LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@Arijes
– pitanje oko Ksenije – možda ipak je nešto na tome, jer se na skupštini najavilo, da će za dva do tri mjesece objaviti neka informacija vezana na to priču. I kako je sada 2 mjeseca od skupštine i to je neka ozbiljna informacija ipak možda je to neki deal:

Iskreno ne znam što bi ti rekao za Kseniju. Nemam argumenata da potvrdim svoju ili negiram tvoju konstataciju – jednostavno osjećaj. Onaj tko prati moje postove (ako takvih uopće ima) lako će zaključit da uvijek pozivam na oprez. Da li je ovo crno ili bijelo ne znam – meni se čini ni jedno ni drugo nego je možda samo sivo a drugo je pitanje koja od 50 nijansi sive .[emo_smijeh]

Prema katastru HCVT ima 97.000 m2 zemljišta
Osim 2 bitne parcele na kojem su hoteli imaju i jednu između od 30.000 m2 na
kojoj je sada 10 teniskih terena, neki pomoćni objekti itd.
Spominjala je uprava da je tu u planu gradnja hotela s 200 soba
Postoji još 2 parcele iza toga od zajedno blizu 20.000 m2 također u njihovom vlasništvu

Nemoj misliti na m2!

Ovo je lako moguće nastavak podjele Ostoja/Ksenija. Ne bi se cudio kada bi dionice LRH HC bile dogodine isplacene kao dividenda dionicarima SN holdinga…

A kad već navodimo razne teorije, ajde da bacimo kost: a da nema rast RIVP zadnjih dana nešto s ovim… Hm…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Očito je da je ovako lakše prodati hotele, netko možda želi kupiti Opatiju ali ne želi Cavtat i sl., nisam siguran da je ovo inicijativa grada Opatije, djelovalo bi mi previše nasilno, u svakom slučaju za sada ne vidim da išta gubimo a za eventualne dobitke ćemo pričekati pa vidjeti…

RIVP lijepo raste što me kao dioničara veseli, a ovako podjeljeni LRH postaje hrana za velike ribe, zašto ne i za RIVP…

Adris bi mogao upiknuti Opatiju a Cavtat i Portorož bi mogli Valamaru ili Karismi ili tko zna….

A jel bi mogo Adris piknuti RIVP? 😀

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Svi pisu kako je podjela pozitivna, meni se bas i ne cini. Prije mi lici na neko muljanje sastrane.
Ja sam cuo da Adris kupuje terme tuhelj 🙂

Dok se ne pokažu neke stvari koje bi išle u prilog “muljaži” i negativnim stvarima, podijela se treba promatrati kao nešto izuzetno pozitivno jer se stvari “događaju”! Najgore je kada se stagnira. Promijene uvijek teže pozitivnom! A k tome, ovdje imamo jedan čvor u vlasničkoj strukturi koji se svakom podjelom malo razvezuje. Ja osobno ne vjerujem da je ikakva muljaža jer onda sw firma ne bi ovako razvijala kako se razvijala do sada. Jednostavno vlasnici pokušavaju činiti pozitivne stvari. Tako ja osobno gledam na to i može biti potpuno krivo…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

@matejt

hvala na osvrtu za 31.03.2015, ja sam sagledavao podatke za HCVT sa 31.12.2014. izvor Poslovna hrvatska jer drugdje nigdje ne vidim novije FI, na ZSE zadnji II kvartal 2014. za HCVT d.d.

Molim te info gdje vidiš I. kvartal 2015. jer to nemogu naći ni na sud reg, a ako gledamo sa 31.12.2014. onda HCVT d.d. ima Aktivu 172 mln kn, dok je Kapital 165 mln kn znači dug je zanemariv (koliko naravno 7 mln kn može biti zanemarivo)

Geografske podjele po meni najviše mogu utjecati na efikasnije upravljanje i mobilnost djelatnika (lakše im je unutar njihovog okruženja) ali opet jedan ACCOR, MARRIOT,… upravlja hotelima od Azije do Kanade pa im ide, ne znam stvarno koliki efekt bi to moglo imati ali u par mln kn bi se vjerojatno moglo izraziti + manje brige za vlasnika (onako subjektivni plus) iako to je stvarno sve jako blizu ako gledamo globalno, ne znam ali neka stoji…

@ daliborp

97.000 m2 zemljišta, pa dosta. Trenutno se vodi u knjigama po 62 mln kn (31.12.2014.) – znači ispada zemljiše u Cavtatu (dio uz more) po 639 kn/m2 – ajmeee!!! plus postojeće građevine koje ako se i ruše imaju značajnu vrijednost zbog dozvola, a rušiti se sve vjerojatno neće

Neka je došlo do ovoga, tko će kupovati po meni kupuje čistu firmu (ako ništa bar je sada čišće za sagledati LRH), po cijeni od 670 kn značajno podcijenjenu, znači vrijedi to i više već sada ne samo zbog nerealnog booka, već i zbog trenutnog EV/EBITDA koji je ako gledamo 31.12.2014. značajno ispod prosjeka branše.

Uzimajući u obzir potencijal lokacije i trenutnu podcjenjenost zemljišta ako se ovo bude prodavalo ispod 1.800 kn po dionici mislim da je kupac dobro prošao – naravno ako se uopće bude prodavalo. Osim naravno ako je prenesen i dug na HCVT d.d., a bez povećanja imovine – onda je i valuacija naravno drugačija, stoga matejt pls samo info gdje mogu vidjeti FI sa 31.03.2015. da imam malo bolju sliku

Trenutni portfelj ATPL, RIVP, VPIK, ARNT, LRH, ..., a nekada nažalost INGR, DLKV, THNK...

LRH se dijeli, izdvaja novu tvrtku LRH Hoteli Cavtat

“Podjela otvara mogućnost da općine prodaju dionice nove tvrtke, a zadrže paket od 25%+1 dionicu ‘originalne’ LRH, ali i prodaju većinskog paketa u nekoj od tvrtki jer po nekima i većinski vlasnik postaje fleksibilniji. Potezi Uprave doveli su do znatna rasta prihoda i profitabilnosti, što je posljedica boljeg poslovanja i očekivanja boljih rezultata nakon preuzimanja hotela u Portorožu, kao što je to bio slučaj preuzimanja Hotela Cavtat. LRH će u 2015. udvostručiti prihode u odnosu na poslovanje prije akvizicija, što je pratio i porast cijene dionica više od 100 posto.”

Vratite se 2 mjeseca unatrag i pročitajte pažljivo Dujmićeve izjave u Novom listu:

“Angažirali smo vrhunske pravnike i eksperte vezano uz onaj dio LRH koji se odnosi na investicije u hotele u Cavtatu i Portorožu. Još ne mogu puno reći, ali na tome se intenzivno radi i kada se pronađe adekvatno rješenje – sve ćemo javno i transparentno obznaniti. Međutim, kada je riječ o opatijskom, odnosno liburnijskom dijelu priče oko dionica LRH – ovih 25 posto i zlatna dionica će ostati u našem vlasništvu sve dok se ne ostvare strateški ciljevi – izjavio je opatijski gradonačelnik Ivo Dujmić .”

“iz njegovih riječi vidljivo da se u ovom trenutku može razmišljati tek o eventualnom unovčavanju onoga dijela koji je »pobjegao« izvan Opatije, dakle u Cavtat, pa i preko državne granice, u Sloveniju”

Nije ovo prvi puta da se manje više sve indirektno najavi, ali nitko to ozbiljno ne shvati, pa su onda svi iznenađeni kada se napravi ono što je najavljeno. Sjetite se najava povećanja prihoda i zarade, procjenu rasta cijene dionica, najavu akvizicija, prodaje imovine itd.
Neki dan vam je tako uprava jasno najavila da rade na prodaji imovine i po Opatiji se priča da se zna tko želi kupiti Imperial ali opat će izlaziti naslovnice kad se to i provede i kad se uprihoduje 50-60 mil kuna.

Osim toga budući da se priprema izvanredna skupština pa će se tamo moći puno toga saznati. Opatiji je otvoren put za izlazak, zainteresiranih za njihov paket sigurno ima. Uvijek je samo pitanje cijene. I ja prodajem svoje dionice LRH, ali isto tako je pitanje cijene :))

Općine bi za svoj udio bi mogle dobiti i 10-12 mil eur što nije malo.
Ako si razdijele taj novac to bi išlo cca po 2-3 mil kn Mošćeničkoji i Matuljima, Lovran bi dobio 20 mil, a Opatija 66 mil kuna !!
Svaki načelnik bi se pred izbore tome poveselio 🙂

Nemoj misliti na m2!

Mozda su 2 mlrd kuna malo previse za kupca. To bi i rivp bez dokapa tesko izdvojila. No zato se podjelom to rjesava. Sjetimo se kako je bilo kod portoroza. Za svaki hotel pojedinacno je bilo 3-5 ponuda, a za sve zajedno se javilo njih dvoje.

Moguce da je prodaja vec dogovorena, a isto tako je moguce da se firma u nardnim godinama normalno nastavi razvijati. Kako god bilo ostoja je sve prilagodio prodaji, a u isto vrijeme i razvoju. Jedino mi se cini da akvizicija vise nece biti, vec od sada obnova i gradnja. Naravno cekamo jos GHA.

New Report

Close