LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Joooj.
Sad se opet prisjećam ovakvih filozofija kad je išla ponuda na HCVT. Dođe mi da prestanem pisati po forumu.
Dakle opet po vama može se kad god netko želi preuzeti neko društvo napraviti slijedeće.
Osnovati tvrtku kčer na koju prebacimo dionice tvrtke koja se prodaje.
Onda tu tvrtku prodamo po koliko god, ali svim ostalima ponuda ide po prosječnoj cijeni koju u dogovoru sa prodavačem mjesecima prije objave kupoprodaje srušimo na željenu cijenu.
I zanimljivo da se to nitko do sada nije sjetio napraviti i tako uštedjeti.
Npr jedan neiskusni Godlman Sachs je jadan platio u ponudi 100% više nego je platio paket Arenatirusta od većinskog i nije se toga sjetio iako vidimo da je vrlo maštovit i inventivan kod izvlačenja zarade iz Arenaturista. Možda da im se javite za savjetnika?

Nemoj misliti na m2!

Mislim da su se stvari znatno iskomplicirale tu u svezi s LRH, prakticki unutar godine dana, rijec je bilo o firmi sa vrlo uzlaznom putanjom, transparetnim poslovanjem i kvalitetnom upravom. Mozda je to i problem, da se radilo o nekoj polufirmi koja je vise u gubicima negoli zaradi, sumnjam da bi se toliko koplja brusila. Iako ce vecina reci da je to korekcija, sve ovo izaziva nesigurnost i sumnju kod malih investitora, koji nisu sigurni da li da ostaju u potencijalno kvalitetnoj firmi ili se micu iz nje. Na zalost, cini mi se da ta nesigurnost i sumnja je zahvatila cijelu Burzu, tako da i nema kvalitetni(ji)h rjesenja kuda sa gotovinom od prodanih dionica LRH. Kako god, ostajem mada nevoljko u dionicama LRH i u biti se nadam sto boljem (davno su prosli dani da napisem najboljem). Pozdrav

jel netko zna kako će se računati prosječna cijena budući ide razdvajanje LRH?

@darkwanderer
Prvo ste se provalili sa tvrdnjom da ne ide ponuda kod posrednog preuzimanja. A sad se upetljavate dalje. Ne znate elementarne stvari i nije vam neugodno provocirati. Gdje je problem?

Nemoj misliti na m2!

Dalibore – ja Vas jako cijenim, ali pišete gluposti. Kako društvo može osnovati tvrtku kćer na koje će prebaciti svoje dionice??? Brkate osnovne pojmove!

Inače – ovo nije uopće neouobičajeno, pitajte bilo koga tko je kupovao poslovanje neke druge firme – napravi se podjela sa osnivanjem i kupi se to novoosnovano društvo. Vlasniku ide keš na ruke, nema poreza…

@daliborop – vi nikada ne griješite? napisao sam da sam pogriješio ili točnije da nisam znao za tu odredbu zakona, ali to ne znači da sve što sam prije i poslije napisao nema smisla.

AKo se Vama ne sviđa to što pišem, to je drugi problem 🙁


@ darkwanderer

Mislim da ovo nije točno:
"-za kupca: kupac ne mora raditi javnu ponudu za LRH – iz perspektive LRH njezin vlasnik će i dalje ostati SNA i SNB"

Mislim da kupac mora dati javnu ponudu jer je to "posredno stjecanje".

kupim 62 posto od dioničara fizičkih lica ili kupim 62 posto od jednog dioničara – pravnog lica – kupio sam 62posto dd i moram po zakonu dati ponudu za ostae- dionice – tako je po zakonu i tako je u više slučajeva bilo. naravno, mogu se dogoditi i zloupotrebe, ali kupac koji bude kupovao lrh ili snho, taj sigurno neće biti kokošar jer kokošari po definiciji nemaju 200 milja eura u džepu.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Vjerujte mi da ne pišem gluposti. Baš ste na SNHO imali osnovanje tvrtki “kčeri” na koje se naknadno prebacivala imovina ili prava, a to mogu biti i dionice. Ovo “svoje” dionice znači naravno dionice koje posjeduje, a ne vlastite dionice. Nekad su to bila “preddruštva” kao kod prebacivanja na Mensu, Ovatio ili Lux ulaganja kao ovdje.
Ne morate raditi nikakvu podjelu. Što više sve su dionice LRH bile jedno vrijeme na Nonnulusu na koje su također tamo završile na sličan način. Ne nađem sad tu odluku. Do tada su mnogi ovdje tvrdili da će SNHO prodati Nonnulus da bi kupac izbjegao ponudu za LRH 🙂 I onda su to ipak vratili na SNHO.

Pišite vi što god želite ali ja sam vas upozorio vrlo dobronamjerno jer nažalost kao i ova prva teza da nema obveze, tako vam je i teza o načinu utvrđivanja cijene stjecanja kad se kupuje “posredno” krive. Naime u slučaju posrednog stjecanja kontrole nad društvoma LRH kupovinom društva koje je vlasnik tih dionica opet se utvrđuje se cijena po kojoj je društvo stjecatelj steklo dionice društva kojeg se preuzima. Ako se cijena nebi mogla utvrditi onda se tek za najnižu cijenu po kojoj je ponuditelj dužan objaviti ponudu na preuzimanje uzima tromjesečni prosjek na tržištu.

Nemojte se ljutiti ali to su neke elementarne stvari i da ste se samo malo potrudili proučiti Zakon ili niz primjera iz prakse to ste mogli pročitati a ne tjerati me da vas ovdje blamiram. Ja vama nisam rekao da pišete gluposti, a ovo su neke elementarne stvari.

1. mora ići ponuda
2. cijena u ponudi mora biti ona po kojoj je preuzimatelj stekao dionice (i posredno)
3. prosjek ide tek kada se nebi mogla utvrditi ta cijena što ovdje naravno nebi bio slučaj

Dakle dioničarima LRH je potpuno svejedno dali će se prodavati SNHO abeceda ili dionice LRH.

No budite sigurni da će se prodavati dionice LRH.

Drago mi je da cijenite ono što pišem, a ja sigurno cijenim svako drugačije razmišljanje jer vlastiti ego često nas skupo košta. Ja ne inzistiram da će biti onako kako ja pišem. Uvijek pišem “pretpostavljam”, “po mom mišljenju”, “procjenjujem” itd.
No danas je netko napisao da nitko nije znao da će se SNHO dijeliti.
Neka kažu oni koji me pažljivije čitaju i koji me ponekad pitaju neke stvari na pp kad sam im napisao da će ići podjela. Kad su od mene čuli da će LRH-HC pokušati preuzeti Ostoja. Kada su čuli da će se prodavati imovina. Kada su čuli da ide akvizicija i slično?
Nisam nikakav insider, samo pažljivo i strpljivo skupljam i analiziram sve interesantne informacije vezane za LRH. Griješim i ja naravno. Ali griješim i pretpostavkama, zaključcima i procjenama, ali ne u elementarnim činjenicama.

Nemojte se sada ljutiti, slobodno kad imate neku ovakvu ideju pošaljite je prvo na pp, vrlo rado ću vam pomoći. Priznajem da sam bio možda malo i prepotentan kad sam vas poklopio ali malo već gubim strpljenje. Sry

Nemoj misliti na m2!

Ako neko kupi LRH za X kuna po dionici, onda valjda računa da ta dionica toliko i vrijedi i naravno da će željeti kupiti sve dionice po toj cijeni i to je jedino normalno.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Darkwanderer jako krivo i lose pises. I vecina toga je cista glupost. Ne znam cemu to obmanjivanje javnosti? Ako se ne razumijes u tematiku onda zapocni sa mozda, sto mislite itd.

Plavac slazem se sa tobom da se u dionice ubacio ego trip koji ce ju pred kraj dana spustat. Mozda ce pokvarit planove spekulantima, no za nas to i nije od znacaja.

Ovdje su neki počeli lagano gubiti kontrolu i mahnito štancati postove kao na pokretnoj vrpci.

Ako ste malo izgubili zivce sto ste nakupovali dionica firme za koju se trenutno ne nazire potencijalni kupac kako ste si vi to zamislili, ništa strasno.

Ima takvih ovdje koliko hoćete.
Nije ova priča po tome ništa posebno.

Na kraju krajeva, ipak su u pitanju samo novci.

Ima puno vaznijih stvari u zivotu.

Eh stari moj slab si psiholog.
Svi smo zivnuli na ovu cijenu i novci koji nisu bili u namjeni za dionice se lagano prebacuju. Camez je bio kad je kupnja bila na 4400, prodaja na 4600, a tjedno prodje 10komada.

New Report

Close