LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

vidite kako sam bio u pravu u vezi još manje likvidnosti…zse je zbilja prava pravcata pušiona.

...povijest se ponavlja...

Delboy koji si Ti postao depresivac

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Za pretpostaviti je da je lokal pored Imperiala koji je nedavno prodan kupila Bipa koja je tamo zakupac. Isto tako sada se prodaje lokal u Matuljma gdje je Konzum zakupac tako da mislim da će se taj lokal vrlo brzo prodati. Još neke od ovih nekretnina koje su sada oglašene navodno već imaju zainteresirane kupce. Kada će se prodaje realizirati i nije toliko bitno no sada bi svima moralo postati jasno o kolikoj se vrijednosti radi u ovom dijelu neproduktivne imovine.

Gledam računovodstvene politike društva koje točno propisuju koji se uvijeti trebaju zadovoljiti da bi se ova imovina izdvojila i zasebno prikazala rekao bi da su svi ovi potezi uprave i napravljeni u tom smjeru. Rekao bi da i ove obavjesti imaju veze sa time što standardi izvještavanja traže. Koliko čitam nema obveze svođenja na fer vrijednost, tako da najvjerovatnije tu imovinu neće revalorizirati iako po nekim drugim kriterijima (dio usporedive imovine je prodan) postoji mogućnost i za tako nešto.

Ne znam zašto vas sada čudi pojačana aktivnost uprave u komunikaciji prema investitorima. Poznato je da je pokrenut postupak prodaje, tamo su konzultanti, znamo da ima desetak zainteresiranih kupaca koji svakodnevno prate što se događa. Kako u postupku prodaje samo društvo ili konzultanti obavještavaju potencijalne kupce o potezima uprave i nekim bitnijim događanjima, uprava o tome prema zakonu mora obavijestiti i ostale.

Što se nelikvidnosti tiče, po meni ništa neočekivao. Ne znam na što to ukazuje?
Očito je da nitko nije spreman prodavati po manje od 4000 kn jer je tvrtka u postupku prodaje u kojoj se očekuje da je tražena cijena više od sadašnje. Dali su našli kupca bi mogli znati do proljeća što je za naše špekulante predugačak rok pa oni ne “ulijeću”, a i dionica im je jedinično skupa za njihove portfelje 🙂
Ja osobno ne navijam da se tvrtka proda jer mi je rast od 20-25% godišnje temeljen na rastu poslovanja u naredne 3-4 godine, puno draži nego da sad dobijem jednokratno 30-40% na ovu cijenu.

Reči će neki “mudri investitori” da mi je logika kriva jer je cilj u što kraćem roku zaraditi što više. No po tome je najbolje u jednom danu zaraditi 1% jer to daje prosječni godišnji prinos od 365%, no svi mi ovdje znamo da to ne ide tako.

Samo da se osvrnemo i na protekli period. Od 1.1.2013 dakle u nepune 3 godine dionica je narasla 178%, što daje godišnji rast od 40,5% tako da moje projekcije od 20-25% i do sada su “preskakali”, pa da sada dionica i stagnira godinu dana na istoj cijeni rast bi još uvijek bio cca 30%. (za ovo naravno ne vidim razlog jer vidimo da poslovanje zasigurno neće stagnirati)

Vi znate da ja uglavnom pišem o procjenama poslovanja, a izbjegavam pisati o kretanju cijene dionica. Naravno da ova kretanja cijene u prošlosti nemaju veze sa time gdje će cijena u budućnosti, i da moji izračuni i projekcije ne trebaju biti tumačeni kao savjet za kupnju ili prodaju.

Nemoj misliti na m2!

Gledam računovodstvene politike društva koje točno propisuju koji se uvijeti trebaju zadovoljiti da bi se ova imovina izdvojila i zasebno prikazala rekao bi da su svi ovi potezi uprave i napravljeni u tom smjeru. Rekao bi da i ove obavjesti imaju veze sa time što standardi izvještavanja traže. Koliko čitam nema obveze svođenja na fer vrijednost, tako da najvjerovatnije tu imovinu neće revalorizirati iako po nekim drugim kriterijima (dio usporedive imovine je prodan) postoji mogućnost i za tako nešto.

Ne znam zašto vas sada čudi pojačana aktivnost uprave u komunikaciji prema investitorima. Poznato je da je pokrenut postupak prodaje, tamo su konzultanti, znamo da ima desetak zainteresiranih kupaca koji svakodnevno prate što se događa. Kako u postupku prodaje samo društvo ili konzultanti obavještavaju potencijalne kupce o potezima uprave i nekim bitnijim događanjima, uprava o tome prema zakonu mora obavijestiti i ostale.

1. Na fer neće ići jer onda bi ta razlika bila već uključena u njihovu procjenu za 2015.

2. jeli se već zna kakva imena?

Samo revalorizacija se ne provodi kroz RDG nego direktno pripisuje kapitalu u revalorizacijske rezerve, tako da to nebi išlo u procjenu rezutata taman da to i provedu. Tek po prodaji istoga se to provodi kroz RDG u dobit (ili kod amortizacije kao npr kod Solarisa)

Nećemo o imenima po forumu, morat će se onda opet Uprava oglašavat 😉

Nemoj misliti na m2!

Festival cokolade, Opatija

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Zvala sam pravnu službu LRH na direktni telefon 051 710 384 i pitala u kojoj je fazi uvrštenje LRHC na burzu i nisam dobila nikakav konkretan odgovor, zapravo stekla sam dojam da taj postupak još nije niti pokrenut. Žena koja radi u pravnoj službi je rekla ” da su sada u procesima promjena i da se moramo još strpiti “. Nije odgovorila niti kada, niti da li je postupak uvršetanja na burzu započeo.
Probajte i vi drugi, zainteresirani, zvati.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Pozdrav nisam nekoliko dana pratio, pa sada vidim hrpu promjena – može netko poslati onaj dokument sa popisom imovine za prodaju izgleda da više nije na službenim stranicama?

Evo, “local copy”.
…hmmm, ovdje nešto ne radi sa atečmentima…

Koliko ja vidim sve radi: Imovina namijenjena za prodaju

Nemoj misliti na m2!


Zvala sam pravnu službu LRH na direktni telefon 051 710 384 i pitala u kojoj je fazi uvrštenje LRHC na burzu i nisam dobila nikakav konkretan odgovor, zapravo stekla sam dojam da taj postupak još nije niti pokrenut. Žena koja radi u pravnoj službi je rekla " da su sada u procesima promjena i da se moramo još strpiti ". Nije odgovorila niti kada, niti da li je postupak uvršetanja na burzu započeo.
Probajte i vi drugi, zainteresirani, zvati.


Trebala ste zvati u SN holding-tamo sve znaju. I nije nikakva tajna … uvrstenje na burzu traje 1-2 mjeseca minimalno.

Ok. Sutra cu zbati snho. Hvala.

Status Quo: Roll Over Lay Down

New Report

Close