LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo, nova godina pocela je dobro. Tko ima, moze (do)kupit. Tko zeli, moze prodat.

A najbitnije je, da su hoteli puni te prognoze optimisticne. Ova godina LRH dobiva novi hotel + nove cijene + bolju infrastrukturu u Opatiji.

Oko cijene dionice – LRH je bila u 2016 zaista totalna pusiona pogotovo ako ju usporedimo sa ostalim turistikcim cvijetom Hrvatske. Ali ima dobre sanse da dozivimo ove godine “come back”. Pogotovo ako AZ krene jos dokupit koju dionicu, kojih na trgu ipak nema previse. Naime kad ce se skinut ovih dobrih 500 komada do 4200 kuna…onda cemo vidjeti malo drugaciju dinamiku…i brzo ce se cijena penjat na 5000 kuna. Sada mozda nece to biti vec ove godine ali jbt ga: ja sam optimistican 🙂

Matej ja ne sumnjam u LRH, ali evo vidi se na burzi, LRHC raste a LRH stoji. Osnovni problem su vlasnički odnosi. U LRHC se zna tko je gazda i postoje jasni ciljevi, i firma iako je zadužena ulaže se i stalno objavljuju natječaji za izvođače radova, LRHC će uskoro biti cijela na 4+ zvijezdice, a LRH kako kaže Dalibor do kraja ove godine će biti bez duga praktički.

LRH bi trebala uči u ozbiljan investicijski ciklus za koji ima ogroman potencijal i ima gdje ulagati ali zbog poznatih razloga mi ne znamo koja je vizija firme i dokle će to trajati, vlasnici se bave samim sobom.

Kada se to riješi ovoj dionici je odmah otvoren put prema 5.000 kn ali tko zna kad će to biti.

Mene ustvari zanima nekoliko stvari oko LRH:

1) Ako je vani običaj da se razdvoji poslovanje i nekretnine, zašto LRH to ne napravi?
Ako smatraju da će cijena nekretnina rasti, odnosno da ono što im se nudi za nekretnine nije dovoljno, ne moraju prodavati nekretnine.

2) Rok povrata od sedam-osam godina izuzetno je atraktivan, pogotovo u turističkoj branši, pa me zanima je li moguće da je AZ ovdje uletio po istom receptu kao u ILRA, odnosno HIMR. Dakle, da se u relativno kratkom vremenskom roku ovdje napravi dokapitalizacija i da se krene agresivno u investicije, ako doista opravdavaju tako kratak rok povrata.


Matej ja ne sumnjam u LRH, ali evo vidi se na burzi, LRHC raste a LRH stoji. Osnovni problem su vlasnički odnosi. U LRHC se zna tko je gazda i postoje jasni ciljevi, i firma iako je zadužena ulaže se i stalno objavljuju natječaji za izvođače radova,

U biti očekivanja oko LRH su bila ta, koja su digla LRH gore. A onda kad se nešto ne odigra kako se očekuje…onda dođe period tišine i kapitulacije (koje smo vidjei krajem 2016 kad je puno dioničara odlučilo napustit brod). Sada oko vlastništva – nije da LRH ne zna šta i kako, samo u leru smo bili jer ipak bio je proces prodaje…pa tada na neki način investicije koje još ne radiš pustiš otvorene, jer možda novi vlasnik napravio bi drugačije. Za ovo godinu investicije idu po planu…a iduće godine saznat čemo za 4 mjesece šta i kako. Potencial je ogroman, a Opatija je samo jedna.

1) Ako je vani običaj da se razdvoji poslovanje i nekretnine, zašto LRH to ne napravi?
2) je li moguće da je AZ ovdje uletio po istom receptu kao u ILRA, odnosno HIMR.

1: možda će sada to razmislit, ako LRH ne ide u prodaju (pa tako jedan dio monetiziraju nekretninski dio)
2: ja vidim AZ kao neki fond, koji ubrzano stjeca što veći dio vlastništva u turizmu, jer to mu onda daje opciju za neke strategije (npr. može u dogovoru sa ARNT ići u nakup LRH, slično kao RIVP u nakup HIMR). Mislim, da će ove godine više mirovinskih fondova uči u turizam. Pa tako će neko i možda potrkat na vrata Grada Opatije te pitati…koliko žele za ovih 25%.

drago mi je što je ivo ispao iz igre neka ovaj mladi sdpovac se potkoži haha


Mislim, da će ove godine više mirovinskih fondova uči u turizam. Pa tako će neko i možda potrkat na vrata Grada Opatije te pitati…koliko žele za ovih 25%.

Dujmic je na sudu izjavio da njihovih 25%+1 jedna dionica je stit ji branik malim dionicarima. u slucaju LRHC, stit je pao prodajom 25% (ne i one jedne dionice).
Tko se zeli kladiti da ce isti scenarij sticenja malih dionicara dujmic primjeniti i na LRH…nudim 2:1!

Krenulo i ovdje gore…polako ali sigurno…

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

INVESTICIJSKI CIKLUS
Nova vizura Opatije i Ičića – niču novi hoteli, obnavlja se lungomare

Poznato je da se već za ljetnu sezonu 2017. godine, ovdje planiraju otvoriti veliki obiteljski hotel »Giorgio II« u vlasništvu Liburnia Riviera Hotela

Pet katova
Moderni hotel na pet katova izgrađen na lokaciji bivšeg motela Ičići s depandansama imat će 180 soba s balkonima i jedinstvenim pogledom na Kvarnerski zaljev. Raspolagat će s hotelskom plažom i vanjskim bazenskim kompleksom sa sunčalištem, te raznim sadržajima za djecu i odrasle i bit će prvi hotel u Ičićima.

Nova vizura Opatije i Ičića – niču novi hoteli, obnavlja se lungomare

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Ma kakav investicijski ciklus, nema ovdje ni plana ni programa. Dok se oni smisle, drugi rasti 200%. Sto moze biti gore nego drzati silne milijune u imovini koja se ne koristi? Banka daje 2% kamate, pa neka radije uloze tamo.

Lrh je nekada po velicini bila 4 turisticka firma. Za dvije godine ima velike sanse postati 10.


Ma kakav investicijski ciklus, nema ovdje ni plana ni programa. Dok se oni smisle, drugi rasti 200%. Sto moze biti gore nego drzati silne milijune u imovini koja se ne koristi? Banka daje 2% kamate, pa neka radije uloze tamo.

Lrh je nekada po velicini bila 4 turisticka firma. Za dvije godine ima velike sanse postati 10.


Imas RIVP … to ce do ljeta rasti po mojoj procjeni 15%.
Ovdje je prica jos neispricana, zapravo niti nece poceti a kada pocne bit ce odmah gotova-prodaja. Cijena uopce nema veze s onim sto se treba odigrati a to je prodaja. Kada se dogodi, dodji da sve preracunamo i vidimo tko je zapravo profitirao.

Svi se kunu u RIVP i buduće cijene, a na RIVP-u nitko nikada nije spojio tri suvisla posta s konkretnim brojkama.. Strašno koji bias..

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

New Report

Close