LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zanimljivo snho kupio satis d.o.o
Firma iz austrije eldeko a jedini zaposlenik georg Eltz da nebi rivijera uzela libirniju ispod zita a mi ostali krtkih rukava

Ranije se govorilo da postoji austrijanac koji je jako zainteresiran za lrh, a po ovom ispada da je to grof eltz.

101 lrh ima osiguraca sto se tice jeftinog preuzimanja, nece im opatija dati bud zasto. Osim toga nije ostoja lud da nakon ovolikog truda svoj dio jeftino prepusti grofu. Mislim da se grofu cijela ova prica jako svidjela i da je ponudio dobre novce za dionice. Nazalost lrh je nelikvidna i da bi se tamo kupilo 3% firme trebala bi se cijena dobrano dici. Trenutno kako racunice govore 6000kn ne bi bila velika preplata lrh-a. Sa ovom upravom jos 3-4 god 6000kn bi bilo smijesno niska cijena. Rivp bi preuzimanjem sada 4 turista po velicini i najveceg koji se trenutno prodaje opet dosla na prvo mjesto po prihodima.

Meni osobno bi se više sviđalo ako se pojavi novi kupac, koji nije prisutan u tom dijelu regije.

No, možda da to stavim kao novogodišnju želju za 2015 🙂

sve je 90-tih i započelo u miramarskoj

Danas još jedna formalnost oko Portoroža – skupština potvrdila prodaju…

24 mio EUR. Dalibor, može kalkulacije?

imho na kraju prilično dobra cijena

www.lociraj-popust.com

pa pišu 25 milja čisto ok ja bih prije uzeo lav u splitu
ondA JE TO TO

Lav u Splitu nije išao po 25 mil eur. Kupac je preuzeo i neke sitne obveze.

No da vidimo mi sad ovo u Portorožu.
Cijena je jako dobra.
Kao što nam je Ostoja zaradio dobrih 10-15 mil eur kupnjom Cavtata jer je kupljen po 5,94 trenutnih EBITDA, a složit ćemo se da vrijedi uvijek barem 9-10
mislim da smo i ovdje jako dobro prošli.
Metropol resort bi sa svojih 459 soba morao raditi 17-18.000 eur po sobi
Ono što sam uspio do sada iščeprkati je da su imali prihod od 8,5 mil eur no mislim da su pali u zadnje 2 godine.
Sa maržom od 36-38% to je nekih 3-3,5 mil eur EBITDA
9-10 EBITDA koji se uobičajeno plaćaju za uhodane kvalitetne hotele daje procjenu na 27-35 mil eur.
No uvjeren sam da će LRH vrlo brzo pokazati da iz tih hotela može napraviti puno više. Nemamo strukturu prihoda no 5* u Portorožu može napraviti dosta preko 30.000 eur po sobi, dok Lucija je zapravo puno bliže 4* nego 3*. Sa ulaganjem od 10 mil eur koje je najavljeno predviđam da će hoteli prihodovati preko 10 mil eur godišnje uz pripadajućih 4 mil eur EBITDA.

No treba gledati i malo dalje. Pravi plus je pretvaranje LRH u sada međunarodnu tvrtku. Taj iskorak ostali još nisu napravili. LRH paralelno podiže profitabilnost a veliku vrijednost imovine (koju nažalost burza ne prepoznaje) i ogroman pozitivan cash flow koristi kao poluge za brutalno širenje.
Sa 1886 smještajnih jedinica sada su dosegli preko 3.000 soba + kamp.
U “rezervi” su još 462 sobe izvan funkcije koje će se ili dovesti u funkciju ili prodati. Što je zanimljivo te sobe izvan funkcije su se pokazale da vrijede više nego sobe 5* jer radi se o iznimnim vilama.

Projekcija prihoda za 2015 je 400 mil kuna, a za 2016 + 10%
Sa maržom od 40% to će biti u 2016 oko 175 mil kuna EBITDA i zato razmislite dali sadašnja cijena koja daje oko 5,5 EBITDA na ove projekcije za 2016 je povoljna za kupnju. To je razlika od cca 75% ako ciljamo da bi u 2016 cijena trebala biti na 10 tadašnjih EBITDA

Do sada je LRH u poslovanju rasla dosta brže nego sam ja predviđao jer ja mogu raditi procjene poslovanja, ali akvizicije naravno ne mogu predvidjeti.
Znamo samo da su iz LRH poručili da su zainteresirani za ulaganja, a vidimo i da dosta dobro rješavaju ovu neproduktivnu imovinu.

No i bez toga meni je ciljana “fer” cijena u 2016 i prinos od 70% dovoljno interesantan, a ako naprave i nešto više super.

(ciljana fer cijena nema veze sa cijenom na burzi, nemam kristalnu kuglu i ne procjenjujem tržišnu cijenu nego poslovanje i rast kompanije te iz toga radim procjenu “fer” cijene dionice)

Nemoj misliti na m2!

Projekcija prihoda za 2015 je 400 mil kuna, a za 2016 + 10%
Sa maržom od 40% to će biti u 2016 oko 175 mil kuna EBITDA i zato razmislite dali sadašnja cijena koja daje oko 5,5 EBITDA na ove projekcije za 2016 je povoljna za kupnju. To je razlika od cca 75% ako ciljamo da bi u 2016 cijena trebala biti na 10 tadašnjih EBITDA

Ovo je procjena bez eventualnih novih akvizicija?

www.lociraj-popust.com

dalibore, ne misliš li da će akvizicije ipak malo “usporiti” lrh i rast EBITDA? za konsolidaciju je ipak potrebno neko određeno vrijeme.

Evo i članak – potvrda o “nešto više od 24 mio EUR”:
http://primorske.si/Novice/Istra/Delnicarji-Hotelov-Bernardin-dali-soglasje-k-proda

New Report

Close