LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@belupo
Molim Vas pročitajte moj prethodni post (4.2.2015 20:59)

I još uvijek čekam da netko pronađe jedan primjer takvih preuzimanja.

No eto vi kupujte SNHO onda i tako ste se osigurali da kad prodaju Nonnulus će vam SIGURNO kroz dividendu isplatiti novac koji su dobili za LRH.

Nemoj misliti na m2!

kako bi lijepo bilo vidjeti da je kupac netko tko je pravi igrač 😀

npr ADRIS nakon Hiltona u DU kupi cijelu Opatiju 😀


I još uvijek čekam da netko pronađe jedan primjer takvih preuzimanja.

to je nebitno, pitanje je da li je to pravno moguće? naravno da jest! prema tome, sve ovisi kakav će biti interes eventualnog kupca jednog dana jer kupnja dionica od malih ne donosi mu ništa osim velikog troška! jedino ako jednom opatija bude prodavala svojih 25%, tek onda bi se i mali mogli nadati javnoj ponudi!

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

to bi samo bilo interno preslagivanje 😀

Bome je i guru u kalkulaciju za snho zaboravio uvesti porez od 12% od 2016 god. Jos jedan veliki razlog za lrh.

Belupo ne mislite valjda da je nonnullus osnovan da se prevari 10% malih dionicara? Bolje istrazite povijest osnivanja. Volio bih da zavrsimo vise sa tim prevarama. Ne znam sto radite na zse ako je sve prevara.

@belupo
onda bi se baš svako preuzimanje moglo zaobići na taj vrlo jednostavan način zar ne? Ne ide to baš tako.

No ja nemam ništa protiv da ostanem dioničar-partner i novom vlasniku.
Ako njemu vrijedi 8.000 kn po dionici zašto nebi vrijedilo i meni?

Usput u onoj računici sa SNHO.
Znate li da razlika između nabavne cijene i prodajne koju SNHO zaradi bilo prodajom Nonnulusa ili direktno LRH je oporeziva i porezom na dobit?
To je 20% poreza!!!

Moja prethodna računica ne štima.
Dakle kad SNHO proda onda na dobijenih 4000 kn po dionici platio prvo porez na dobit pa tek onda kod isplate još 12%. Po tome ispada da bi dobili čak i malo manje nego direktno.

To je SAMO matematika.

Nemoj misliti na m2!

Ma uvjek se iz SNHO-a može izdvojiti Nonnulus u d.o.o.,a dioničarima isplatiti pravično obeštećenje, evo ja još uvjek čekam svoje za Hotele Njivice iz odvajanja FNVC-a[emo_vrtimise]

@kanabis
Ovih 12% nije porez na kapitalnu dobit nego porez na dividendu
Za ovaj na kapitalnu dobit bumo još vidjeli. Izgledniji pretedenti na vlast najavljuju ukidanje

Nemoj misliti na m2!

dalibore, a ako proda SNHO? [emo_smijesak]

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

kaje ovo ne možemo probit ni 4 a sanjamo o 7

zašto se ne bi dogovorili mi sa foruma(udruge)

pa ponudili neku cijenu onako 5555 to je na pola puta

između tržiš. i tražene pa da idemo dalje u trgovinu

101 kao da ne znas zse. Kad kupujes dionice pokusavas biti neprimjetan. Da je ovaj sa 1659 komada prvo digao na 5500, pa tek onda kupio ispalo bi ga 3 milijuna skuplje. To valjda nije cilj?

vidite i sami da je cijena spuštena kako bi prošao taj veliki nalog 🙂

teško će to ići opet ispod 4000 🙂

možda koji kom od ovih nervoznih

a pogotovo će biti dobro ako kupac paketa bude vidljiv i zanimljiv igrač 😀

New Report

Close