LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hmam je objavio izvjesce i oni su u 4q popravili rezultate 3q. Dakle mozemo ocekivati tako nesto i na lrh.

U 3q imami 142 mil ev ebitda ili 470kn po dionici. Ako tome pribrojimo 350 do 500 mil. nekoristene imovine, dobijemo vrijednost od 1150 do 1650kn po dionici.

Nekakva najniza racunica izgleda: 3800kn-1150kn=2650kn

2650/470=5,6 ev ebitda

Sad treba pogledati gdje su ostali turisti s tim sto je ovdje najavljena prodaja i do otkljucavanja ce morati doci.

U 2015 imamo vec osiguranih 160mil ebitda, sto donosi 530kn po dionici. Ako cijena ostane na 3800kn, to iznosi 5 ev ebitda.


Nesumnjivo najslabija moguća reakcija na najavu prodaje firme.

Zaista za čudjenje.

Da zato na najave prodaje državnih tvrtki uvijek ludnica?

Nemoj misliti na m2!

Ako pratitelje LRH zanima, trenutno je SNHO po 201 kn. Ja kupujem tamo zbog grande diskonta. Hoće li me Darkec zaje, bumo videli.

polako kolege, ipak je to još u fazi najave. kad bude i službeno, …. vidit ćemo!

Hrvatska je najbrže rastuća svjetska turistička destinacija![/url]

“Naši” hoteli iz Cavtata kao ilustracija
Sad još i Njemačka prestaje sugerirati svojim građanima ljetovanje u Grčkoj u cilju spašavanja njihove ekonomije (lani su imali rast od preko 20%)

Kud sad baš prodajemo 🙂
Kad je najbolje

Nemoj misliti na m2!

Imam jedno pitanje za znalce vezano uz SNHO/LRH, Dalibore tu ste Vi nekako na vrhu.

Što mislite,što će se prodavati, LRH ili SNHO?

Evo mog mišljenja koje može biti potpuno krivo te zato i tražim mišljenje znalaca.

Po meni je puno vjerojatnije da će se u prodaju ići preko SNHO iz jednostavnog razloga što bi na taj način Ostoji i Kseniji novci odmah sjeli na račun. Drugi razlog za prodaju preko SNHO je i taj što su ga sad potpuno očistili od svega osim LRH-a.

Ako bi prodaja išla preko LRH, novci bi sjeli na NONNULLUS D.D. tj. na račun SNHO, te bi Ostoja i Ksenija došli do njih tako da bi ih morali podijeliti kako sebi tako i ostalim dioničarima preko dividende, što je po meni malo upitno?

Moram priznat da mi gore navedene stvari nisu najjasnije pogotovo sada kad se pokrenula priča o prodaji.

Lp

Zasto se zamarate s tim. Zasto je uopce osnovan nonnullus- da bi imao snho??

Mislite da ce ostoja i ksenija prodati lrh i podijeliti novce? Ti ljudi nisu na izdisaju zivota i pred njima je jos puno rada i stvaranja. Lrh se moze prodati, ksenija isplatiti, a ostalo ostoja moze povesti u nove pobjede. Nije vrag da zaista mislite da ce se firma likvidirat i da ce svim dionicarima sjest 500kn dividendice?

Ako se proda lrh, rast ce i snho, tu nema govora. Cilj bi svima trebao biti isti, zadrzati lrh jos bar 2 god i onda dobro naplatiti ulozen trud.

Pa ja baš mislim da bi se firma mogla likvidirati i svatko dobije što zaslužuje, a za biznis imaju oni ove nove firme. A i mi s njima. Ovo bi mogla biti najpoštenija priča!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Ne znam, nisam pametan
Vjerojatno ni oni nisu sigurni jos sto ce odlucit.

Ako se stavim u njihovu poziciju, ne bih bas malima isplatio 140 milijuna eur, a da ja upravljam sa 100. Privatni biznis i ovako mogu voditi, a mogu biti i clanovi snhoa.

Vrijeme ce pokazati, ali zamislite naslov lrh prodan, po dionici snhoa to iznosi 500kn. Gdje ce cijena na burzi? Vjerojatno na 10-15% od toga.

@kanabis

Ne bi me čudilo da u tom zamišljenom scenariju počne i padati ispod 200! [emo_smijeh] Hahahahahahahhahahahaha

Kod nas se nikad ne zna! [emo_smijeh]

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Jest i mene je danas iznenadilo, ali onda sam pogledao free float i nista me ne cudi. Vrijednost je neupitna, netko ocito zeli skupljati.

Darko i Ksenija će se znati dogovoriti o najpovoljnijem načinu prodaje.Ali prvo treba naći odgovarajućeg kupca, što po cijeni o kojoj se govori,ne će biti lako ni tako skoro. Kako ćemo pri tome proći mali dioničari. još ćemo vidjeti.Zlu netrebalo član sam Udruge malih dioničara LRH, jer smo zajednički jači.

New Report

Close