LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ok, u svojoj prethodnoj procjeni sam fulao, ali evo nove 🙂

1. SND mijenja dionice LRH za LRHC sa gradovima uz priču da ima kupca za LRH

2. većinski dioničari SNA i SNB prodaju dionice SNA i SNB (ne LRH) nepoznatom kupcu
– ono što me muči ovdje je zašto su dijelili kontrolni paket na dva dijela / dvije firme umjesto da su ga ostavili u jednoj?
– jedan razlog može biti da su sadašnji odnosi vlasništva u SNHO različiti od 38:62 kako su sve ostalo podijelili, pa bi im jedna firma narušila prije dogovorenu podjelu imovine
– drugi razlog je da kupca još nema na vidiku, pa svako želi držati svoj dio dionica jer ne vjeruje onom drugom

3. svakako pričamo o dionicama SNA i SNB, a ne o dionicama LRH koje su u njihovom vlasništvu, jer je to puno bolje za većinske vlasnike i kupca iz slijedećih razloga
– za većinske vlasnike: ne moraju plaćati porez na dobit državi. Prodaja dionica LRH je prohod za SNA i SNB, a prihod je dobit (prenesena zadržana dobit je premala), a na dobit se plaća 32% poreza i ako se želi taj novac isplatiti mora se isplatiti ravnomjerno svim dioničarima. S druge strane prodaja dionica SNA i SNB im daje novac bez poreza (do uvođenja poreza na kapitalnu dobit), oni mogu prodati samo svoj paket bez da kupac kupi dionice od ostalih / malih dioničara
-za kupca: kupac ne mora raditi javnu ponudu za LRH – iz perspektive LRH njezin vlasnik će i dalje ostati SNA i SNB
– i da se vratim na točku 1. i najave sa skupštine – LRH je prodan, ima nove vlasnike i nitko nije lagao

Sve nakon ovoga jako ovisi o kupcu, ako je velik i jako zainteresiran on može:
– dati dobrovoljnu ponudu za otkup preostalih dionica SNA i SNB
– kupovati dionice LRH na tržištu budući su jeftinije nego što je platio kontrolni paket (to nemora raditi kroz SN-ove)
– dati ponudu ako mu se žuri

ili ako nije, nemora ništa od ovoga, može promijeniti upravu i početi voditi firmu kako želi 🙂

p.s – ovo nije alter NB-a iako sam post formatirao na njemu sličan način 🙂

18.9. Opatija jos uvijek drzi dobre cijene. Rezultati ce biti odlicni. Ovi padovi me ne zabrinjavaju jer za mene ostoja trazi kupca, a kod njega nema diskonta.

Sve 5, ali cijena pada

opet se pokusava ljuljanjem uhvatiti u mrezu nekakve ribica …
jer kada se na kraju dana cijena rihta i to naglo … jasno je sto se zeli.
ali ajmo jos malo pogledati kako ce to ici …

@ darkwanderer

Mislim da ovo nije točno:
“-za kupca: kupac ne mora raditi javnu ponudu za LRH – iz perspektive LRH njezin vlasnik će i dalje ostati SNA i SNB”

Mislim da kupac mora dati javnu ponudu jer je to “posredno stjecanje”.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Nekome je sekta stala na žulj pa sada u petak pred zatvaranje se ruši cijena, ako ima po 3.900 kn još toga ja bi uzeo, može bar 60 komada, samo moram novce prebaciti iz dolara u kune, a tečaj mi je malo zeznuo FED…

Kad bi ova vaša teorija da se kupnjom Snho A i B ne mora dati ponuda onda se ponude nikad nebo morale dati jer osnovati tvtku kćer i na nju prebaciti dionice tvrtke koja se prodaje je 3 dana posla pa bi to svi radili.
Pri posrednom stjecanju nastaje obveza objave ponude. To vam je i NB negdje napisao pa provjerite na blogu ako meni ne vjerujete.
I ne razumijem zašto bi kupac izbjegavao dati ponudu. Koji je motiv?
Pustimo sad nase kokosare koji su osvajali firme bez novaca. Nekako mi se ne čini da bi Ostoja tražio kupca bez novaca.
Zašto je onda LRH dala ponudu za HCVT? Zašto su kasnije kupovali na burzi i zašto i sada kupuju od dioničara koji im se jave? Zašto je Valamar dao ponudu za Bašku nedavno? Pogledajte kako su i od koga kupili?
Idemo se malo uozbiljiti i ne gubiti vrijeme ponovo na bazičnim stvarima.

Nemoj misliti na m2!


Kad bi ova vaša teorija da se kupnjom Snho A i B ne mora dati ponuda onda se ponude nikad nebo morale dati jer osnovati tvtku kćer i na nju prebaciti dionice tvrtke koja se prodaje je 3 dana posla pa bi to svi radili.
Pri posrednom stjecanju nastaje obveza objave ponude. To vam je i NB negdje napisao pa provjerite na blogu ako meni ne vjerujete.
I ne razumijem zašto bi kupac izbjegavao dati ponudu. Koji je motiv?
Pustimo sad nase kokosare koji su osvajali firme bez novaca. Nekako mi se ne čini da bi Ostoja tražio kupca bez novaca.
Zašto je onda LRH dala ponudu za HCVT? Zašto su kasnije kupovali na burzi i zašto i sada kupuju od dioničara koji im se jave? Zašto je Valamar dao ponudu za Bašku nedavno? Pogledajte kako su i od koga kupili?
Idemo se malo uozbiljiti i ne gubiti vrijeme ponovo na bazičnim stvarima.

tu mislim da je poučan primjer bilokalnika jer su austrijanci bili kupili duropack, a duropac je većiski od bilokalnika, pa su onda morali dati ponudu i za bilokalnik

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

ok, pogriješio sam – moraju dati javnu ponudu, ali i dalje se kupcu više isplati kupiti SNA i SNB jer će u tom slučaju javna ponuda ići po prosječnoj tromjesečnoj cijeni (ili po cijeni po kojoj su kupili u zadnjih godinu dana).

Dakle, uzmimo za primjer da se kupac dogovori da će kupiti kontrolni paket za 7000 kn po dionici kroz SNA i SNB, to prevedeno znači da će kupiti dionice SNA i SNB po cca. 400 kn u zbiru. Nakon toga podnosi javnu ponudu za LRH i nudi ili tromjesečni prosjek ili cijenu po kojoj je sam kupovao u zadnjih godinu dana.

Motiv je jasan – uštedit će novac, bez obzira da li ga ima – željet će uštediti…

Mislim da ti ova prica ne drzi vodu…

www.lociraj-popust.com

Ostoji netko bude recimo ponudio 7.000 kn a gradu Opatiji tromjesečni prosjek, nisam siguran da im bude ugodno poslovati u Opatiji…[emo_ljut]

može neki argument?

kupac kupuje kontrolni paket preko SNA i SNB za cca. 640M kn – sretni većinski vlasnici jel su dobili maksimalnu vrijednost i još keš na ruke. Sretan kupac.

Nakon toga ide javna ponuda LRH po tromjesečnom prosjeku – ako sam dobro izračunao to je 4400 kn.

New Report

Close