LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

deimos:

oberst:

Pa skoro Ambasador vrijedi milijardu kuna, a po toliko se vodi cijeli LRH. To treba promptno ispravit.[smiley2]

150 mlrd EUR? Hilton je otisao za otprilike 30k EUR po sobi. Koliko ambasador ima soba? ”

milijardu kuna bi prije bilo oko 150 mil EUR-a

Evo našeg dragog SNHO-fila, s obzirom na plave planove o ko fonda za privatizaciju, zna se kako će proći tužba, a crvene da niti ne sopminjem…

[smiley2]

Da 150 milja, al slobodno dodaš nulu (strateški partner+precjenjenost tržišta+++)…

Ma zezam se, al x3 bi prošlo

x

ko prizna pola mu se doda ……………… ili tako nešto[smiley2]

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

Ambasador ima 182 sobe,takodjer i vilu sa 40 soba depadans.Ima i kongresni centar,novi top welness,otpriilke u idealnim uvjetma mogu primiti oko 600 gostiju.
Realno hotel vrijedi između 60-70 mil.eura.

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Slažem se, puno više vrijedi nego je u knjigama, samo da brzo ne skoči, treba još dokupiti na ovim razinama. Još malo pa onda nek ide…[smiley2]

oberst:

Pa skoro Ambasador vrijedi milijardu kuna, a po toliko se vodi cijeli LRH. To treba promptno ispravit.[smiley2]

150 mlrd EUR? Hilton je otisao za otprilike 30k EUR po sobi. Koliko ambasador ima soba?

Znate kak se kod nas iskazuju cijene. Ja sam već neke stvari i par godina uračunao[smiley1]

Ali cijene kvadrata idu od 3000 – 5000 eura. 1998. cijena je bila oko 3000 DEM. Znači od onda imamo 100% povećanje i više, a gdje je 1992.
Iskazana tenutna vrijednost je doslovce zastarjela 15 godina.[smiley2]

Only God, Muammar and Libya!

Vrijednost nekretnina je od ondašnje procjene porasla u Opatiji s oko 500 EUR na današnjih 4000-5000 EUR za takve objekte. Od onda je u hotele dosta uloženo, sad kreće novi investicijski ciklus LRH, a Opatija je jedan od rijetkih gradova koji ima uvjeta za cjelogodišnji turizam. Još kad izaberu jak međunarodni hotelski lanac za partnera, gdje će im biti kraj!
Sadašnja cijena LRH u ovim uvjetima već bi trebala biti oko 10.000 kn, ali turisti trenutno nisu “in” pa mali ulagači rasprodaju jeftino svojih par komada LRH i kupuju razne precijenjene dionice. No mene to brine ni malo, dapače ovaj tjedan dokupio sam 15 komada (i još ću ako ostane cijena ispod 6000 kn), pa im samo mogu zahvaliti na nestrpljivosti.

Ignore: KressoM, delux


Vrijednost nekretnina je od ondašnje procjene porasla u Opatiji s oko 500 EUR na današnjih 4000-5000 EUR za takve objekte. Od onda je u hotele dosta uloženo, sad kreće novi investicijski ciklus LRH, a Opatija je jedan od rijetkih gradova koji ima uvjeta za cjelogodišnji turizam. Još kad izaberu jak međunarodni hotelski lanac za partnera, gdje će im biti kraj! Sadašnja cijena LRH u ovim uvjetima već bi trebala biti oko 10.000 kn, ali turisti trenutno nisu “in” pa mali ulagači rasprodaju jeftino svojih par komada LRH i kupuju razne precijenjene dionice. No mene to brine ni malo, dapače ovaj tjedan dokupio sam 15 komada (i još ću ako ostane cijena ispod 6000 kn), pa im samo mogu zahvaliti na nestrpljivosti.

I moja računica je tu negdje. 10.000 – 12.000 kn. Za početak.
Sve je ovo istina: tek treba napraviti revalorizaciju nekretnina, Opatija je vrhunska destinacija i brand sam po sebi (kao i Dubrovnik), nova ulaganja…. To je ono što me čini optimističnim.
Druga strana je: još uvijek čudna situacija oko vlasništva, po meni upitna volja uprave da se dovede novi (strani) management u obliku neko poznatog svjetskog hotelskog lanca….
Ipak, ovo ne utječe na vrijednost tvrtke (koja stalno raste) već na psihološku odbojnost prema ulaganju u ovu dionicu.
A ono što nitko neće ja hoću! [smiley2]
Pa kada će svi htjeti, rado ću im dati. Samo po drugoj cijeni. [smiley1]
Davanje je radost života!!! [smiley2][smiley2][smiley2]

La vita e bella!

Pa da, naravno da je 10.000 kn fer cijena za početak, u ovim uvjetima u kojima se sada LRH nalazi. Kad se porješavaju sve otvorene stvari, završe investicije, provede privatizacija… onda očekujem 15.000-20.000 kn bez problema.
Inače, ovo oko managamenta si malo fulao jer si previdio zadnju konferenciju za novinare gdje je predsjednik uprave Staničić rekao ovo:

[color=blue]PRIJENOSOM DIONICA LRH NA GRAD OPATIJU ZAUSTAVLJENI SUDSKI POSTUPCI KOJI SU DOSAD BLOKIRALI RAZVOJ TVRTKE
Otvorena vrata razvoju i investiranju[/color]

Liburnia Riviera Hoteli zaduženi su samo 10 posto, a to znači da je jedna od najmanje zaduženih tvrtki u zemlji – rečeno je na jučerašnjoj pressici

OPATIJA – Nakon što je Grad Opatija, zajedno s tri liburnijske općine, postao vlasnik 25 posto plus jedne dionice LRH, te su obustavljeni sudski sporovi koji su se vodili desetak godina, otvorena su vrata razvoju i investiranju u najvećoj opatijskoj hotelijerskoj tvrtki. Naglasili su to na jučerašnjoj pressici predsjednik i članica Uprave LRH, Kristjan Staničić i Mirjana Mogorović te opatijski gradonačelnik Amir Muzur.
– Zbog imovinsko-pravnih sporova koje smo od 1995. godine imali s liburnijskim jedinicama lokalne samouprave, nismo mnoge naše objekte mogli staviti pod hipoteku i podizati kredite, čime je bio onemogućen razvoj tvrtke. Liburnia Riviera Hoteli zaduženi su samo 10 posto, a to znači da je jedna od najmanje zaduženih tvrtki u zemlji i sigurno podinvestirana kompanija – rekla je Mogorović, a Staničić je potvrdio da je skinut veliki teret s LRH i da predstoji novi investicijski ciklus prema strateškom planu razvoja do 2010. godine.

U zajedničke planove Grada i LRH uvukla se i ideja da se ruševna zgrada opatijskog kina »ukomponira« u obnovu obližnjeg hotela Imperial kome će trebati kongresna dvorana i parkirališni prostor. Gradonačelnik Amir Muzur jučer je rekao da bi se ti interesi mogli objediniti, a da bi i građani dobili ono što žele.

Lovran prioritet

Raniji dogovor o prodaji desetak manjih derutnih objekata LRH na području Lovrana pao je u vodu, a sada predstoje novi pregovori s lovranskim općinskim čelnicima i zauzimanje stava o budućnosti tih vila. Potvrdio je to jučer predsjednik Uprave LRH Kristjan Staničić, te naglasio da je dogovor s Lovranom jedan od prioriteta.
Od konkretnih projekata treba spomenuti izgradnju wellness centra u hotelu Ambasador u kojem su radovi pri kraju. Za mjesec dana počet će radovi na rekonstrukciji hotela Marina u Mošćeničkoj Dragi koja bi do idućeg proljeća dobila 4 zvjezdice. Obavljaju se pripreme za obnovu najstarijeg opatijskog hotela Kvarner na kojem se početak radova planira u jesen iduće godine. Razmišlja se i o projektu izgradnje kongresnog centra s pratećim sadržajima na lokaciji hotela Zagreb na opatijskoj Slatini, pri čemu će se s gradskim čelnicima dogovarati i uređenje cijelog Gortanovog trga. Nastavit će se i s modernizacijom drugih hotela i podizanjem kategorije – naveo je Staničić, te najavio da će se detaljni razvojni planovi vrlo brzo definirati zajedničkim dogovorom Grada Opatije i Uprave i Nadzornog odbora LRH.
– [color=blue]LRH posluje s dobiti, ali tek su sada stvoreni preduvjeti da ta tvrtka postane udarna i vodeća u regiji, da u Opatiju uđu brendirani hotelski lanci – [/color]naglasio je Muzur….

Ignore: KressoM, delux

[color=blue]PRIJENOSOM DIONICA LRH NA GRAD OPATIJU ZAUSTAVLJENI SUDSKI POSTUPCI KOJI SU DOSAD BLOKIRALI RAZVOJ TVRTKE
Otvorena vrata razvoju i investiranju[/color]

Sudski sporovi gotovi [smiley2][smiley2][smiley2]
Koga on zavarava.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

On govori o sudskim sporovima između grada Opatije (+3 Općine) kontra LRH zbog čega LRH do sada nije mogla znatnije ulagati niti je mogla objekte stavljati pod hipoteke (zato je LRH i zadužen samo 10%) jer su oni bili predmet sporova grada Opatije i LRH.
Okončanjem tih sporova sad je moguće da se sama LRH zaduži dizanjem kredita radi investicija, kao i da traži strateškog partnera (renomirani svjetski hotelski lanci). Sporovi SNHO-a i države priča su za sebe i nema smisla da opet maslačimo po tome. (da se krivo ne shvati, i dalje imam obje dionice, s time da u zadnje vrijeme dokupljujem LRH jer se tu otvara jedan veliki potencijal rasta).

Inače, sve mi se čini da je jedan moguć scenarij koji je Sanader ostavio za drugi mandat: namirenje SNHO-a dionicama LRH i to dijelom preostalih starih dionica, a dijelom novih koje bi država dobila naknadnom dokapitalizacijom LRH, čime bi se mogli riješiti svi sporovi, a isto tako i ispoštovao Sporazum sa Opatijom. (ako se nisu toga do sada sami sjetili, mogu me nagraditi simbolično, sa recimo 100 komada LRH [smiley2] )

Ignore: KressoM, delux

Pa gotovi su ovi sa lokalnom samoupravom, sad je ostao još Ostoja i kad se to rješi to je to.. OSobno mislim, kako god da se rješi pozitivno za RH ili pozitivno za Ostoju, znamo kolko vrijedi Liburnijin kopleks, a znaju to i stranci koji samo čekaju da ulete u kombinaciju i svi sretni..

Opet dolazimo na isto. Za budućnost ove tvrtke potrebno je što prije riješiti spor. Jedan kamen sa noge je otpao, ostaje drugi. I onda može poletiti.[smiley1]

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

New Report

Close