LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

očigledno se iskrcava bivši kupac pošto je dogovor propao tako je i actavis napravio sa plivom

moje razmišljanje iii

pa logično da je bivši kupac u pitanju

da bi mogao iskrcati nešto morao je to prije i kupiti, he he


Što je previše je previše, več mjesecima se svako malo netko istrese po 30 komada i ruši cijenu i onda još po 10 komada stavlja na prodaju stalno po malo, a u TOP 10 promjena nema, to su kroz zadnjih 5-6 mjeseci več ogromne količine stalno 30 pa10 i tako u krug…

nemam šta drugo reči već da netko iz nekog interesa zakucava cijenu prema dolje…


A sada pogledaj moj post od prije i ulogu hanfe i prirepka mateka koji bez miga politike niti svoje misljenje nema ako ga to jutro nije dobio.

evo arena kupila 2 hotela u njemač. 400 soba 55milja € vrhunska lokacija mogli bi kupit i našu ljepoticu kalkulacija 50-60% 100 milja i dalje se šire a imaju 2500 soba

Hoće li konačno završiti ove gluposti? Pa naravno da bi mogli kupiti, ali neće! Zašto? Jer ostoja ne želi prodati…

Svaki put kad prođe neka transakcija vi tu sebe vidite kao slijedeću metu…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

ide i renoviranje kompleksa vanjskih bazena Metropol Beach (Portorož)
to je četvrta investicija za 2017. godinu

http://www.remisens.com/hr/novosti-remisens

Malo smo utihnuli?
Kraj je godine blizu, pa da postavimo neke prognoze.
Prihod ove godine oko 285 mil kuna
EBITDA 121 mil

Novaca na računu mi se čini dovoljno da se završe planirane investicije bez nekog posebnog zaduživanja, tako da dug bankama se smanjuje na blizu 1 EBITDA!!

Nagodinu prihod raste dodatnih 25-30 mil kuna tako da očekujem prihod preko 300 mil kuna. Vidimo da u Cavtatu ista uprava diže maržu i puno više ?? Tko zna možda ovih dosadašnjih 40% s koliko sam ja kalkulirao i nije maksimum? Kako god na 10,5 EV/EBITDA što je kako vidimo upravi postavljeno kao target kod izračuna bonusa u 2017 ako ne bude novih investicija dug će biti na 0, tj trebalo bi po kraju godine biti i nešto novaca preko duga što vrijednost tvrtke na 10,5 EV/EBITDA postavlja na 4172 kn po dionici. Naravno tu nema imovine koja nije u funkciji u kojoj se krije značajan iznos.

Mene bi najviše obradovalo da krene značajnije investiranje, a da ove priče o prodaji većinskog paketa odgodimo na par godina i nekih novih razina. Za 2017 manje više sve znamo mene zanima što će biti iza toga.
Ako se ide investirati LRH ima strahoviti potencijal. Mlađa LRHC kada slijedeće sezone digne sve hotele na Remisens premium, osim novog hotela u Cavtatu neka više mogućnosti značajnijeg investiranja u okviru svojih kapaciteta. Kod LRH je situacija potpuno obrnuta. Bez problema se može u 2 -3 godine investirati i 100 mil EUR. Postoje financijski kapaciteti za to, a postoje i brojni projekti unutar tvrtke koji čekaju da se ta odluka donese. Kad na to dodamo da dio imovine može u prodaju i na taj način se može iskoristiti za financiranja novih kapaciteta ili podizanja kategorije starih dolazimo do toga da će omjer uloženo dobijeno biti izrazito povoljan za dioničare i na kratak period.

Ako uprava odluči samo investirati zarađeno i likvidira pola nefunkcionalne imovine u naredne 3-4 godine to bi bilo oko 500-600 mil kuna investicija, a kako znamo da se povrati vrte oko 14% to bi značilo da bi EBITDA trebao narasti na cca 200 mil kuna. Na ciljani target od 10,5 EV/EBITDA to nosi vrijednost od oko 7000 kuna po dionici + ja još uvijek smatram da Opatija treba imati i neku lokacijsku premiju u vrijednosti nekretnina. U svakom slučaju rekao bi da ćemo i dalje držati prosjek iznad 20% prinosa godišnje.

Nemoj misliti na m2!

>U svakom slučaju rekao bi da ćemo i dalje držati prosjek iznad 20% prinosa godišnje.

Iako smo godinu zapoceli sa 4.000 Kn bio je split.

Ako pogledamo zbir LRH i LRHC onda je to 3550+1200=4750 Kn sto je otprilike 20%

Mislite li da nedostatak kvalitetne radne snage može utjecati na poslovanje budući da se ugostitelji već godinama žale kako nema konobara i kuhara na tržištu rada, a broj novih soba/hotela koji će se izgraditi sljedećih nekoliko godina je ogroman?

koji split na 4000


Mislite li da nedostatak kvalitetne radne snage može utjecati na poslovanje budući da se ugostitelji već godinama žale kako nema konobara i kuhara na tržištu rada, a broj novih soba/hotela koji će se izgraditi sljedećih nekoliko godina je ogroman?

ajmo iskreno, kada se poslodavci nisu kod nas u zadnjih 25 godina zalili?


>U svakom slučaju rekao bi da ćemo i dalje držati prosjek iznad 20% prinosa godišnje.
Iako smo godinu zapoceli sa 4.000 Kn bio je split.
Ako pogledamo zbir LRH i LRHC onda je to 3550+1200=4750 Kn sto je otprilike 20%

Ne gledam ja tako linearno ali ako uzmemo prošlih 5 godina rast je bio i veći od 20% godišnje
13.12.2011 prosječna cijena 1509,06
Zapravo je rast bio točno 25,3% godišnje u prosjeku!!

Ako pogledamo na inicijalno ulaganje, ako si je netko želio godišnje isplaćivati zaradu kao kamatu na recimo uloženih 100.000 kuna prije pet godina do sada si je mogao isplatiti svake godine “kamatu” od 41,77 % tj po 41.770 kuna i dalje imati svoje inicijalno ulaganje od 100.000.

Ako se na obje dionice LRH i LRHC ostvare moja predviđanja o razvoju tvrtke i u naredne 3-4 godine očekujem slične rezultate.

Nemoj misliti na m2!

New Report

Close