LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

necu ulaziti dalje u raspravu ali omjer na duzi period je jedno a trend je nesto drugo-mnogo volatilnije na manje periode.
U svakom slucaju kod nas ionako nista nije apsolutno jer je sve relativno.
A u slucaju mojih grafova je da je prednost na LRH strani i tocka!

Pa zar nitko neda 5 kom na 4650 😀
svi odjednom pohlepni 🙂

Bez ikakve želje da ulazim u rasprave SNHO ili LRH, samo bih htio reci da je ta oklada na “Moj Novac” portalu vrlo upitna (ne znam od kad je oklada :)). Naime, vi ste samo gledali pocetnu cijenu i “danasnju” cijenu u potpunosti zanemarivši da SNHO nije ista kompanija danas kao prije par mjeseci/pol godien kada je izdvojen cijeli dio biznisa kroz LULG i PCST, a pripadajuci dio tog biznisa su dobili i dionciari SNHO. Cijena na burzi (ne ulazeci u pocetne cijene ili stvarnu valuaciju za koju smatram da je veća) se krece oko 44 PCTS i 19 LULG (ukupno 63 hrk).
Ako se to pribroji na cijenu SNHO od 215 HRK, cini se da omjer postaje drugaciji.

Ili sam nesto krivo racunao?

Oklada je bila ponuđena nakon razdvajanja.
” predlažem ti okladu, ti na lrh a ja na snho u periodu za godinu ili više, ti biraj sve ostale uvjete, a početne cijene da budu današnje lrh na 3915 i snho na 217,5.”
Koje su cijene sada znamo, no ja naravno nisam prihvatio okladu jer ja uopće nemam pojma kako će tržište vrednovati LRH i SNHO.

Lako je biti pametan nakon bitke. Ja ne ulažem u LRH zato što mislim da će rasti više od SNHO. Više puta sam to objasnio. Ja nisam spreman na veće rizike koje ulaganje u SNHO nudi (samim time i potencijalno vieće zarade). Npr što mislite kako bi se osjećali da vam dionica u koju ste uložili veliki novac bude delistirana? To iskustvo su dioničari SNHO ne tako davno imali. Ja sam već tada bio dioničar LRH i pratio sam što se događa sa SNHO kao što pratim i sada. To mi ne treba u životu.

Nemoj misliti na m2!

E taj moment mi je falio :). Ako je oklada bila nakon razdvajanja onda je taj netko definitvno izgubio – čnjenični stanje.
Pozdrav

Kad god otvorim poslovni forum, jedno je sigurno…da se o LRH uvijek ima nesto napisati…


@twin
…zaboravio si “na godinu ili vise”

naslagalo se lijepih 450 komada do 5.250

www.lociraj-popust.com


Bez ikakve želje da ulazim u rasprave SNHO ili LRH, samo bih htio reci da je ta oklada na "Moj Novac" portalu vrlo upitna (ne znam od kad je oklada :)). Naime, vi ste samo gledali pocetnu cijenu i "danasnju" cijenu u potpunosti zanemarivši da SNHO nije ista kompanija danas kao prije par mjeseci/pol godien kada je izdvojen cijeli dio biznisa kroz LULG i PCST, a pripadajuci dio tog biznisa su dobili i dionciari SNHO. Cijena na burzi (ne ulazeci u pocetne cijene ili stvarnu valuaciju za koju smatram da je veća) se krece oko 44 PCTS i 19 LULG (ukupno 63 hrk).
Ako se to pribroji na cijenu SNHO od 215 HRK, cini se da omjer postaje drugaciji.

Ili sam nesto krivo racunao?


Kolega, ako gledamo dionicu Coca Cole, da li onda gledamo samo nju ili sve kompanije koje ta tvrtka ima pod sobom?
🙂

Postovani svi tu,
htio bih pokrenuti malu raspravu na temu koju svi mi volimo, a jos vise zaziremo u zavisnosti koliko imamo ispravnih nadanja. Naime, imam povecu kolicinu LRH dionica (vise od 50), trenutno sam u plusu 88 posto i koliko vec dugo pratim forum (kao i dionicu samu), nema zime za zaradu i profit LRH. Ono o cemu razmisljam je da li ili ne prodati dionicu poslije 3Q izvjesca posto realno smatram da ce i 2q i 3q biti odlicni. Nekako imam borbu da li prodati ili ne u svjetlu moguce prodaje LRH i trzanja da li ce vise profitirati LRH dionicari ili SNHO kao i nadanja da mali dionicari ne popuse slijednom nekih mogucih “zaobilazenja” njih samih. Ono, nije da nisam zaradio, cemu mozda biti u dionici kada ce mi vrlo vjerojatno zarada preci 100 posto u trenutku kada bih je prodavao. Molim razmisljanja vas svih. Hvala.

Kolega misljenja na ovu temu su vec iznesena. Ukoliko vidite bolju priliku, svakako prodajte ili makar kratite. Tako ce te izgubiti dio moguce zarade, no s druge strane ce te se i osigurati. Meni rast od 90% ne znaci nista. Bio sam u korfu i on je narastao 1000%. Treba gledati daljnji potencijal tvrtke, a lrh ga svakako ima. Ove godine ce opet imati najveci rast prihoda i ebitda. To su vec 3 ili 4 god zaredom i ja svakako zelim ostati u takvoj firmi. Pogotovo ako odete na skupstinu pa vidite daljnje planove ulaganja. Oni ulazu kapital s povratom od 5 do 7 god. Osobno se tome ne mogu pribliziti ni blizu, tako da sam zadovoljan s njima.

Ne znam dali je vas problem rast od 90% ili bi malo spekulirali, odnosno prodali, pa kupili? Ako je rast, onda se jednostavno pretvarajte kao da ste ju danas kupili, s ovom cijenom imate i veliku sigurnost. Ako je spekulacija, tada morate odlucit sami. Samo lrh je nelikvidna dionica i cijena brzo moze gore u nedostatku istih.

kolege
već sam jednom postavio to pitanje, ali nisam dobio nikakav konkretan odgovor, osim da je šehanović to rekao na skupštini. povrat na investiciju turizmu 5-7 g u turizmu iziskuje neto povrat od 11-15% godišnje što je fantastično. meni kao laiku to se čini puno previše. kolko mi poznato 7-8% je više nego ok. što je šehnović pod tim mislio konkretno?

samo da se nadovežem. ne misli valjda u tom razdoblju vratiti uloženo u portorož!!?? akoto napravi, onda mu nema premca nadaleko!

New Report

Close