LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja naravno nemam pojam što će biti.
Mogu samo glasno postaviti pitanja.
Želi li kupac kupiti SNHO ili LRH?
Dakle dođe netko sa 200 mil eur i vi ga onda gnjavite da kupi neku “komplikaciju”?
Nebi rekao da je to uopće neka opcija za ozbiljnog kupca.
Prodat će se “čisti” LRH, ako kupac želi LRH.

Za početak Nonnulus je bio napravljen i predviđen za neke druge stvari.
Pročitajte si malo sažetak da ne morate vaditi pozive, zapisnike, članke i sl. ovdje je nekako najkraće:SN holding – podijela – 2011

Nemoj misliti na m2!

Valjda ce s ovim rast i prosjecna cijena soba u hrvatskoj.

http://www.jutarnji.hr/hrvatska-proglasena-prvom-svjetskom-destinacijom-u-usponu–nadmasili-francusku–spanjolsku-pa-cak-i-maldive/1288923/

Pa kud smo “mi” onda kupovali hotele u Sloveniji? 😉

Nemoj misliti na m2!

Kupljeno je povoljno , jer su banke vjerovnice pritisle. Sada se prisilno i ispod cijene prodaju i drugi hoteli u Portorožu, među njima i potpuno obnovljen Palace Kempinski. U toj konkurenciji se ne treba čuditi da prodaje u RH ne idu po željenoj cijeni

Ja sam se naravno šalio. To je bila odlična kupnja. Očekujem da zarada iz Portoroža otplati ulaganje za 6-7 godina.
Kad bi barem i ove godine našli nešto za te novce.

Nemoj misliti na m2!

Blok transakcija 1659 komada, izašlo Croatia osiguranje isti broj dionica su imali kao i transakcija, vjerojatno je to to.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Bome lijepo. Sad da vidimo tko je kupac

ni taj se neće vidjeti u top10 🙂 sigurno skrbnički 🙂

uf prava bi stvar bila da je to kupio naš kolega bloger 🙂

iako nas hvali preporuća SNHO kao jeftiniju varijantu za dobiti potjecenu LRH

a možda neki naš fondić konačno 🙂

ide mi maštanje, ha ;D

Ako su kdovci onda bi i cijena mogla prema gore radi boljeg prinosa fonda…

www.lociraj-popust.com

Idemo malo analizirati tu računicu
SNHO 217,79 kn = TK 581,5 mil
Udio u LRH 187.189 dionica x 3930 = 735,5 mil
SNHO je jeftiniji 20%

Dakle ako imate 10 dionica LRH po sadašnjoj cijeni to je ekvivalent 180 dionica SNHO tj 39.300 kn ulaganja

Recimo da se LRH proda za 4000 kn
Dioničari LRH dobiju novac od kupca, 4000 kn po dionici
Dioničari SNHO će biti isplaćeni od SNHO kroz dividendu (ako i kad se ta odluka donese) Dividenda će biti čak 280 kn, no na nju plaćate porez od 12% tako da ćete biti isplaćeni (AKO i KAD) sa 44.420 kn za 180 dionica

Razlika više nije 20% nego 10% manje

Naravno unaprijed ne znate dali će biti SNHO likvidiran i dividenda isplaćena. Ne kažem da neće ali ovi koji time upravljaju žive od toga što upravljaju i svojim i vašim novce i za to uzimaju naknadu. Dali mislite da su odlučili to završiti? Meni iskreno bi bilo čudno da je tako ali dozvoljavam naravno da je baš tako.
Meni osobno SNHO bi morao nuditi ekvivalentno veću zaradu riziku da do te zarade dođe jer baš nitko mi ne garantira da će dividenda biti isplaćena ni dijelomično ni u cijelosti. Za 10 pa i 20% nisam baš siguran da se isplati “indirektno” ulaganje.

Naravno svatko tu donosi odluku prema svojim preferencijama i ovo nije nikakva sugestija ili nagovaranje, samo matematika.

Da samo dodam da ova gore računica o isplati dividende nije uključila troškove poslovanja SNHO eventualnu upravljačku naknadu ili što već računaju i mogući porez na dobit koji mora platiti SNHO prije isplate dividende.

Nemoj misliti na m2!

@daliborop
vi računate da ako se proda LRH da će ići javna ponuda i malim dioničarima? a zašto bi SNHO to radio? prodat će firmu Nonnullus d.d. koji drži dionice LRH i stvar je riješena bez javne ponude jer će vlasnik i dalje ostati firma Nonnullus d.d.

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Gdje se vidi ova blok transakcija ?

New Report

Close