LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

je eovo 270kom po 3740 bome nekom se žuri

Da ali ja, a nadam se i vi, ne investiram.u lrh nego dionice lrh. Bile su ok, ali vise nisu. Posao ne raste, nema investicija, vlasnik vise od godinu dana pasivan. Doima se nezaintetesiran. Koliko sam na dionicama lrh zaradila toliko i nisam zaradila. Navlakaci na ovoj dionici su postigli da mi pohlepa nadvlada zdravi razum i onda kada je bila na 4800 nisam izasla iako sam bila o tome razmisljala. Tada su navlakaci bili gotovo svakodneno aktivni. Nakon toga rijetko. Pitam se jesu li prodavali tada i cuvali da.ne padne cijena dok prodaju.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Tako je, najbolje je kriviti druge za svoje odluke.

Rookie, nemoj se ljutiti, ali mahom sam novcima na američkim burzama, osim ovog dijela LRH. Tamo firma koja zadnje dvije, tri godine povećava revenue i eps, broj institucionalnih investitora, te pritom nema veliki dug raste postotkom od 30-tak posto godišnje, uz odbijanje ponuda akvizicija većih od sebe. Ne ide kao LRH u minus jer investitori ne čekaju da se cijena ustabili. To su prave jake growth/sustain firme kojima je vrijednost uvijek u precijenjenom statusu jer firma vrijedi, a ti plati ako hoćeš u nju ući. Druga je stvar LRH, vecinski, Hrvatska i totalno podcjenjivacka pozicija malih investitora u državi. U HR vrijedi 5-6 dionica u kojima je trebala biti i LRH, ali ove godine je spola na 5-6 najvećih luzera.

izgleda da se onih 200 sa 4000 pretvoilo u 100 na 3700 i 100 na 3750 🙂

Bit će da prodavatelj vidi bolju investiciju 🙂

Renci, meni je iskreno zao sto glasna većina tu sputava neodlucne investitore i gradi kule u pijesku. LRH kao firma je ok, dionica nije. Sta će meni planovi firme, rast u izvjescima i razne lijepe stvari na papiru. Ja sam tu da kupim jeftinije i prodam skuplje, vrlo jednostavno. Ako je obrnuto u najboljoj tur. sezoni onda je vrijeme da se zapitamo sta si cijele godine govorimo i zavaravamo se. Ja si priznajem grešku, nisam izgubio ali sam propustio cijelu godinu. Neće se vise desiti.

Whitehorse ma ne ljutim se ja uopće. Zelim tebi puno srece i veliku zaradu, ovdje smo da raspravljamo. I meni je vecina love na stranim trzistima ali planiram ovaj ili sljedeci tjedan uci sa manjom pozicijom i u LRH, cini mi se ok cijena trenutno.

Ne krivim nikoga. Nego ucim. Dakle ukljucili su se u trenutku kada je trebalo zaustaviti prodaju. Koji su to i sami znaju 🙂 znali su da je pohlepa cesto vrlo jaka emocija . Jaca od razuma i logike. E pa kod mene je tada pohlepa nadvadala. Sto ce reci da investicije nisu samo.fundamenti i matematika nego i psihologija i bihevioralizam. Zato.mislom da drevil npr ima prodju jer njegove su formule lisene bihevioralizma. A najbolji je pak bloger koji koriti fundamente i bihevioralizaml za maksimalizaciju uspjeha. Rijetki su takvi.

Status Quo: Roll Over Lay Down

@whiterose, ako je firma dobra, a dionica loša, onda si profulao tržište, a ne dionicu. Razumiješ li razliku? Tržište je ovdje previše neefikasnost za tvoj investitorski karakter.

Lebowski, pogledajte 5 najjači tur. firmi u HR i kretanje cijena ove godine. Branša je vrlo jaka, ali to je tako kada dionica prati firmu, ne u ovom slučaju…

Osnovna razlika između ZSE i NYSE je LIKVIDNOST, to je jako bitna stavka i tu se puno stvari prelama, pogotovo ako ulažete malo veče novce…

Za loše poslovne odluke kriviti nekog drugog je promašeno…
svi mi koji smo pisali o LRH vjerovali smo da to vrijedi više…

ja sam isto uglavnom vani i ovdje imam samo LRH-LRHC i jedini problem kod ove dionice vidim likvidnost…

Za svakog pravog investitora ovakav slučaj je super prililka. Firma radi odlično, sektor je vrhunski, a dionica ne reagira! Bolje bi bilo samo još da je roknula. Di ćeš bolje od toga. Jer znaš da te čeka dobit, neće ona nigdi pobić.

A što se tiče ovih planova razvoja i prodaje. Pa dobit nije isto nigdi pobigla. Ako se ne ide u razvoj, a dobiti ima, što će onda s njom? Pa isplatiti dioničarima. Pa kad sjedne lijepa dividenda onda ćete se čudit ko pura dreku. Ako ne bude dividende onda će biti ulaganja i stvarati će se nova dodatna vrijednost. U svakom slučaju win-win situacija. Ne može bolje na tržištu kapitala.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close