LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


To me i tješi, ja sam isto kupovao kad i fondovi na 6600 i neki dan na
5800. Nek oni brane cijenu, ako njima koji imaju milijune u LRH ne
smeta pad od 20% onda ne smeta ni meni. Oni će je i podići kad njima
bude odgovaralo, a dotle moramo biti strpljivi. Slično mi se dogodilo
nedavno sa JDPL, kupio sam ga po 540 i čekao 6 mjeseci dok su druge
dionce rasle. No na kraju je potegao i JDPL i donio mi prinos od 40-50
% za nekoliko mjeseci [smiley2] Biti će isto i sa LRH samo treba biti
strpljiv. ***obrisano***

Smiješan si, pa fondovi vrte tuđu lovu i na kraju priče, ako sve ode k vragu, briga njih za lovu ulagača, a ti ulažeš svoju lovu. Trebao si kupovati na 3000-4000 kad sam pisao da je to dobra kupnja, a na 6600 se vidjelo da je napumpano prebrzo. Ali nemaš brige, ako si strpljiv dočekat ćemo mi tih 7000-8000 kuna kad tad.

To sto fondovi vrte tudju lovu ne znaci da se ponasaju kao da ih nije briga i da nemaju namjeru donijeti prinos i sebi i ulagacima. Ja samo ponavljam za one koji su se mozda pokolebali, da je SNHO izisao iz Liburnije po prosjecnoj cijeni od cca 6400 kn. Tada su u Top 10 usli Ilirika, Prospectus i Abanka. LRH je dionica na koje rezultati izbora nece imati negativan ucinak jer su i SDP i HDZ najavili privatizaciju hotela. Na kraju krajeva privatizacija drzavnog portfelja je jedan od uvjeta za clanstvo u EU. Nisam siguran da se isto moze utvrditi za npr. gradjevinski sektor ukoliko izbore dobije SDP. Cvrsto vjerujem da ce LRH vec pocetkom 2008 biti jedna od trazenijih dionica na ZSE[smiley2]

Izvjesce stiglo.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Izvjesce stiglo.

OK je, ništa spektakularno. BV im se nešto sitno povećao i imaju hrpu para. 🙂

dobit oko 33 mil kuna………

a koliki bi tek BV bio da se napravi revalorizacija liburnijinih nekretnina i hotela?
još od 1990-ih godina se nije mijenjala procijena imovine……[smiley1]

Zadovoljan sam s izvješćem, tj porastom prihoda, ali ne i činjenicom da su “ostali troškovi iz osnovne djelatnosti” pojeli dobit pa gledajući dobit ispada da nikakav napredak nije učinjen.

A evo c/p objašnjenja

“U odnosu na proteklu godinu povećanje ostalih troškova iz osnovne djelatnosti nastaje uslijed porasta naknade za spomeničku rentu, povećanja troškova koncesijskih odobrenja, naknade za uređenje voda, povećanje troškova Zamp-a i dr.”

Da nije toga dobit bi bila bar 20% veća, ali što je tu je.

Pa to i jesu osnovni troskovi djelatnosti,,,

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Jesu, a pošto im je lokalna zajednica u strukturi mogli bi i smanjiti te troškove Liburniji.

Ovako grad dobije neoporeziv dio u proracun..ili tako nekako..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Jesu, a pošto im je lokalna zajednica u strukturi mogli bi i smanjiti te troškove Liburniji.

[smiley16]

Super ti je razmisljanje. Znaci, treba drzava/lokalna zajednica odredjenim firmama davati prednost nad drugima? U osnovi kapitalizma je da sve trvrtke imaju jednake uvjete na trzistu i da se sve tretiraju isto pred zakonom. Ah, da, sorry, mi smo jos u socijalizmu…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


TOŽ: ” Jesu, a pošto im je lokalna zajednica u strukturi mogli bi i smanjiti te troškove Liburniji. ” [smiley16] Super ti je razmisljanje. Znaci, treba drzava/lokalna zajednica odredjenim firmama davati prednost nad drugima? U osnovi kapitalizma je da sve trvrtke imaju jednake uvjete na trzistu i da se sve tretiraju isto pred zakonom. Ah, da, sorry, mi smo jos u socijalizmu…

Kolega TOŽ je mislio da bi svima trebalo ukinuti namete, pa tako i našoj slatkoj Liburnijici. [smiley1]

La vita e bella!

Uh danas sam se i previše raspisao, puno previše.
Deimos to je bio sarkazam, ja i jesam protiv svih nameta pa i meni najvećeg nameta, moje žene nad mnom, da mi se barem neke druge žene nametnu.
A sada ozbiljno : naknade za spomeničku rentu, povećanja troškova koncesijskih odobrenja, naknade za uređenje voda… to su u pravom smislu nameti i predstavljaju velika opterećenja za firme pa tako i za Liburniju.
Tipa slivne/vodne naknade sve super kada bi se trošile za to a troše se za sve ostalo. Iz iskustva znam da ti odvdi jednostavno nestaju/ne postoje u večini slučajeva – prvo nestanu u katastru, zatrpaju se, a onda preko njih idu temelji itd…
Ali da će illi bi trebalo to smanjiti (ne maknuti) u slučaju LRH DA ali i za sva ostala poduzeća u RH.
Sorry Deimos nekada bih se i šalio!

New Report

Close