LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Delboy to je prividna nelikvidnost, koju stvaraju veci igraci. Njih ne interesira 4-5 dionica, vec cekaju da se nakupi, pa metu. Postavite 100kom na 4500kn, pa ce te vidjeti koliko je nelikvidna. Ovdje u jednom danu prodje novca, kao u jdtc ili zvcv u 5 god. Osim toga ovo samo raste i rast ce, a ostali biseri cekaju stecajnog upravitelja.

Ne očekujem od njega ništa drugo nego što bi i sam radio da sam na njegovom mjestu. No naslušali smo sličnih priča i kod kupovine Cavtata i Portoroža. Opet su se pričale priče o kupnji ispod stola, zaobilaženju ponude, izigravanju malih dioničara, a opet se pokazalo da to ne ide baš tako. Pokazalo se da ono što ja napišem ima nekog smisla. A ja čak ni ne pišem javno na forumu dok nemam konkretne potvrde, eventualno dam neku maglovitu naznaku, a to dobro znaju oni koji od mene dobiju pp sa neprovjerenim informacijama i glasinama jer tako što ne objavljuje jer me mnogi ionako smatraju “drukerom”. Neke se glasine naravno pokažu i netočnima, ali mislim da oni koji su dobili pp jako dobro znaju omjer pogođeno/promašeno :))
Da ponovim ne radi se o nikakvim insiderskim informacijama nego samo o javno dostupnim podacima koji kad se spoje sa glasinama ukazuju na određene stvari prije nego to postane svima “vidljivo” ili službeno objavljeno.

Ne razumijem ni zašto se stalno potencira ta prodaja LRH. Znamo da je većinski najavio tko nešto ali ja nisam kupio dionicu LRH samo da čekam da je otkupi netko u ponudi. Kupio sam je puno prije ovih priča, a po meni je dosadašnji rast prvenstveno rezultat rasta poslovanja, a ne špekulacije na prodaju.
Osim toga potražite moje postove od prije 3 godine pa ćete vidjeti da od početka tvrdim da SNHO svoju zaradu traži kroz prodaju, no da će do tada podići poslovanje na više razine nebi li postigao što veću cijenu. Meni kao dioničaru to itekako odgovara jer sad se tvrtka ušminkava i prikazuje poslovanje čak i bolje nego što je. Dionica je likvidna i da hoću mogu prodati kad god poželim pa mi nije uopće presudno kada će SNHO prodavati.
Prinos me i više nego zadovoljava. Od 1.1. 42%, a u godinu dana 86%
To je znatno više od mojih očekivanja, pogotovo kad uzmem i razinu rizika.

Nemoj misliti na m2!

Ovako izgleda rovinjski butique hotel Adriatic nakon investicije od 30 mil. kn

Maistra ulozila 30 milijuna u 18 soba. A nekima je lrh skupa.

MOzda i nema neke logike, ali tko je ulozio u SNHO 1 kn prije dvije godine danas ima 1,3 Kn.
Tko je ulozio u LRH danas ima 2,2 Kn.

Za 1 godinu unazad rezultati opet na strani LRH.
Iako cest grafovi sakrivaju najbitnije stvari, ovaj puta ne znam sto je u prikazanim podacima krivo.
P.S.
SNHO je 2010 bio na 150 Kn…dok je LRH bila na 2000 Kn, dakel omjeri su i na duzi rok otprilike kao u primjerima grafova.

Mozda je krivo sto nisi gledao od 6/2012 godine, pa bi brojke bile bitno drugacije. Pa nisi ubrojao ni dividendu…itd…kada je Snho bio cca 100 kn pa prije dividende 12/2014 na 280, a LRH oko 2500 kn pa 3600…onda je to bilo malo drugacije.
Tipicno amaterska analiza…stvarno ste sekta, nadam se da cete na kraju tako i proci

opatija je uvijek bila skupa i atraktivna
hoteli i kockarnice mamili su goste cijele godine
da se sagradi jedan hotel tipa las vegas vjerujem da bi imao goste cijele godine
vjerujem da će se naći takav investitor

kupis, cekas, prodas…

nema emocija

Ne vidim zašto sad prepucavanje. Skoro za svaku dionicu se može pronaći dva datuma u kojoj će ta pokazati bolji rast od neke druge. Zato je to malo besmisleno raditi. Ulaganje u SNHO je zapravo ulaganje u LRH pa bi kretanje dionica trebalo biti slično. Nije za očekivati da će LRH rasti, a SNHO padati i obrnuto. Za dionicom LRH se u zadnje vrijeme pojavila nešto jača potražnja. Ušli su tu neki fondovi, a evo i promjene u TOP10 govore da nešto veći ulagači akumuliraju ovu dionicu. To je razlog što je ove godine LRH rasla brže.

Imam osjećaj da je dionica SNHO nešto više na tržištu nego dionica LRH. Izvan TOP10 je oko 22.000 dionica LRH tj oko 7,4% koje vrijede oko 100 mil kuna
Izvan TOP10 SNHO je skoro 31% dionica koje vrijede oko 180 mil kuna.

Da spomene usput da je ekipa u SNHO razdijelila sve firme. Omjer i kod podijele PECTORE 62:38.

Nemoj misliti na m2!

I da rezimiramo malo prethodini tjedan. Bilo je dosta lijepih vijesti.

Opatiju ove godine posjetilo 14 posto više turista – hoteli ostvarili 11% više noćenja u prvih 6 mjeseci, vidjet će se uskoro na rezultatima

Rulet, poker i druge igre na sreću opet »žive« u Opatiji – važno za ponudu

LRH prodaje hotel Imperial za 14,5 milijuna eura – zanimljiva cijena, uz Imperial oglašeno je još dosta nekretnina izvan uporabe, za neke se rade i certifikati

Po cijenama nekretnina Opatija prestigla Dubrovnik – i to u trenutku kad je LRH odlučila dio nekretnina prodati

Gradska uprava pozdravit će sve što je dobro za destinaciju – svi suvlasnici žele isto, podići vrijednost tvrtke

UPRAVA LRH:
»radeći uz poštivanje svih zakonskih propisa i Statutom definiranih odrednica za rad, ima kao trajni i sveobuhvatni cilj svog rada maksimiziranje vrijednosti vlasničkog kapitala svim dioničarima društva«.

»Taj cilj podrazumijeva, osim redovne operativne djelatnosti i pretvaranje imovine van funkcije ili/i imovine s ograničenom funkcionalnošću u likvidniji te profitabilniji oblik imovine«

Na krilima svega toga u srpanj smo ušli sa cijenom od 4.797 što je i maksimalna cijena od 23.1.2008 do danas.

Nemoj misliti na m2!


Mozda je krivo sto nisi gledao od 6/2012 godine, pa bi brojke bile bitno drugacije. Pa nisi ubrojao ni dividendu…itd…kada je Snho bio cca 100 kn pa prije dividende 12/2014 na 280, a LRH oko 2500 kn pa 3600…onda je to bilo malo drugacije.
Tipicno amaterska analiza…stvarno ste sekta, nadam se da cete na kraju tako i proci

Mozda da uvazeni kolega pokaze drugacije grafove i objasni na sto ima tako velike primjedbe … da i mi amateri nesto naucimo.
[emo_smijeh]
P.S.
Priznajem da sam zaboravio dividendu ali preocito je kako je sve to pecnulo mnoge jer je administrator obrisao mnoge postove koje srecom nisam imao niti priliku vidjeti ali po nekim reakcijama koje su prezivjele mogu si zamislit razinu strucnosti i objektivnosti.

Funky, 05.07.2015. u 12:31

Skoro za svaku dionicu se može pronaći dva datuma u kojoj će ta pokazati bolji rast od neke druge. Zato je to malo besmisleno raditi.

Kolega dalibore, uz svo uvazavanje i pregrst informacija koje ste pruzili na ovom forumu, moram izraziti cudjenje da je besmisleno raditi komparaciju dionica u nekom periodu.
Sklon sam vjerovati da ste ipak malo krivo izrazili i da to nije bas misao koju ste htjeli podijeliti.
A biti medijator na nacin okojim ste htjeli biti u tom postu je prica za .. ma znate za koga.
Sorry

Dobro znate da je preferiram LRH ispred SNHO i moj post je bio više usmjeren na kometar vašeg posta od kolege vikenda. Evo ja nisam prihvatio okladu na drugom portalu o kretanju cijene SNHO – LRH iako bi za sada bio u znatnoj prednosti.

Nemojte misliti da ja ne gledam grafikone ali kretanje dionice u prošlosti ne znači previše u budućnosti, a previše smo nelikvidno tržište da bi neka TA imala previše smisla. Ono što ja vidim zanimljivo na tim grafovima je nešto drugo, a bolje se vidi kad pogledate na ovaj način.
LRH-SNHO 2 godine

Po ovom grafu ispada da LRH prati SNHO, a ne obrnuto? Npr lipanj 2014 je rastao jako SNHO, a LRH ga je popratio tek u srpnju, pa i prosincu opet. Naveo sam najočitije, a kad se uzme i detaljniji promet čak je to i vidljivije.

Nemoj misliti na m2!

New Report

Close