LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


cayman006: ” polako, polako, neće ovo naglo gore nego fino i polako. ” Joj, Posejdon ima zlatne živce, ali brate što ova dionica izvlači mast iz mene. [smiley2] Ali neka! Tako će dobit biti slađa. [smiley11]

Posejdone, potpisujem i dodajem škrgut zubi[smiley13]

Za ovu dionicu nema straha, vidjelo se kako brzo i lako raste na 7000 kn kad veliki krenu kupovati. Trenutno im se ne žuri pa cijena stoji. Idealno za dokup oko 5700- 6000 kn. Kad izađe 3Q izvješće, koje je za “turiste” najbolje zbog završene sezone ( a ova je bila odlična) onda će se to reflektirati i na cijenu dionice (rast).

Ignore: KressoM, delux

Evo mene ponovo u LRH. Ušao jučer na 5700. Takav poklon se ne odbija.[smiley2][smiley2][smiley2]

U pravo vrijeme kolega, meni je žao što nisam prodao više od 20% dionice iznad 6,5k…
A šta ćeš nije mi bilo sila, ulaz na 5200, a potencijal…

x

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=69edaa72-73dc-4bf5-8e52-fab59ed2adb0

Čačić i Friščić napali Polančeca zbog plasmana HT-a na Londonsku burzu
Sanja Kapetanić
12.10.2007 17:37
Pročitaj komentare(4)
Ako se dionice HT-a trebalo plasirati na Londonsku burzu, trebalo ih je tamo plasirati bitno manje, možda samo petinu onoga što je plasirano, prigovorili su oporbeni čelnici Radimir Čačić (HNS) i Josip Friščić (HSS) potpredsjedniku Vlade Damiru Polančecu na okruglom stolu “Hrvatsko tržište kapitala poslije izbora“ održanom u petak u sklopu 17. konferencije Zagrebačke burze u Hvaru.
Vezane vijesti

Analiza: Što je Vladi trebao izlazak HT-a na Londonsku burzu?

Oporba vladajućima prigovara da je na taj način stranim fondovima omogućeno da prekomjerno zarade na privatizaciji putem javne ponude, umjesto da je ta zarada omogućena domaćim institucionalnim investitorima, ponajprije mirovinskim fondovima.

Polančec pak smatra da je Vlada morala s dionicama u toj količini izići na Londonsku burzu jer, ukratko, domaće tržište kapitala takav obujam trgovanja ne bi moglo podnijeti, a i zanimanje stranih fondova je bilo ogromno, što je dobro za razvoj domaćeg financijskog tržišta jer na njega dovodi velike svjetske igrače.

Nastavi čitati
Oglas:

Jedino oko čega se oporba i vladajući slažu je potreba preustroja Hrvatskog fonda za privatizaciju, no očito je da se znatno razlikuju modeli koji se predviđaju. Friščić primjerice smatra da bi umjesto Fonda trebalo osnovati Agenciju, a prije toga revalorizirati vrijednost portfelja jer su mnoge tvrtke danas i po nekoliko puta vrjednije nego u doba kada im je određena nominalna vrijednost, poglavito turističke tvrtke koje raspolažu zemljištem koje je danas i nekoliko desetaka puta vrjednije od onoga što je upisano u knjigama.

Velikim dijelom Friščić, Čačić i Polančec složili su se i u protivljenju uvođenju poreza na kapitalnu dobit, na kojem inzistira SDP.

No Friščić i Čačić su ipak ostavili otvorena vrata kompromisa, primjerice u obliku oporezivanja iznad određene razine dobiti te oporezivanja dobiti ostvarene na brzopoteznoj trgovini, dok se porez ne bi plaćao na dobit ostvarenu na dionicama koje su vlasnici imali dulje vrijeme.

x


Evo mene ponovo u LRH. Ušao jučer na 5700. Takav poklon se ne odbija.[smiley2][smiley2][smiley2]

Bravo kolega! [smiley11]

Ja sam kupovao u tijeku najjače korekcije uzrokovane HT-om po 5800.
Mislio sam da sam dobro prošao. [smiley1]
Doduše, i sada to mislim! [smiley2]

La vita e bella!


poglavito turističke tvrtke koje raspolažu zemljištem koje je danas i nekoliko desetaka puta vrjednije od onoga što je upisano u knjigama.

Pa skoro Ambasador vrijedi milijardu kuna, a po toliko se vodi cijeli LRH. To treba promptno ispravit.[smiley2]

Only God, Muammar and Libya!

Čekamo realizaciju, prognoza dobra i za crvene i za plave….

win-win, strplen-spašen
[smiley2]

x


Pa skoro Ambasador vrijedi milijardu kuna, a po toliko se vodi cijeli LRH. To treba promptno ispravit.[smiley2]

150 mlrd EUR? Hilton je otisao za otprilike 30k EUR po sobi. Koliko ambasador ima soba?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Ma ZNA SE da se sad pred izbore mora malo obećavati, al u slučaju LRHa činjenice su nepobitna stavka. Ko god da je na vlasti ne može ih umanjiti, jer i vrapci na grani znaju kolko se promjenila cijena svih oblika nekretnina u zadnjih 10 godina, a kad je ono KRHa revalorizirana? Čini mi se početkom 90-tih, ma nemamo više što pričati [smiley1].. A di je još privatizacija i interes elitnih lanaca za Opatiju kao jedan od bisea našeg turizma, a uz sve to, nadam se i pomaku u poslovanju FI i tako to.. Sve u svemu, sve je za 5!

oberst:

Pa skoro Ambasador vrijedi milijardu kuna, a po toliko se vodi cijeli LRH. To treba promptno ispravit.[smiley2]

150 mlrd EUR? Hilton je otisao za otprilike 30k EUR po sobi. Koliko ambasador ima soba?

milijardu kuna bi prije bilo oko 150 mil EUR-a

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius


150 mlrd EUR? Hilton je otisao za otprilike 30k EUR po sobi. Koliko ambasador ima soba? ”

milijardu kuna bi prije bilo oko 150 mil EUR-a

Da, omaska…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close