LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@fantom

Vi ste velika ozbiljna inozemna turistička tvrtka koja želite kupiti hotelsku tvrtku. Kupovati ćete ju indirektno?
Recimo da vam "gazde" prodaju svoj udio od 70-75% u SNHO, zapravo ste kupili tek 43-46% LRH
Onda morate otkupljivati od malih SNHO, doći do 95% pa istiskivat
Sve to traje i nije jeftino
Zašto bi to kupac radio?
Ja pretpostavljam da on želi kupiti LRH i to što veći udio u istom.

Ako se nađe kupac, za dobru cijenu, neće mu se ovdje postavljati nikakvi smiješni uvijeti kako da to kupi. Ispunit će mu se sve želje i željice ako otvori novčanik 🙂 Zašto se uopće zamarate sa time. Ako procijenjujete da LRH vrijedi više nego je sada na burzi kupujte ju potpuno svejedno dali kroz SNHO ili LRH. Ako se ne možete odlučiti što je po vama bolje onda pola-pola

Dalibore ne bi se baš složio s Vama.

Vi pišete što bi kupcu bilo bolje i koje su njegove želje, ali najbitnije je tko ovdje što prodaje i tko želi uzet lovu od prodaje?
Pa prodaju Ostoja i Ksenija, a koliko oni imaju dionica LRH? odgovor je 0 (ili možda jako malo)
A koliko imaju dionica SNHO? odgovor je 40%
Tako da mislim da je u ovakvoj situaciji bolje biti u dionicama SNHO tj. onog koji prodaje i koji normalno želi što više zaraditi.

I sad dolazimo do onog što ja stalno pitam, ako odluče prodati LRH direktno kako će doći do svojih novaca i koliko će dobiti? Kao što sam već rekao, bitno je da su se oni odlučili na prodaju i da oni ne žele više surađivati nego uzeti lovu i svako svojim putem, a imaju 40% SNHO.

Ako prodaju direktno SNHO odmah uzimaju lovu i ne plaćaju 12% porez na dividendu i priča je gotova, a ako prodaju direktno LRH novac sjeda na račun SNHO i mogu ga dobiti tako da ga isplate kroz dividendu gdje moraju platiti 12% poreza, što im daje manju zaradu od nekih 40 – 50 M kn, što je ogromna razlika.

Pa evo pitam još jednom ako Ostoja i Ksenija prodaju direktno LRH kako će oni doći do novaca, baš me to zanima?

Lp

Napomena – ovo nije preporuka za kupnju ili prodaju SNHO ili LRH ovo je samo moje mišljenje.

Kupca se ništa ne pita?
OK, to je vaše mišljenje. Ja mislim da je kupac “car” i da će mu se ispunjavati sve želje.
Ksenija i Darko kupcu kroz SNHO mogu prodati samo svoj “indirektan udio” u LRH što će reći 40% od 62%, a to nije dosta.
Ok nisu samo njih dvoje tu su još i Marić, Bajakić i možda još netko ali kako god oni zajedno posredno imaju manje od 50% LRH i kupcu ostavljaju problem ostatka dioničara SNHO + Opatija i mali u LRH.
To je kao da vam ja prodajem stan ali vam uvijetujem da zapravo kupite moj udio u tvrtki koja je vlasnik stana jer ako ga kupite od moje tvrtke onda ću ja morati platiti porez kad budem “vadio” novac iz tvrtke.
E da ali još sam vam zaboravio reći tvrtka nije 100% moja nego imam još suvlasnika pa se morate još s njima raskusuravat.
:)))
Probajte probati danas stan bilo kako, a da date ovakav oglas mislim da bi vam se svi lijepo nasmijali, zar ne?

Nije isto, ali slično je. Danas je kupac “car” i ako poželi i plati dobru cijenu i D.O. i KJB svejednu dionicu će mu na leđima donijeti i poslagati gdje kaže i dati mu besplatne tepihe i kolekciju Dujmićevih brkova pride (za maškare)

NEGO pustimo prazne priče, pogledajte moj predzadnji post i uljepšajte si vikend dobrim dijelom

Nemoj misliti na m2!

Podržavam inicijativu i molim članove Udruge da se pokažu
Sretno Milanu i Matiji…

Poslat ću link i na upravu društva da im probaju možda osigurati neko ljetovanje

P.S.
zvalo me je danas dvoje novinara po pitanju LRH


Dalibore ne bi se baš složio s Vama.

Vi pišete što bi kupcu bilo bolje i koje su njegove želje, ali najbitnije je tko ovdje što prodaje i tko želi uzet lovu od prodaje?
Pa prodaju Ostoja i Ksenija, a koliko oni imaju dionica LRH? odgovor je 0 (ili možda jako malo)
A koliko imaju dionica SNHO? odgovor je 40%
Tako da mislim da je u ovakvoj situaciji bolje biti u dionicama SNHO tj. onog koji prodaje i koji normalno želi što više zaraditi.

I sad dolazimo do onog što ja stalno pitam, ako odluče prodati LRH direktno kako će doći do svojih novaca i koliko će dobiti? Kao što sam već rekao, bitno je da su se oni odlučili na prodaju i da oni ne žele više surađivati nego uzeti lovu i svako svojim putem, a imaju 40% SNHO.

Ako prodaju direktno SNHO odmah uzimaju lovu i ne plaćaju 12% porez na dividendu i priča je gotova, a ako prodaju direktno LRH novac sjeda na račun SNHO i mogu ga dobiti tako da ga isplate kroz dividendu gdje moraju platiti 12% poreza, što im daje manju zaradu od nekih 40 – 50 M kn, što je ogromna razlika.

Pa evo pitam još jednom ako Ostoja i Ksenija prodaju direktno LRH kako će oni doći do novaca, baš me to zanima?

Lp

Napomena – ovo nije preporuka za kupnju ili prodaju SNHO ili LRH ovo je samo moje mišljenje.


Ovdje se ne mogu nikako složiti sa izrečenim? Tko ima novce, kupac ili prodavatelj? Pa ne prodaje se jedinsteni sveti gral pa da bi prodavatelj određivao uvjete. Ako kupcu nešto ne bude odgovaralo, naći će drugdje gdje će uložiti novce, velik je Jadran, Mediteran, svijet…..

Uostalom, govorite tu kao, ako prodaju SNHO, dobijaju X novaca, a ako prodaju LRH, gube 12%. A ko kaže da bi cijena bila ista? A što ako preko LRH dobiju 25% veću cijenu, di onda gube? Nemojmo se zamarati glupostima. Iznesimo mogućnosti. Neke stvari su jasne. Jasno je da “čišćenje” SNHO nije bilo bezveze i da postoji razlog zašto je ostao samo LRH i nešto milijunčeka u njemu. Ako dođe do prodaje, vjerujemo i nadamo se da će prodavatelji naći najbolju opciju kako da dobiju čim više, a da kupac bude zadovoljan. I kupac sigurno nije sitni šprekulant koji će gledati da dobije čim manje, nego će gledati da ima čim čišću situaciju i čim sigunrnije ulaganje.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Ako ništa drugo nije loš trenutak da se priča o prodaji:

Sutra u Jutarnjem: Najava konferencija ADRIA HOTEL FORUM

U Europi ulaganja u hotele lani rasla 20%

Nemoj misliti na m2!

U ovoj analizi prognoza za rast cijene nocenja u hotelu za Hrvatsku za ovo godinu je na 2,7%. Što je u biti najveća rast u regiji. (gledaj stranica 28).

Jer je to naznaka, da će biti potražnja tolika, da će se moći cijene dizati nadprosječno? Ili su investicije u standard hotelske sobe u Hrvatskoj takve da opravdaju takvu rast?


Ako ništa drugo nije loš trenutak da se priča o prodaji:

Sutra u Jutarnjem: Najava konferencija ADRIA HOTEL FORUM

U Europi ulaganja u hotele lani rasla 20%

Bolje da Ostoja posjeti ovaj event[/url].

Dalibore, KressoM

Pa zašto je krenula ova prodaja i tko je to odlučio, pa Ostoja i Ksenija, koliko oni imaju dionica LRH a koliko imaju dionica SNHO? Mislim da će se glavni prodavatelji ovdje jako puno pitati.

S obzirom na trenutnu cijenu LRH i SNHO mislim da je bolje biti u SNHO zbog po meni velike razlike u trenutnoj cijeni a i zato što glavni prodavatelji koji su krenuli u ovu akciju imaju samo SNHO i preko tih dionica će doći do love i to daje sigurnost imateljima dionica SNHO.

Vrijeme će pokazati što će se dogoditi i kako će sve završiti i u kojoj dionici je bilo mudrije čekati kupca.

Uglavnom i jedni i drugi dioničari će kod prodaje sigurno odlično proći, ali po meni bi dioničari SNHO mogli puno bolje zbog trenutne razlike u cijeni od 30 %, meni je ova razlika ogromna i moram priznat potpuno neshvatljiva.

Mislim da smo o ovoj situaciji (u kojim je dionicama bolje čekati kupca) sve rekli i zato služi forum da imamo ovakve rasprave, tako da više o istoj neću pisati, želim veliku zaradu svim dioničarima LRH.

Lp

Kolega ako mogu samo nesto napomenuti. Vjerujem da u vasem proucavanju niste tu sitnicu zamjetili. Snho dionice lrh vodi po 2250kn. Ako lrh bude prodana po 7000kn. Snho ce morati platiti 20% poreza na kapitalnu dobit na razlici cijene od 4750kn. I ako se ta cifra bude isplacivala dionicarima, platit ce te 12% poreza na dividendu. Po ovoj formulici ispada da nema diskonta na snho, vec na dionice lrh. Cak stovise ako se lrh proda za koju godinu po 10 000kn, tada cete vi biti u jos nepovoljnijem polozaju, jer tada ide racunica 10 000- 2250= 7750, na to platite porez na kapitalnu dobit od 20% i jos 12% na isplatu dividende.

I sa vama se kolega nikako ne mogu sloziti da je prodavatelj glavni. Glavni je uvijek onaj koji ima kes. Mislim da ste to naucili iz osobnog iskustva.

A što ako se proda SNHO? Npr po xxx kn? Necu lupati brojeve kao vi, ali nej zamisli tko koliko hoce.
Samim tim je prodan i LRH. Jel tako?

tako je, ako se proda snho prodao se i lrh. Samo tko ce kupiti Ostojin i Ksenijin udio u snho ( manje 50% lrh). Koji to kupac voli kupiti manjinski udio u firmi. Dalibor je gore vec sve objasnio.

p.s. brojevi nisu lupani [emo_namigusa]

Sutrašnji Jutarnji:
20 MILIJUNA EURA za spektakularni projekt na Kvarneru
NAŠA IDEJA, EUROPSKI NOVAC, SVJETSKO ČUDO

Završen je projekt i financijska studija za gradnju žičare od Medveje do vrha Učke

Nemoj misliti na m2!

New Report

Close