega, Giorgio II napreduje jako dobro, došao je u razinu ceste. Milenium se isto obnavlja, nije naš, no i konkurencija vjeruje u destinaciju. Dom kulture je skoro gotov. I ono najvažnije, kod nas nema snijega, vrijeme je hladno, ali šetnja uz lungo mare po suncu je prekrasan doživljaj!
Pozdrav iz Opatije!

Kamelija, simbol Opatije!

Ika – luksuzni hotel

Još jedan sa 5* na opatijskoj rivijeri

Nemoj misliti na m2!


Dok s druge strane prije 3-4g. za par tisuća kuna kupiti RIVP i danas pogledati dobit …
Na RIVP netreba ništa ni računati onaj tko je prije 3-4 g. kupio istu.
Za usporedbu kupio sam ADRIS prije prodaje duhana i to je bila dobra priča dobra je i sada , ali da sam za te pare uzeo RIVP danas bi imao veći prinos nego na ADRIS . Imam ove dvije a LRH ne.

Pa podaci baš ne govore tako.
RIVP od kada je izvršeno pripojenje (listopad 2014) je od početne cijene do kraja 2016 narasla 44,3% a LRH i LRHC zajedno u istom periodu 39,1% što i nije tako velika razlika zar ne?

No rast naravno nije bio linearan ni kod jedne ni kod druge tvrtke i sada kada se uzimaju određeni periodi u velikoj je prednosti RIVP ali nije to baš uvijek tako bilo?

Npr. od uvrštenja nove RIVP pa do kraja 2015 dioničari su imali čak i mali minu od -0,2% !!!
Pa sve do polovice 2016 i dalje su dioničari RIVP imali značajno slabiji prinos od LRH a i mnogi drugih dionica na tržištu. Rast je bio svega 3,8% !!

RIVP je “eksplodirala” tek u drugoj polovici 2016 i napravila rast od čak 39% do kraja godine

Znači tek se zadnjih 6 mjeseci više isplatilo imati dionicu RIVP nego LRH !
Naravno najbolje bi bilo da ste odmah nakon razdvajanja prodali LRH po 4000 kn i za to kupili RIVP i ostavili si LRHC pa onda prodali sav RIVP pa kupili LRHC kad se pojavio na burzi jer je isti narastao sa početnih 1000 kuna za 40% do danas, a RIVP samo 8,7%

Dakle lako je sada gledati u nazad i biti pametan. Da je osvanula prodaja LRH po očekivanoj cijeni od preko 5000 kuna po dionici, a dioničarima dodatno još ostala dionica LRHC onda bi situacija bila sasvim drugačija zar ne? Uvijek se mogu izvuči 2 datuma gdje će jedna dionica biti bolja po prinosu od druge, a druga dva datuma pokazati će baš suprotno.

To i nema previše smisla uspoređivati.

Ja sam ovdje izgleda jedini koji preferira “buy and hold” strategiju. Znači uložio sam prije dosta godina u kompaniju koju sam prepoznao kao veliki potencijal i koja je pokazala značajan zaokret u poslovanju, upravljanju profitabilnosti. Jako sam zadovoljan do sada. Sviđa mi se menagment, a interesi većinskog i menagmenta se u potpunosti se poklapaju sa mojima. Ne žurim i čekam da većinski pronađe kupca jer njegov je cilj to dobro unovčiti i siguran sam da su mu apetiti veći nego moji. Menagment je vezan bonusima koje će ostvariti iz te prodaje i vilj mu je maksimalizirati zaradu dioničarima.

Da nebi netko pomislio da imam nešto protiv RIVP. Ne nikako, ali moj izbor je bio LRH i do sada se nisam pokolebao. U 2014, 2015 pa i polovici 2016 bilo je definitivno profitabilnije biti dioničar LRH. RIVP je svoj zaostatak nadoknadio, pa i sada prestigao ostale. Nije mi žao zbog toga, dapače. To diže valuacije svih turista. Nemam ništa protiv da se vluacije dignu na 12-13-14 EBITDA kao u njihovim akvizicijama ali te su akvizicije bile jako skupe i tek trebamo vidjeti kako će se to odraziti na njihovo ukupno poslovanje. To pišem samo ovako odokativno jer ih nemam vremena dublje analizirati.

Nemoj misliti na m2!

Nema smisla Dalibore, RIVP je everybody darling i sve brojke i činjenice su nebitne… Osobno se slažem s vama iako sam s vremenom presložio Ostojine dionice tako da mi je na kraju ostalo više RIVP nego LRH u portfelju (na račun debljanja GAMA PCTS LRHC što sam više puta objašnjavao).

Iako imam RIVP svejedno mi je nevjerojatan bias koji tamo vlada i kako je sve divno i krasno, izvještaji su na eng, puno boja i sl. suludi argumenti. Moraš se ispričavati ako ideš nešto reći što bi se moglo protumačiti kao negativno.
A rast koji spominjete je započeo na 24,00 kn o čemu sam pisao i objašnjavao pa sam popljuvan jer kako se usudim tako o većinskom vlasniku. Iako sam to iskoristio čak i s marginom koliko sam bio uvjeren da igraju nekorektno i drže cijenu, svjedno mi je taj potez o nematerijalnoj dvidendi na neto iznos bio jako ružan i nekorektan potez EPIC-a. S druge strane, za takvo nešto bi Ostoju proglasili državnim neprijateljem br. 1.

I zato ne razbijajte s tim glavu previše, psihologija i biasi su na forumu puno jači od znanja, činjenica i argumenata.

ps. Samo neka LRH krene u novi investicijski ciklus i od danas pa iduće tri godine će ostvariti veći prinos nego RIVP

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Nije mi jasno zasto se lrh stedi? Vidimo da na sve strane nicu novi hotelcici u opatiji i to se u zadnje vrijeme ide na 5 zvijezdica. Lrh ima samo jedan takav hotel.
Ova stednja ima smisla samo ukoliko ove godine najave neku akviziciju ili vece ulaganje. Pitanje je sto je danas skupo? Rivp placa 14 ev ebitda, no kamate su jeftine, prolaze godine i to u konacnici za 4-5 god nece biti skupo.

Moram ponovno komentirati, RIVP nije plaćala toliko EV/EBITDA koliko se piše, ali neki nikada neće ili ne žele shvatiti. Ništa RIVP nije do sada skupo platila (a ne kažem da su čak i navedene EV/EBITDA skupe).

Ako pricamo o prosloj godini LRH je bila pusiona a RIVP je odradila odlicno, LRH je sada na nekakvom dnu a RIVP trenutno leti i ove godine dionica LRH ima sada veci prostor za rast, ali nisko zaduzena firma sa velikim potencijalom bez ozbiljnog plana investicija i razvoja ne daje neku sigurnost i jos k tome zbog malog broja slobodnih dionica ne pruza potrebnu likvidnost…

New Report

Close