LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kakvi su ovo spinovi i samozavaravanja ? O kakvih 20 % vi pricate. Prije podjele na lrh i lrhc dionica je bila 4800 kuna. Toliko je i sada. To je bilo prije puno vise od 1 godine . Ovo je najveca gubitnica na burzi 2016 godine. Da ste kupili rivp bili bi puno b ogatiji. Ali jos stignete jer slijedece godine u ovo dobi razlika ce biti jos veca. Recite bobu bob a popu pop. Ovo je bila teska pusiona 2016. Ogroman oportuni gubitak.

Status Quo: Roll Over Lay Down

renci dajte ne pricajte bedastoce. imate cijenu od 4000 Kn na pocetku godine i to je do sada 20% rasta. a ono najbitnije se nije dogodilo.

mislim da je renci upravo pogodila bit da nam je pun k

i ljudi bi izašli ali priča nikako da se odvije prema kraju

Renci, tu na grupi NE SMIJES reci da je dionica LRH ove godine bila potpuna pusiona, dezurni drzatelji dionica do penzije ce te bicem opaliti. Zdravim razmisljanjem svatko bi zakljucio da u rekordnoj turistickoj godini bi LRH dionica kao i sve vrhunske turisticke dionice trebale uzletjeti barem za veci prihod u odnosu na proslu godinu, ali izgleda da je tu generalni stav da se i smanjenje vrijednosti dionice smatra uspjehom kojim bi trebali biti zadovoljni. Moj savjet svima – out iz ove dionice gdje niti dividendom niti rastom cijene dionice dionicari nisu zadovoljni, radije cu prodati sa 10 posto zarade na ovim cijenama nego cekati “rast” od par postotaka sto je firma dobrano odradila vec ove godine. Mislite da RIVP ima nerealan rast cijene dionice? Neka i je tako, ali sigurno nece u jeku najbolje sezone cijena dionice pasti, a mudrijasi tu to jos opravdavati. Prodajte LRH dionice i idite negdje drugdje, gdje ne vlada neopravdani ponos, ciljevi firme kojima su mali dionicari zadovoljniji negoli cijenom dionice na trzistu i situacija gdje umjesto da smo nagradjeni rastom cijene dionice kao odrazom najbolje tur. sezone, mi bivamo desetkovani padom od 10 posto. Pozdrav, Petar

@ whitehorse

Pero, Pero crni Pero. Moj savjet ti je da gledaš samo poslovanje firme i da probaš procijeniti u sljedeće godine-dvije kako će firma poslovati, a ne da pratiš cijenu dionice jer ona ti ništa ne govori i prije ili kasnije mora se uskladiti sa poslovanjem kompanije.

U ovoj dionici je puno politike, a slabo rada. Jedan hotel sa ovakvim potencijalom nije dovoljan. Cekamo 5mj da objave sto dalje planiraju, sve me strah da ne ostane plan od ove godine po kojem do 2020 ne rade nista. A kamate su pocele rasti.

Imala sam ovaj papiric i jos uvijek ga imam i jako se dobro sjecam prije podjeke da je bila vise od 4800 kuna. Tada je proslo na burzi tj neko je prodao po toj cijeni. To znaci da pod pretpostavkom da je ulozio u neku drugu dionicu, skoro pa bilo koju, jako dobro zaradio. Ova je dionica totalni pushing 2016. Osim toga planovi i ono sto radi i ostvaruje zaostaju za konkurencijom.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Funky imate i cijenu od prije 2 godine :)) o cemu vi pricate ? Ako je pocetkom godine lrh bila 4000 kuna a sada je 3500 kakav he to porast ?
Ako zbrajate lrhc + lrh to je zajedno 4700 do 4800. To znaci da ste dionicu lrh imali i prije podjele. E pa tjedan prije podheke cijene LRH su bile preko 4800. To je bilo davno. Prije vise od godinu dana. Ova je dionica ogroman oportuni gubitak. Ogroman. I ne obecava. Kupaca nema niti za dionice niti za posao.

Status Quo: Roll Over Lay Down

mozda je firma prodana samo finiširaju do 2020 haha

Svi stari dionicari znaju da dionica u godini dana nije odradila nista. I na danasnjoj cijeni ovo uopce nije super povoljno, jer firma ne radi nista. Ostoja ne zeli spustati cijenu za neaktivnu imovinu, a opet smo vidjeli da to potencijalnim kupcima ne vrijedi nista. A najskuplja imovina je neaktivna imovima.

Zaboravili ste jedan jako bitan element, a to je da Ostoja nema banke za vratom (kao 90% hrvatske) pa ne mora ništa prodavati sa diskontom već onda kada i po koliko mu odgovara.
Druga stvar je što ne bi bilo loše da konačno zavrti jedan ozbiljniji investicijski ciklus.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Iskreno mislim da će i Valamar i bilo koja naša tur. firma imati problema sa nekretninama pri mogućim prodajama jer veliki lanci jednostavno nisu imatelji imovine tj. vlasnici, već samo upravitelji portfelja. Kako god, i pored tog problema koji je problem i za vecinske, mi mali imamo problem da ne vidimo budućnost u LRH ako će politika toliko krojiti cijenu dionice. Zato neka oni koji hoće čekati slobodno to nastave, ja idem dalje prvom prilikom. Jednostavno nisam zadovoljan svojom pozicijom niti razvojem firme. Možda sam malo grub u izrazu ali to je ljutnja sto na sebe i vjere u firmu koja je tokom godine nestala, sto na firmu koja sve vise iskoristava nase gotovo kreditiranje kroz dionicu u padu i neisplatu dividende. Ako netko vidi plus u imanju dionice neka ostane u njoj. Moji novci će vidjeti firme bolje brige i zarade za male investitore, a ne “ovo”.

New Report

Close