LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

delboy brate božić je

gdje ćeš na hrvate

Evo i Poreč
U klasteru Poreč struktura hotelskih kapaciteta je sa nekadašnjih 34% hotelskih ležajeva pala na 27% (izvor Horwath, prezentacija Destinacijski marketing i management sustav za cluster Poreč )

Popunjenost na godišnjoj razini: 32% i u padu, mislim da su sad već izgubili 3 mjesto po popunjenosti.
Istina u kolovozu su imali visokih 97%, ali u travnju imaju 16,7% dok Opatija u travnju ima 33,9%. U listopadu Poreč ima samo 10,7%, a Opatija 37,3% !!!

Sad nije mi jasno zašto ste istaknuli Poreč onda. Ako se priča o nekoj destinaciji koja je najbliže cijelogodišnjem poslovanju onda je to Opatija. Dubrovnik je kategorija za sebe ali ne i tamo nije sve bajno, a uopće ne sumnjam da u Opatiji treba još puno toga napraviti da bi to bio pravi posao.

No ovo je raspravljanje besmisleno. I u Parizu ili Londonu kao naj turističkim destinacijama ima hotela koji propadaju i to na desetke mjesečno.

Na temi smo LRH, tvrtka je u 4 godine udvostručila prihod i upetorostručila zaradu. Kako stvari stoje sve pokazuje da je trend i dalje uzlazan nismo ni blizu zenitu poslovanja. I ja navijam da Opatija postane ako ne baš azurna obala onda barem blizu onome što je nekad bila.

Nemoj misliti na m2!


Evo i Poreč
U klasteru Poreč struktura hotelskih kapaciteta je sa nekadašnjih 34% hotelskih ležajeva pala na 27% (izvor Horwath, prezentacija Destinacijski marketing i management sustav za cluster Poreč )

Popunjenost na godišnjoj razini: 32% i u padu, mislim da su sad već izgubili 3 mjesto po popunjenosti.
Istina u kolovozu su imali visokih 97%, ali u travnju imaju 16,7% dok Opatija u travnju ima 33,9%. U listopadu Poreč ima samo 10,7%, a Opatija 37,3% !!!

Sad nije mi jasno zašto ste istaknuli Poreč onda. Ako se priča o nekoj destinaciji koja je najbliže cijelogodišnjem poslovanju onda je to Opatija. Dubrovnik je kategorija za sebe ali ne i tamo nije sve bajno, a uopće ne sumnjam da u Opatiji treba još puno toga napraviti da bi to bio pravi posao.

No ovo je raspravljanje besmisleno. I u Parizu ili Londonu kao naj turističkim destinacijama ima hotela koji propadaju i to na desetke mjesečno.

Na temi smo LRH, tvrtka je u 4 godine udvostručila prihod i upetorostručila zaradu. Kako stvari stoje sve pokazuje da je trend i dalje uzlazan nismo ni blizu zenitu poslovanja. I ja navijam da Opatija postane ako ne baš azurna obala onda barem blizu onome što je nekad bila.

ma slažem se, sve štima, LRH radi odlično, no uzalud im sve ako se grad ne pobrine za ostalo. tom gradu potrebno je udahnuti nov život, posebno noćni, ali i dnevni jer sve je jako uspavano. ja se bojim da se ljudi neće vraćati kad jednom vide, a kad agenti čuju loše povratne informacije neće više prepoučivati mladima nego onima preko 50, a tu nema kruha dugoročno. brojke su ti odlične, ja ih nikad nisam ni osporavao, ja samo kritiziram gradsku upravu i njenu težnju da opatija postane grad duhova, a da ujedno oni fino žive. no to skupa ne ide.

...povijest se ponavlja...

Iskreno, ja bi stavio Ostoju za gradonačelnika. Tako nešto bi trebalo kod nas na svim razinama, a ovim aktualnima odrediti kaznu da čiste plaže i parkove. Mogu i ostati na istoj plaći ali samo da što manje smetaju.
Samo nije tu problem samo u opatijskoj lokalnoj vlasti. I cijelu Vladu bi trebalo poslati na jedan duuuuugački godišnji odmor.

Nego vratimo se mi na Opatiju:
Za blagdane (23.12.-3.1.) se očekuje oko 29.000 noćenja, trebalo bi doći oko 8.700 gostiju u 27 otvorenih hotela. Hoteli Milenij se hvale da imaju popunjenost za blagdane od 80%

Prošle godine je u blagdanima koji su trajali 1 dan više (22.12-3.1.) je bilo oko 8.000 gostiju i ostvareno je 27.000. To je opet koji postotak više.

Istovremeno u Dubrovniku se za blagdane očekuje 5.000 gostiju, a znamo da su im kapaciteti više nego dvostruko veći nego u Opatiji. Tamo najveći broj hotela ne radi.

Nemoj misliti na m2!

Inače su ta Tomas istraživanja jako dobar izvor pdoataka. Umjesto da se rade svake godine a ne treba niti pola milijuna kuna Lorencin je odlučio da je i svake 3-4 previše pa nije dao sredstva ove godine..Živa sramota

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Bok,

kako 2014 polako ide samo da stavim moja očekivanja za 2015:

LRH će se razvijati svojom pravcom (2015 će biti godina konsolidacije Porotroža i poćetka gradnje novih kapaciteta u Cavtatu?). Ako bude realizirana privatizacija HMST/HIMR onda će novac u segmentu turističkih dionica ponovno ići naokolo, pa bi mogla i LRH dobiti nove male ulagače. Cijena bi mogla ići preko 4000 kuna, najverovatnije tamo u osmom mjesecu (sada baš gledam kristalnu kuglu [emo_namigusa]).

Oko prodaje još uvijek imam u vidu oćekivanja ispred godine, kad sam zapisao:

” u idućih 5 godina će biti jako dobra prilika za prodaju, pogotovo ako većinski vlasnik odlući za exit korak. U tom periodu ne očekivam dividendu. Moja oćekivana prodajna cijena od prilike 8.000 do 10.000 kuna.”

Pozdrav i neka bude dobra 2015.

Na silvestrovo hoteli v Piranu polno zasedeni
Piran
Objavil / vir: STA/Uredništvo
Objavljeno: 31.12.2014 ob 08:35

Evo sad moramo pratiti i inozemne vijesti 😉

Nemoj misliti na m2!

prilika za kupit lrh u portfelju na mojedionice [emo_smijeh]

Ovdje su redovito sve ovo vrijeme najargumentiraniji i općenito najkvalitetniji komentari o samom poslovanju i vrednovanju firme, ali sve je to dzaba kad kupaca nema ni od korova. [emo_zacudjen]

Tek kad se preostali špekulanti pomire sa činjenicom da su prošli dani kad se lova negdje moze okrenut na brzaka moze se očekivati kakav-takav interes za prave i stabilne, a još uvijek potcijenjene dionice.

Croatia’s Rush to Energy Development Worries Tourist Sector – http://www.wsj.com/articles/croatias-rush-to-energy-development-worries-tourist-sector-1420207738


Ovdje su redovito sve ovo vrijeme najargumentiraniji i općenito najkvalitetniji komentari o samom poslovanju i vrednovanju firme, ali sve je to dzaba kad kupaca nema ni od korova. [emo_zacudjen]

Tek kad se preostali špekulanti pomire sa činjenicom da su prošli dani kad se lova negdje moze okrenut na brzaka moze se očekivati kakav-takav interes za prave i stabilne, a još uvijek potcijenjene dionice.

o tome sam nedavno pisao. nitko ne želi u dionicu gdje postoji mogućnost manifetluka većinskog vlasnika. već su nas jednom naguzili. nitko nije lud da ulaže temeljem tog gorkog iskustva pa radije biraju druge dionice gdje vlasnička struktura nema teret lošeg odnosa sa malim dioničarima.

...povijest se ponavlja...

Nije te vecinski naguzio, vec linic. A ne bih rekao ni da te je dujmic kao manjinski naguzio, jer se svatko ima pravo zaliti.

New Report

Close