LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kako smo predmet isprdavanja na blogu u odnosu na favoriziranje Lrh kao neki fetiš/fun club možemo si onda i mi dopustiti da komentiramo miljenicu SNHO.

Kao prvo jedan “obrazovani” investitor bi morao napraviti razliku između dionica koje su na služebnom tržištu i one koje su “silom” na uporednom tržištu.
Razlika u transparentnosti ali i zakonskoj regulativi je ogromna koja sigurno traži određeni diskont. Najbolji primjer je isticanje da je ovo jako dobro za dioničare SNHO jer “otkriva bilancu SNHO na 30.6.2015”

Nešto što se za tvrtke koje kotiraju na burzi podrazumijeva to ovdje imate samo u nekim izvanrednim situacijama, a kako se ova pretumbavanja kod tvrtki iz grupacije SNHO stalno događaju zapravo ste “slijepi”.

Evo nedavno mi je netko na pitanje kako će SNHO financirati kupnju udjela LRHC postao neku bilancu u kojoj je bilo jako puno novaca. Sad ja to vodje nisam vidio, dozvoljavam da nisam dobro gledao ali na blogu piše da tvrtka vrijedi 800 mil od kojih je 786 LRH što znači da i nemaju neke značajne dodatne imovine. Sve je to već razdijeljeno u PCTS i LULG.

Kako tržište vrednuje te tvrtke i koliki je diskont na to što su u MTP i što su vrlo netransparentne.
Kod SNHO je diskont “kažu” trenutno 37,5%
Ok jer imovina koja je razdijeljena u PCTS i LULG trenutno je diskontirana 65%
Kako će biti sa SN-ABDG?
Nemam pojma, no PCTS koji knjigovodstveno vrijedi 300 mil tržino vrijedi 100, a LULG koji knjigovodstveno vrijedi 170 mil tržišno vrijedi 50

Zašto je to tako?
Većinski su se tu raskusurali i imaju po 70% (i više)
Dali oni prodaju dionice i od toga žive?
Kad je netko od “igrača” prodao neku dionicu da bi za to kupio novi auto, stan ili otišao na ljetovanje?
Od čega ti ljudi žive?
Dividendi? Ima li u tim društvima dividendi?
Od čega se gradi vila na Prekrižju koja se procjenjuje na 3,5 mil eur?

Razmislite malo o tome?
Dali je većinskima uopće važno koliko su dionice tih tvrtki i dali su mali dioničari tu uopće poželjni? Dali je odluka o delistiranju poziv dioničarima da im budu partneri? Rekao bi da nije.

Nasuprot tome, potpuno je jasna namjera da se LRH proda.
Žele li ju “igrači” prodati za malo ili puno? Dali će se potruditi (i dali su to radili do sada) da tvrtki podignu vrijednost što više? Dali je šminkaju, čiste portfelj od nefunkionalne imovine, podižu profitabilnost, ulažu gdje se pokazuje najbolji povrat itd?
Dali se uprava pokazala iznimno efikasnom i dali je LRH tvrtka koja bilježi agresivan rast svih parametara poslovanja, prihoda, zarade, efikasnosti?
Dali je Uprava motivirana da podigne vrijednost tvrtki? Mnogi znaju o čemu pričam i koji je motiv Upravi da LRH da vrijdi i proda se po što većoj cijeni.

Ružičaste naočale?
Ok, možda. Ali dioptrija mi je dobra i znam jako dobro pročitati izvješća koja se redovno objavljuju i pratiti rast poslovanja i vrijednosti tvrtke. Znam jako dobro izračunati koliko tvrtka vrijedi u odnosu na usporedive transakcije u sektoru i što mogu očekivati kada bude prodana.
Dali će to biti i trenutak za “izlaz”?
Ovisno o kupcu i procjeni kako će se nastaviti raditi. Ne želim ostati suvlasnik sa nekim tko će izvlačiti novac kao na ARNT makar to bilo vrlo zvučno ime kao što je Goldman Sachs i Park Plaza, pa ću u tom slučaju sigurno izaći.
LRH-HC?
Pošto ga Ostoja sada navodno kupuje nebi rekao da je vrijeme za prodaju. Istina pitanje je koliko će uspjeti dohvatiti tj dali će ići na preuzimanje.
Ukoliko smo poželjni kao dioničari ja bi rado nastavio sudjelovati u rastu te tvrtke i prodavao za 3-4 godine kada od toga naprave ono što su zacrtali.
Ne vidim da bi mu 10ak% malih nešto smetalo.

Nemoj misliti na m2!


Ne bi li bilo bolje vlasnicima SNH da se kupi direktno Alfa i Beta (lova na ruke)

Vlasnicima SNHO-a da. Al recimo da neće ići taj scenariji već da će biti onako kako su rekli da se direktno prodaju dionice LRH. Naravno, sve su to scenariji i mogućnosti. Nama kao vlasnicima SNHO bilo bi bolje da se prodaju Alfa i Beta. Ali treba vidit što kažu i kupci, jer ipak oni imaju lovu. S druge strane, moguće da se ovako našao način kako kasnije dati novac, a da se ne plati porez (kažem, treba vidit kako su rasporedili dobit i te stvari između alfe, bete, game i delte i omege). SVI scenariji su otvoreni, to je ljepša strana priče. Po meni ovo je izvrsno i krajnje zanimljivo.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Virovatno ce bit nekakav deal izmedu SNHO i LRH . I bolje , da se to malo ubrza jer mozda ce i SNHO imati nekakvih finaciskih problema u bliznjoj buducnosti (FED / dizanje kamata )
Istorijski gledano holdingi propadnu prvi kad se stvari znatno pogorsaju na globalnom tržištu.

I NE ZABORAVITE !
Budite dobri prema izbeglicama. To su nam nemački turisti kroz par godina ! ! !

@vedronebo
GAMA će dobiti 10.318 dionica LRH
Volio bi jako da je to dovoljno dionica da za to otkupe dionice od Opatije jer bi to značilo da dionice nove LRH vrednuju 7.000 kn po dionici.
Ako gledamo nominalno to je samo 23 mil kuna što nikako nije dovoljno.
Ako je tržišno i 40 mil opet je to nedovoljno jer Opatija teško da će paket prodati ispod 65-70 mil.
Sad mi ni ona priča sa dividendom koju sam tako lijepo smislio nije više tako logična.

Nemoj misliti na m2!

, i jos nesto ! Nije meni ni jedna banka zapljenila moje dionice LRH/R/A i nemoj me vrjedati sa takvim glupostima !

Malo matematike nam govori da ako i između gama i delta predpostavimo omjer 62:38, kao što je između alfa i beta, dolaimo do toga da omjer vrijednosti LRH i LRH-HC vrednuju sa 1:6. Ako Ostoja taj omjer uspije uvaljati i Novoj liburniji, skoro bi mu bilo dosta, ostatak može posuditi valjda iz SN Pectinatusa.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Funky, 18.09.2015. u 11:41
Po meni ovo je izvrsno i krajnje zanimljivo.

Netko je jednom rekao da se uzasava zivjeti u uzbudljivim vremenima…


Malo matematike nam govori da ako i između gama i delta predpostavimo omjer 62:38, kao što je između alfa i beta, dolaimo do toga da omjer vrijednosti LRH i LRH-HC vrednuju sa 1:6. Ako Ostoja taj omjer uspije uvaljati i Novoj liburniji, skoro bi mu bilo dosta, ostatak može posuditi valjda iz SN Pectinatusa.

hmmm…
Ako sugerirate zamjenu onda bi to ispalo:
1 LRH za 7,3 LRHC

Po nominali 670 x 7,3 = 4.912 da je vrednovana LRH
Po 870 kn to je onda 6.300 za LRH??
Ne izgleda mi to vjerovatno, u općinama se već broje novci a ne dionice.

Nemoj misliti na m2!

Da, i meni bi to bilo čudno tako visok omjer i pogotovo mogućnost da gradovi prihvate dionice umjeto casha. Ali nisam mislio na omjer LRH kod SNG i LRH-HC kod Nove liburnije koji je 7,3, nego sam mislio na to da je omjer (187189/6+10318) kod SNG i 25540 dionica LRH kod SND 62:38, znači da ako pretpostavimo da se SNG i SND dijele 62:38, to znači da Ostoja i KJ ih vrednuju 1:6.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Mislite da bi KJB prihvatila taj omjer?
Meni je malo jeftino za LRHC. Rekao bi da je taj omjer ipak bliži 1:3, nategnuto 1:4 ali 1:6 sumnjam

Nemoj misliti na m2!

Netko se to šali? 3900? ROTFL

Pa naravno da se ne šali.

Bilo bi i nize da ima kome prodati.

New Report

Close