LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kolege,

s obzirom kako svi hvalevrijedno iznosite svoje stavove, mišljenja i kritičke osvrte pokušat ću i ja dodati svoj skromni doprinos važnoj diskusiji u zaštiti interesa nas malih dioničara.
Vidite, osobno sam mišljenja da je u trokutu interesa(Ostaja,KBJ,NL) katalizator “Plana podjele” upravo neki četvrti, egzogeni faktor koji bi rado preuzeo ili LRH HC ili LRH.
Preslagivanje turističkog sektora je u tijeku, kapitala domaćeg i stranog ne manjka, kao ni voljnosti za kupnjom,ali i za prodajom.
Važan faktor je vrijeme, odnosno vremensko razdoblje u kojem se transakcija može odvijati.

Ovo nije nagovor na kupnju niti na prodaju, već moj osobni stav,koji je možda potpuno kriv, izveden isključivo iz praćenja objavljenih interviewa u tisku od strane čelnika: LRH, SNHO, Grada Opatije, Adrisa, Valamara, Agrokora…

Vidim da vam mnogima ova podjela nije sjela. Nije ni meni, a kako i bi? Fahrudin je prije par stranica napisao najjaču činjenicu za nas i cijenu dionice, a to je da za Ostoju mi ne postojimo, a da nemora nebi niti sa Opatijom razgovarao. Kako stvari stoje, ova zadnja želja će mu se uskoro ispuniti. Istina, nešto je platio za nju, ali to je sitnica u odnosu na to što dobiva. A onda se bojim da ćemo vidjeti sve čari pravnog inžinjeringa ovdje na LRH. Puno egzotičnih imena novih firmi koje će iz šupljeg u prazno pretakati lovu kojoj više ni Bog-otac neće poloviti konce, ono u čemu je Ostoja jako dobar – ako ne i najbolji.
Investicija se temelji na povjerenju ili na siguronosnom instrumentu. Prvo nismo nikad imali.. a bez drugoga ćemo izgleda vrlo brzo ostati.
Jel čitate vi pozive na skupštinu?

Da ponovim;

Evidentno je da za LRH Opatija nema brige, a LRH Cavtat je druga prića i veća briga, da li će dionica ostati u Službenom tržištu, 23-24% koliko će dobiti grad Opatija i općine će vjerojatno kupiti SNHO, a onda će vjerojatno Ostoja u toj firmi u preraspodjeli sa Ksenijom postati večinski sa svojom ekipom….e onda se postavlja pitanje kakav će odnos biti prema nama malima…

naravno što kaže Dalibor da bi mi mali htjeli ostati u toj firmi koju će Ostoja očito i dalje lijepo širiti i razvijati ali da li će to biti odnos na razini LRH Opatije gdje nas štiti onih famoznih 25% plus 1 dionica…

Možda grješim ali sjetite se povezanosti u RIVP-KORF-VLHO, gdje je većinski vlasnik bio u VLHO. Najmanje likvidna i najjeftinija bila je VLHO a na kraju balade najbolje su prošli dioničari VLHO.
Sada imamo sličnu situaciju s LRH – SNHO.

Zasto mislite da vas stiti Opatijinih 25%+1?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Moze li netko staviti kupnju i prodaju trenutno


Zasto mislite da vas stiti Opatijinih 25%+1?

Jer su lijeni čitati..

Ovde se pokalko sve okreće u korist većinskog vlasnika tj. snho-a, htjeli mi to priznati ili ne!

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

Ostoja je potpuno promašio što ima Doličkog kao glavnog pravnog savjetnika i partnera. Ovdje na forumu su puno bolji znalci.
Svakakvih ideja se tu čuje.
Prva, da je mogao krenuti sa SNHO u osvajanje i akvizicije?
Za to su potrebni novci, a ako ih nemaš moraš u banku.
Što je mogao založiti SNHO i čime bi otplaćivao kredite? Banke istina pristaju uzeti i dionice kao kolateral, ali opet moraš imati izvore iz kojih otplaćuješ kredite. Možda bi i mogao nešto dobiti, iako sumnjam, ali kamate nebi sigurno bile prihvatljive.
Sigurno to nebi ništa radio preko LRH da je mogao drugačije.
Slično je i sa ovim idejama o dokapitalizaciji i isplati bilo KJB ili Opatije. Nije pronašao strateške partnere da uđu u SNHO da bi isplatio KJB. Za LRH naprotiv vidimo da postoji interes institucionalaca dok za SNHO tako nešto nije realno.
SNHO je bio zagavio u hrpi nedovršenih nekretninskih projekata i pitanje je što bi od njega uopće bilo da nisu dobili LRH. Na kraju krajeva vidimo omjer sada kad ono što je izdvojeno iz SNHO vrijedi 20ak % ukupne vrijednosti SNHO prije razdvajanja, a ja bi rekao da je realno to i manje.
Pstina je da su dioničari SNHO pravi dobitnici jer je dionica vrijedil 60-70 kn prije nego su dobili LRH, pa su eto u 5 godina narasli za 300%. No od tada je i dionica LRH značajno narasla (


@plavac1

neće Opatija dobiti 23-24% nego 25%+1 nove firme. Nova firma će najvjerovatnije provesti istiskivanje i pripajanje i Optija će i tamo imati 25%+1 dok ne odluče izaći. To je jedan od razloga što je na novu firmu osim samih dionica prebačen i neki novac da bi se to provelo do kraja.

Ovo je čista trgovina. Općine nemaju jednak interes da ostanu u LRH, neki su jasno zazivali prodaju. Opatija ne želi van i sada joj se pruža mogućnost da kapitalizira dio imovine koja im politički nije interesantna, a onda tim novcem potencijalno i otkupi udjele općina koje ne zanima LRH .
Lako moguće da Zaba kao konzultant već ima i kupca za 25% nove tvrtke (njihovi fondovi?) pa je i taj dio već dogovoren. Za uzvrat Ostoji prestaju bacati klipove po pitanju investicija na Kvarneru i ja očekujem jači investicijski zamah na kvarneru.
U ovom njihovom dealu svatko nešto daje i dobija. Osim nas 🙂

Naravno uopće ne dvojim da se ništa ovog ne radi zbog našeg interesa. Mi smo samo pozitivne kolateralne “žrtve” 🙂

I na kraju uopće ne razumijem sve vas koji ovo gledate negativno. Kupili ste, zaradili, ne vidite perspektivu? Prodajte, kupaca ima i uložite u nešto drugo gdje očekujete bolji povrat. Evo analitičari predviđaju rast RIVP od 10-15 % na godinu dana. To je sigurno puno izvjesnije, likvidnije i transparentnije. Ja od LRH očekujem 20-25% i to na temelju poslovanja koje se može prilično realno procijeniti na temelju sadašnjih pokazatelja.
Zbog vlasničkih preslagivanja, preuzimanja, akvizicija ili prodaja to može biti i više.

Nemoj misliti na m2!

Kad smo već kod pozitivnog/negativnog, mislim da je vrijeme da krenete gledati stvari realno…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Cijeli dan sam na plaži pa se teško sve prati ali Jutarnji sam kupio pa čitam;

“Podjela LRH omogučuje jednom od velikih dioničara SN Holdinga da isplati drugoga u manjem biznisu LRH Hoteli Cavtat, dok bi u opatijskom LRH ostali suvlasnici. Kako neslužbeno doznajemo, o tome pregovaraju”

od tuda i moje raniji navodi i zaključci, ja sam u ovu priću puno uložio i već sada sam u lijepom plusu, i naravno nadam se da će biti sve u redu ali opreza nikada dosta…

Zbog izuzetno slozenog stanja u firmi vise nisam zadovoljan rastom prihoda od 20%, vec ocekujem 25-30%.

Realno ovo je i dalje najbolja turisticka prica na zse u zadnje 3 god. Neki od nas su zeljeli brzu prodaju, drugi razvoj tvrtke u naredne 3-4 god. Sve je to i dalje tu, a cini mi se da ce ubaciti i u visu brzinu.

New Report

Close