LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mene sada interesira koje opcije su nam ostale, mislili smo da to kupuje netko unutar ove ekipe u LRH i zato je ta cijena od 3.450 kn, mislili smo da je to raskusuravanje. Ali kupio je netko izvana i očito je to cijena koju su mogli dobiti, to ne znači da LRH nevrijedi više i da može cijena i na 4.000 kn i da iduče godine može i na 4.500 kn što bi ja pričekao, ali trenutno ovo je realnost ili ima neko drugo objašnjenje za ovako nisku cijenu?

@plavac1 – jedno je ako kupujes cijelu trvtku pa tako i dobijes pravo na upravljanje. Na to placas premiju.

Ali 8% ti u LRH slucaju bas nista ne pomoze. Na svaki skupstini mozes biti preglasan…zato jedino jasno da se male pozicije uzimaju uz taj diskont.

Po meni je to bilo ponuda uzmi tu cijenu ili nista. Pa ko je trebao novac uzeo ga je.

Ja smatram ulaz mf kao super potez (ako se sjecate prije godinu ili dve to opciju sam i stavio na forum ali nije bilo puno pozitivme reakcije – slicno kao danas).
Ocekivam da ce biti interesi mf jako uskladeni sa interesima malih dionicara (iako sve je moguce). I to na sljedecoj skupstini znaci puno jaca pozicija “malih”. I isto se moze desiti sa udjelom Ksenije. Znaci mozda na nekoj cijeni ona izlazi..i nastavi sa svojim projektima na Krku. Onda ima samo jos Opatija koja moze pravit buko. Ali i njima bi novac dobro dosao jer naravno da zele stedit Opatiju da bude barem malo sljedila Porecu te Rovinju.

Ja ocekivam da ce se planovi LRH na novo slozit. I da bude puno investicija…

Pitam se samo zasto ni jedan drugi mf ne prati AZ kod turista. Zamislite da bi i neki drugi mf zelio napraviti poziciju par posto na LRH. Sve je moguce. Na 4500 dobije puno dionica…i sta je njima deset godina pricekat.

Tada bude dionica mozda iznad 10.000 kuna (200 mio ebidta plus) ..i vise manje nema bas neke razlike da li si kupovao na 3800 ili 4200.

Prvi mirovinac u LRH, ima li još prostora?

@mbrankica: ne branim ih, dapace, i mogao bi nabrojati jos 50 stvari (pocevsi od nexe i sl prica gdje su pokrivali banke nasim novcima i gdje je rijec o svijesnom i planskom moralnom hazardu) na dva argumenta koja se na blogu najvise provlace i koja onda svi ponavljaju kao papagaji… Ali nekada se stvarno pretjeruje i siguran sam da se na vecinu toga nitko u fondovima ne uzrujava.

Stvarno mislite da ljudi tamo sa svim svojim obrazovanjem i edukacijama ne znaju da je 60 i vise posto u drzavnim obveznicama iste drzave uzas, pa i da su njemacke i americke? Ili mislite da su neovisni i da ne diktira visoka politika, ministarstvo financija itd takvu politiku. I tko bi to molim vas rekao ‘e bas vise necu drzavne obveznice’?

Sve je to naravno krivo, ali dok god imamo vise parazita nego onih koji privreduju i nakaradnu redistribuciju proracuna treba to netko i financirati. A drugacije ocito ne ide pa nije da netko mirovince pita.

Promasena tema skroz s obzirom da smo na LRH

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Pustite vi blogera, usput budi rečeno on je uvjek davao prednost alfabetima i govorio da tako jeftinije kupuje LRH.
Mene interesiraju opcije kojih je sada sve manje i u kojem smjeru to ide…

Matej, ti pričaš da mirovincima nešto nije problem ali se baš nisu isprsili sa cijenom tako da smo izgubili godinu dana u razvoju i pozicioniranju na tržištu…

Suzana u ovom članku spominje još 10% dionica malih koje su na raspolaganju, a AZ je lijepo rekao da ih ne interesira skupljanje dionica na burzi več kupnja večih udjela kao što je ovo bilo i sudjelovanje u dokapitalizacijama…

Funky, 17.11.2016. u 05:33

Matej, ti pričaš da mirovincima nešto nije problem ali se baš nisu isprsili sa cijenom tako da smo izgubili godinu dana u razvoju i pozicioniranju na tržištu…

Gle mirovinci zele sto nizi ulaz … pa to je valjda normalno…barem meni.
Ako su usli na 3450 vec su ssada 5% u plusu…pa niej to malo!
Ajmo sada pocekati malo da vidimo. nakon nekih konzultacija (s pongom!) sklon sam misljenju da ce to opet nazad na cca 4000 Kn (zasto bi uostalom AZ kupovao uopce ako ne bi raslo).
A pored toga uvijek su mirovinci poluga jeftinijeg preuzimanja (pogledajte HIMR).


Gle mirovinci zele sto nizi ulaz … pa to je valjda normalno…barem meni.
Ako su usli na 3450 vec su ssada 5% u plusu…pa niej to malo!
Ajmo sada pocekati malo da vidimo. nakon nekih konzultacija (s pongom!) sklon sam misljenju da ce to opet nazad na cca 4000 Kn (zasto bi uostalom AZ kupovao uopce ako ne bi raslo).
A pored toga uvijek su mirovinci poluga jeftinijeg preuzimanja (pogledajte HIMR).

Jer, mirovinski fondovi po definiciji su investitori, a ne upravljači i ključni kreatori poslovne politike.

LRH ima ladicu punu investicija s brzim povratom, AZ ima ladicu punu novca i jako voli dokapitalizirati turiste. Upali u Iliriju, dokap, upali u Valamar, dokap. Ovo je kao igra nastavite niz za predškolski uzrast.

Nije stvar da ne vrijedi nego vremena, treba cesto cekati da se pokaze prava vrijednost, kome se da OK…

Da se mene pita koji scenario bi poželio to je baš ovaj. Da oni koji su forsali prodaju izađu, ali da tvrtka ostane pod istim vlasnikom i istim menagmentom i nastavi investirati i rasti. Slijedeće što bi mi se svidjelo je da i udio Opatije završi kod nekog fonda, ili barem dio. Što više čvrstih ruku i pravih investitora unutra to bolje. Uprava je pokazala da zna, a sada i službeno znamo da su itekako motivirani. Oni će dobiti bonus na razliku u cijeni između nabavne i prodajne cijene pa imamo itekako isti interes: da cijena dionice bude što viša. Dali će to postići ubrzanim investiranjem ili dijeljenjem dividende meni nije važno, no siguran sam da to znaju bolje od mene kako to postići.
Naravno njima ove oscilacije na burzi +-10-20% ne igraju previše ulogu, a meni su zgodne jer se pružaju prilike da s vremena na vrijeme povoljno dokupim.

Moje mišljenje je da će vrlo skoro krenuti ozbiljan investicijski ciklus. Novaca imaju i previše i treba ga negdje potrošiti. Nažalost ne vjerujem da će nešto akvizirati iako su pokazali da su pravi majstori u tome, no za to imamo LRHC gdje su moguće i takve opcije.

Nemoj misliti na m2!

Nije dobro da dolaze mirovinci, nije dobro da ne dolaze, izlazim van… pa cijena je bila 1800 i manje, firma je odlična, treba se samo još malo strpiti

Kamelija, simbol Opatije!

Spasio se 🙂

New Report

Close