LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.liburnia.biz pa stisnite novosti

I ponovo 25 crveno! Izgleda da 25 crveno uvijek dobiva!

Jedva čekam daliborov komentar na odvajanje

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Evo i link:

Plan podjele društva

http://www.remisens.com/cms_media/web/biz/news/plan-podjele-drustva.pdf

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Tko je pažljivo čitao mogao je ovo predvidjeti jer Opatija želi izaći iz suvlasništva u tvrtkama izvan Kvarnera. Koliko im je to pametno ne znam.
Danas je to na sjednici gradskog vijeća Opatija, a klubovi imaju koordinaciju sat vremena prije gdje će im Dujmić to pojasniti.
Iskreno ne znam što bi rekao. Ne mijenja se ništa. Ako pričamo o podijeli i prodaji sigurno je lakše prodati diojelove nego sve zajedno, a i postigla bi se bolja cijena. Po meni Cavtat koji je kupljen za 25 mil eur sad vrijedi preko 40 ako gledamo EV/EBITDA, a kako su oni vlasnici Portoroža koji je također kupljen povoljno mislim da vrijede i više tako da po meni dionica nove tvrtke koja ima nominalu 600 kuna vrijedi možda i duplo.
Budem malo detaljnije proučio plan podjele, treba malo to staviti u tablice.

Ovo sada omogučava Ostoji da lakše proda udio u matičnoj LRH, a Opatiji da lakše proda udio u vanjskim tvrtkama. Ne vjerujem da će ni jedni ni drugi žuriti i prodavati to jeftino.

Nemoj misliti na m2!

Sta je ovo sad?? Ovo je pljacka.Ja ne zelim bit dionicar firme gdje JLS nemaju 25% +1 dionicu.Mali dionicari su opet izigraniu. JLS bi trebale imat 25%+1 dionicu u svim tvrtkama izlistanim na ZSE.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

20% firme ide na svoje. Možda SNHO kupi dio kojega ima Opatija?

I još jedno nagađanje: jeli će LRH dionica nakon toga pasti za 20%? na 3600?

lp

Matej

@ matej

Zašto bi pala?
Po meni, trebala bi porasti.
Jer, sad će se bolje vidjeti koliko vrijede pojedini dijelovi LRH.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Po ovome ca. 20 % kapitala svakog dioničara ostaje blokirano dok se novom tvrtkom ne počne trgovati na ZSE ( ako se počne? ), nisam vidio da o tome što piše u prijedlogu?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Sta je ovo sad?? Ovo je pljacka.Ja ne zelim bit dionicar firme gdje JLS nemaju 25% +1 dionicu.Mali dionicari su opet izigraniu. JLS bi trebale imat 25%+1 dionicu u svim tvrtkama izlistanim na ZSE.

[emo_smijeh]

Želimo vlasnike koji će kočiti razvoj, bez kočenja razvoja nema napretka!


Po ovome ca. 20 % kapitala svakog dioničara ostaje blokirano dok se novom tvrtkom ne počne trgovati na ZSE ( ako se počne? ), nisam vidio da o tome što piše u prijedlogu?

lp

Mislim da se ovo odvajanje vjerojatno radi da bi se LRH Hoteli Cavtat odmah prodao. Možda već poznatom kupcu. Jer za to je lako naći kupca. A ovako će se dobiti bolja cijena

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Ja sam jučer bio obavješten da je na GV Opatije dodana nova točka dnevnog reda sa ovom temom. U 15 sati je koordinacija na kojoj će Dujmić predstaviti plan vječnicima. Koliko sam ja shvatio grad je sudjelovao u ovom prijedlogu, i rekao bi da je to i neki kompromis među općinama jer su u zadnje vrijeme bilo potpuno oprečnih stavova.
Sad je u svakoj opčini druga stranka na vlasti..
Bez bilance Cavtata malo je teško do kraja sagledati stvari, ali ima još vremena jer to neće preko noći biti napravljeno.
Sve mora odobriti skupština…

Ja bi reka da je ovo dobro za dionicu i dioničare, iako osobno bi volio da je sve pod jednom “kapom” jer lakše je pratiti, no sa druge strane ako iz Cavtat izađe Opatija to je samo plus…

Jasno je da će se i dio imovine matice prodati što će pokazati koliko stvarno vrijedi imovina koju LRH posjeduje a do sada je velikim dijelom otpisana.
Uprava je najavila niz poteza kojim želi podići vrijednost tvrtke…

Pa dionica Lrh će pasti barem malo ako će ići podjela. Ali suma sumarom će najverovatnije biti više od današnjih 4500 kuna. Pogotovo ako cijelo trziste poraste 10% te sami rezultati poslovanja pokazu da smo svi bili prekonservatini.

Sada se pitam koji potezi idu:
– opatija proda dio u cavtatu. Ko kupuje?
– jeli mogucnost da udjel snho-u u cavtatu dobije ksenija?
– ostoja je vise puta kazao da zeli razvijati biznis. Naravno da to radis najbolje kad imas sve pod kontrolom. Znaci pitanje malih dionicara – jer nama je interes sto visa cijena na burzi (uz dobro poslovanje), a Ostoji je interes dobar razvoj (i kad dođe prilika monetizacija toga).
– podjela znaci da osnovi LRH radi samo obnove i dizanje kategorizacije. Mozda i kakav novi hotel (icici). Ali ne ove brze ekspanzije koje smo gledali zadnje tri godine.
– ove poteze podjele i daljnog razvoja su premalo skomunicirane te tako puno ulagaca koji bi usli u lrh ne idu, jer ne znaju sa cim ce se sutra probuditi. I zbog toga dionica je barem 20% nize. Jeli je mogucnost da se to promjeni?
– kakav je sada status LRh (osnova) – jeli se prodaje ili razvija.

New Report

Close