LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

LRH idu na prodaju, potraga za kupcem kreće od ožujka [/url]

Nemoj misliti na m2!

Bome lijepo za procitat. Koliko vidim i grad opatija izlazi sa ostojom. Ode nasa miljenica strancima u ruke. Da je netko domaci spreman odrijesiti kesu ne bi ostoja konzultante uzimao, a tako im i treba kad radije grade po 200 000 eur, nego da kupe gotovo po 100 000 eur.

Cijena jos uvijek stoji na davnih 6000kn. Nakon restruktuiranja, obnove, kupovine i ljeta 2015 vrijedit ce znatno vise.

zar itko doista vjeruje da će ovo ići transparentno i preko burze? još malo, i ja sam vani. uskoro predajem štafetu pohlepnijima od mene.

...povijest se ponavlja...

@delboy
Ja vjerujem. A to što si ti pohlepan, ne znači da su pohlepni i drugi koji ostaju u dionici.

P.S. Nemam dionice LRH.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


zar itko doista vjeruje da će ovo ići transparentno i preko burze? još malo, i ja sam vani. uskoro predajem štafetu pohlepnijima od mene.

Ja sam ovdje tek od ove jeseni i tko ovdje ne vidi mogucnost lijepe zarade bolje da se mani burze, jedino sto ce se morati cekati
ali to je za burzu normalno….

U Opatiji porast nocenja 10%. Dobar start!

http://www.seebiz.eu/u-opatiji-u-sijecnju-10-posto-veci-turisticki-promet/ar-104384/


zar itko doista vjeruje da će ovo ići transparentno i preko burze? još malo, i ja sam vani. uskoro predajem štafetu pohlepnijima od mene.

zar si ti uopće ovdje, pa godina piskaraš kako ovo ne valja ništa i da bježimo odavde jer će nas Ostoja sve preveslati….:::))

veliki pozdrav ako odeš i ne vraćaj se, čak ni na forum


U Opatiji porast nocenja 10%. Dobar start!

http://www.seebiz.eu/u-opatiji-u-sijecnju-10-posto-veci-turisticki-promet/ar-104384/

Prošle godine rast noćenja od 16,8%
Ove godine rast noćenja od 12,4%

Opatija je prestigla Dubrovnik

Nemoj misliti na m2!


Bome lijepo za procitat. Koliko vidim i grad opatija izlazi sa ostojom. Ode nasa miljenica strancima u ruke. Da je netko domaci spreman odrijesiti kesu ne bi ostoja konzultante uzimao, a tako im i treba kad radije grade po 200 000 eur, nego da kupe gotovo po 100 000 eur.

Pitanje, kakav je scenarij ako netko ne kupi dionice LRH koje imaju Nonnullus d.o.o i Nova Liburnija d.o.o već same firme? Koliko vidim malima i Agenciji ostaje 13,15%

Napisao sam već odgovor o sličnim stvarima i prije, a i jučer no maknuli su ga na “Bez cenzure” pa se neću ponavljati.

Ponovit ću samo jedan dio koji je mislim puno važniji od špekulacija kako će biti prodana LRH.

Nedavno sam pisao o tome kako LRH prolazi ispod “radara”. Najveći rast, najbolji rezultati par godina za redom, a to prolazi neprimjetno. Iz tvrtke se uopće ne trude to reklamirati, a silni analitičari svaki puta u top liste zaborave staviti LRH. Tvrtka u 5 godina udvostruči prihod, i za 5 puta uveća EBITDA, a o tome se šuti. Dionice je bila totalno izvan fokusa, nelikvidna. Imali ste ozbiljan problem prodati i 20 komada, a ne neku značajniju količinu.

Sada se stvar mijenja. Tvrtka i dionica su u fokusu. Zar mislite da slučajno izlazi 2 članka u JL, pa regionalni portal, pa danas NL. I sve to evo prije samih godišnjih izvješća za koje mi ovdje znamo da će biti povijesni rekordi.
Pa nakon toga objava preuzimanja Bernardina i pripajanje Cavtata. Pa onda još dobrih vijesti o kojima se već glasno šuška po Opatiji. To je kampanja koju netko planirano vodi, nije to samo od sebe.

No to je normalno. Ako nešto prodajete gledate da se o tome što više piše, prikaže u boljem svijetlu, namještate i prikazujete bolje rezultate, odgađate troškove, pumpate prihode. Nastojite tvrtku učiniti što privlačniju potencijalnom kupcu.

Sada je većinskom vlasniku stalo da tvrtka što bolje i poželjnije izgleda i to je jako bitna razlika.

Ja sam do sada radio analize i projekcije, i uglavnom sam “podbacivao” tj oni su ostvarivali bolje rezultate nego sam ja prognozirao. Sada to više ni nema smisla jer će Ostoja napraviti sve da ovo proda što bolje, pa ja moram paziti gdje nas “mulja” i pokazuje poslovanje i boljim nego što stvarno je 🙂

No da ne morate čitati između redova.
Po meni je na ovoj cijeni u odnosu na trenutno poslovanje a uspoređujući sa ostalim tvrtkama cijena potcijenjena. LRH je na 8,5 EV/EBITDA a kako vidim ostali su dobro iznad 10, pa čak i 11. LRH bi trebala na minimalno 4.500-4.800 kn da se “poravna”
No s obzirom na stvarni rast poslovanja za koji već znamo da imamo u 2015, pa i zbog gore navedenog “šminkanja” target za ovu godinu postavljam na +5.500
U preuzimanju naravno igraju druga pravila, neću se time za sada zamarati, mislim da neće samo preuzimanje baš tako brzo, ali efekti najave prodaje su već tu.

Nemoj misliti na m2!

bravo dali je sam rekel 5500 a vrane mogu i ja u anlitku

kad vidim one zdeslava i ostale koji su govorili da grobi neće ispod 3500

užas kako su ljudi prošli zato treba biti malo i realan svi mi koja god bude

cijena bižima vanka je to je posljednje preuzimanje

pitanje za sve da je cijena preuz. nap. 4000milje tko nebi izašao

U preuzimanju očekujem premiju od minimalno 20% na tu cijenu

Nemoj misliti na m2!

New Report

Close