LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

LRH uspješno prodao pet nekretnina

Evo i prvih neslužbenih iznosa

Nemoj misliti na m2!

Navedena novinarka je stvarno ušla u temu i ne piše gluposti o LRH kao većina ostalih.
Toliko dobro piše da mi se čini kao da je postala njihov PR 🙂

a ključna rečenica gornjeg teksta 😀

Sad su stigli i prvi rezultati, a navodno slijedi još jedna objava u pogledu novih kupaca.

Idući tjedan uvrštenje LRHC-R-A
Pa onda prodaja dijela ostalih oglašenih nekretnina
Pa podjela na alfabet 🙂
I šečer na kraju 🙂 info šta kupuju s tim silnim novcima još prije Nove godine 🙂

Čak i bloger piše da je najbolji način za ulaganje u nekretnine uložiti u hotele 🙂

Pozitivna ludnica 🙂

Villa Lauriana je objekt na predivnom mjestu, prava je šteta što nije bila iskorištena sve ove godine.

Kamelija, simbol Opatije!

Iskreno, ja sam se od ovdje od skupštine SNHO u potpunosti otpustio. Sve će biti kako treba biti i to je to. U SNHO sam nakon podjele na LUX i PCTS i nije nagovor na kupnju ni prodaju. Očekujem povrat od 30% na ulog u roku 2 godine.


Iskreno, ja sam se od ovdje od skupštine SNHO u potpunosti otpustio. Sve će biti kako treba biti i to je to. U SNHO sam nakon podjele na LUX i PCTS i nije nagovor na kupnju ni prodaju. Očekujem povrat od 30% na ulog u roku 2 godine.

A ja ocekujem da SNHO (ili kao se to danas ne zove) komentare pisete na forumu predvidjenom za to…ako uopce ga ima s obzirom na moguca i nemoguca djeljenja koja ste prezivjeli.

Iz NL:

Na području Opatije još uvijek je otvoreno 20 hotela od ukupno njih 31, a najave iz turističkog ureda Opatije za mjesec studeni su dobre. U listopadu je ipak ostvareno tri tisuće turističkih noćenja manje u odnosu na isto razdoblje lani, no još uvijek se, kažu turistički djelatnici, radi o vrlo dobrim rezultatima jer su se prošle godine u listopadu u Opatiji održavali Dani Hrvatskog turizma što je bitno utjecalo na promet. kraj teksta

http://www.tportal.hr/ResourceManager/GetImage.aspx?imgId=841404&width=630&shotId=1

Al je ovdje napeto 😀
Paklena tišina 😀

Eno na blogu usporedba. Lrh je u rangu maestrala po perspektivi i rastu prihoda. Cudo nevidjeno.

@kanabis
Da li to znaci da ce LRH u dogledno vrijeme spustit kategoriju u svojim hotelima na 2-3 zvjezdice???

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Ima netko nekih ekspertnih saznanja koji su troškovi vezani na spuštanje kategorizacije? Trebamo promjeniti kalkulacije… 🙂 🙂

A to je bar lako. Firma ima nekih 130 mil kuna na računu pa nam može podijeliti po nekih 400kn dividende i odustati od investicija. Onda nagodinu opet skupe 100 mil zarade i prodaju jednu nefunkcionalnu nekretninu i opet dividendica.
Pod uvjetom da reinvestiramo dividendu na 10 godina to je lijepih 16% godišnje na osnovno ulaganje tj od 4000 kn napravi se 10000. Nije ni to tako loše?

Iako mi je draže kad nam na temelju ovakvog rada uprave dionica daje povrat od 20-25% godišnje ali rekao bi da naše tržište voli tvrtke koje daju dividendu i manje investiraju. Eno na TUHO daju nešto ispod 100kn dividende pa je cijena po dionici 2600 kn. Znači sa bi LRH onda vrijedila 10.000 ako se gleda dividendni prinos kad bi se zarada dijelila a ne investirala:))

Po onome kako to vrednuje ZSE trenutno THO vrijedi 990 mil, a LRH 1,200 mil što je skoro pa isto.
A kad pogledamo imovinu nije beš isto.
Po bilanci dugotrajna imovina TUHO vrijedi 175 mil kuna ?
A kod LRH imovina vrijedi 925 mil ?
Možda je autokamp u Zatonu vrjednija nekretninska imovina od hotela u Opatiji?
Ok, razumijem da neki vole dividendne dionice ali da ove 2 tvrtke vrijede isto to je malo pretjerano?

Nemoj misliti na m2!

New Report

Close