LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kako smo sada dosli na TUHO?

To je primjer dividendne dionice, a ako bi se odustalo od toga da se LRH diže na 4* onda u tvrtki ostaje višak novca koji logično da onda ide u dividendu. Ovo je usporedba jedne takve tvrtke sa LRH kada bi se u LRH odlučilo da se ne investira tj ne podiže kategorizacija.

A usporedbe su jedan od načina da utvrdimo koliko naša tvrtka vrijedi. No TUHO je iako je u istoj branši jako različita tvrtka, ali vidimo da je i sasvim drugačije valorizirana.

Nemoj misliti na m2!

Malo se zaspalo ovdje?
Ajmo malo opet po statistici da razmrdamo temu
Opatija je u Listopada ostvarila 93.370 noćenja što je za 3.080 noćenja manje nego prošle godine.
No s obzirom da je već prošle godine listopad imao popriličan rast to je dobar rezultat za posezonu.

Kad gledamo kumulativno sa prošlom godinom Opatija do 31.10. nije dosegla milijun noćenja, a sada ih ima 1.083.550 što je za 9% više nego prethodne godine.

Opatija je znači već sa listopadom pretekla prošlogodišnji broj noćenja !!

Nemoj misliti na m2!

Ako ništa, do sada smo naučili, da Opatija ne znači nužno i LRH, dapače, upravo suprotno…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Da, LRH imala rast broja noćenja od 5% u 3Q, iako je opatijska rivijera zabilježila rast od 8% dolazaka i 10% noćenja. No LRH je zbog povećane potraženje ostvarila i rast cijena pa su prihodi narasli ukupno 8%, a iz toga je onda proizašao rat GOPa od 14% i neto (bez izvanrednih) rast EBITDA od 15%

Nemoj misliti na m2!

Kolega, sve je to trla baba lan da joj prođe dan… čeka se ponuda pa ćemo onda vidjeti što će biti, a do tada, kao i do sada, kaljuža.


Malo se zaspalo ovdje?
Ajmo malo opet po statistici da razmrdamo temu
Opatija je u Listopada ostvarila 93.370 noćenja što je za 3.080 noćenja manje nego prošle godine.
No s obzirom da je već prošle godine listopad imao popriličan rast to je dobar rezultat za posezonu.

Kad gledamo kumulativno sa prošlom godinom Opatija do 31.10. nije dosegla milijun noćenja, a sada ih ima 1.083.550 što je za 9% više nego prethodne godine.

Opatija je znači već sa listopadom pretekla prošlogodišnji broj noćenja !!

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

@zeko_ma: Ko čeka, dočeka. A do tada gledamo druge transakcije rade…

joooj, nemoj sol na ranu, nemoj molim te 😉



@zeko_ma
: Ko čeka, dočeka. A do tada gledamo druge transakcije rade…

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

Kao u podzemlju ! Najtezji dio posla je CEKANJE. Ja sam na to naviknut . Sad smo mi na redu , jel .
Marriott prevzema Starwood za 12 milijard dolarjev – http://www.finance.si/8838346/Marriott-prevzema-Starwood-za-12-milijard-dolarjev?src=pj171115

Pitanje je što se radi dok se čeka 🙂

Malo sam listao svoje stare postove. Da vidimo što se događalo dok smo čekali.
Pisao sam ja svašta u ovih par godina čekanja. Matematika mi je uglavnom bila ok, ali uglavnom su se događaji razvijali i bolje nego sam ja planirao.
Kako su moji postovi uglavnom puni brojki i izračuna što je vjerovatno svima dosadno evo jedan “zafrkantski” gdje sam projecirao rast tvrtke i cijene dionica:

Targeti?
Ja ću to maksimalno pojednostaviti.
Godišnji prihod 2012 220 mil kuna cijena 2200
Godišnji prihod 2016 420 mil kuna cijena 4200
Hoće li ići linearno ili eksponencijalno?
Ja bii želio ovo drugo no mislim da će cijena rasti i brže od prihoda.

Rekao mi je bloger da sam “zaljubljen” u LRH ;)

Evo i ostvarilo se. Sad smo tek na 3/4 puta a prihod će već u 2015 biti blizu tih 420 mil, a cijena kad zbrojimo 2 dionice je također već pretekla moje targete.
Sve je izglednije da će se cijena utrostručiti.

Nemoj misliti na m2!

Prognoza za 2015 je vani. A isto cijene po kojoj so prodane nekretnine…


Ako gledamo, da je ove godine u 1-3q matica LRH došla sa poslovanjem na 221 mio HRK prodaje a prošle godine u tom periodu 204 mio HRK ( cijela godina 2014 bila je 236 mio hrk, a 2013 bila je 229 mio hrk, a ove godine očekujem oko 255 mio) onda vidimo, da stvar raste sa dobrom stopom.

Iduće godine na nekih 280- 300 mio HRK.
A 2017 sa novim hotelom 330-350 mio HRK.

Ako se uzme maržu iznad 40% onda vidimo da će u 2017 biti to nekih 150 EBIDTA.

Znaći uradna procjena je 251 mio za 2015 godinu. Malo sam promašio. Ali svejedno moj target za idućo godinu od 280-300 mio HRK ne bi trebao biti veliki problem. Ili imate dojam, da će biti problem?

I još jednom: sa 150 EBIDTA koja je već sada skoro da isplanirana (pitanje je samo ko će ju doćekat – ili Ostoja ili novi vlasnici) bi trebala dati neku nadu, da ipak ovo poduzeće ne bi trebalo se jeftino prodat. 10x EBIDTA znaći oko 5000 kuna na dionicu.

New Report

Close