LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kao i obično “malo” sam zakomplicirao:

Pojednostavljeni primjer:

Umjesto kupnje Cavtata LRH je isplatila dividendu od 500 kuna po dionici:
Cijena dionice 2.500 kn
Nakon isplate vjerovatno 2.000 – 2.100 kn
500 kn u džepu

Ili LRH kupi Cavtat
EBITDA već ove godine za 32 mil kuna tj 100 kn po dionici
Na cijeni 8 EV/EBITDA je to cca 800 kuna vrednija dionica.
2.500 + 800 = 3.300 kn

Ok financirano je kreditom, ali LRH ima na računu novaca da ga odmah otplati.

Nemoj misliti na m2!

Ja ne mogu ostvariti ovakve povrate, kakve ostoja ostvaruje sa lrh. Dalibor nam sve najavi po 6mj ranije, tako da vec dobro sazvacemo temu dok se to realizira i onda izgubimo efekt iznenadjenja. Lrh je u 3 god napravila ono sto su drugi u 6-7. Zato kod lrh treba gledati u dalj.

Zna li netko kako je hotel adriatic prosao? Oni su trazili 80 000 eur po sobi.

Autolik nisu oni krivi sto sad po zakonu mogu ponudit 260. Nudili su i 309kn. To sto kazes da im neces odgovorit, njima bas i odgovara, a tebi moze nastetit. Primjerice drugima mogu ponuditi i vecu cijenu, pa otkupit, a tebi nece jer ce smatrat da ne primas poruke. I da nemaju razloga slati. U ostalom ako svi odgovore, a nitko ne proda da se zakljucit da je samo cijena ta koja je problem. U slucaju da nitko ne odgovori, preci ce se na druge metode.

Ja ne znam o čemu vi pričate.

Pa kristalno je jasno da će 99% branitelja kojima je stiglo pismo poslat pozitivan odgovor i bit svi sretni što to mogu konačno prodat i to sa pozamašnom premijom.

Samim tim je jasno da je to njima sasvim dovoljno da bez problema dolaze preko 95% i istiskuju sve ostale po istoj cijeni.

Na zalost, teško će se moć ostvarit onih zeljenih 308,89.

@101
da izgleda jako puno ali neda mi se tražiti kad se ovdje po forumu ismijavalo neke kako maštaju da će LRH dogurati do 300 mil kuna prihoda. A evo nagodinu smo na 400 što je rast od 100% u 3 godine jer još smo 2012 imali 216 mil.
E sad zašto bi onda u slijedeće 3 trebao biti takav problem da se prihod digne za “samo” 50% pa da dođe na 600 mil kuna??

@kanabis

Možda da ne pišem više svoje projekcije? 😉
Ma ove sitne oscilacije su nebitne, pa danas je promet na cijeloj ZSE 3,5 mil kuna.
GHA su konsolidirali, banka je reprogramirala dug pa sad malo lakše dišu. Koliko god hotel bio povoljan LRH ima sasvim dovoljno svojih kapaciteta u Opatiji tako da to njima nije interesantno. Vjerujem da bi bili zainteresirani da je hotel 5* ili barem da je full 4*.
Znam da je nedavno predstavljen plan izgradnje umjetnog otoka ispred hotela ali tko će to financirati ne znam.
No neki dan je imenovan novi direktor (bivši član NO) i to samo do 15.1.
Rekao bi da se onda nešto sprema i tu.

Nemoj misliti na m2!

baš gledam malo poslovanje GHA na poslovna.hr u zadnjih 5 godina

prosječan prihod je cca 50,0 mln kn

gubici 2009 – 2013

-9,3 mln kn -9,0 mln -10,5 mln -4,8 mln -8,5 mln

mislim da je cijena o kojoj se pričalo bila cca 25-30 mln EUR

www.lociraj-popust.com

Ma da, ali oni su malkoc specifični.
Ispalo bi da oni imaju prihod po sobi od 20.500 eur no nemaju razvrstane prihode od kockarnice koji nisu mali.
Samo napojnice su preko 1 mil kuna godišnje 😉 (to ima prikazano)
Imaju prilično velike financijske troškove + koncesija za kockarnicu i to ih baca u minus.
Pretpostavljam da oni zapravo rade nekih ispodprosječnih 15.000 eur po sobi a da je kockarnica radi nekih 1,5 – 2 mil eur prihoda.

No uz pojačan posjet gostiju sa dalekog istoka to može postati interesantno, oni vole zalaziti u kockarnice. Nisam baš siguran da tamo sve funkcionira po špagi jer čitao sam nekad da je ta kockarnica jedna od kockarnica sa najvećim prihodom, a sad ispada da rade godišnje 10-15mil a koncesije plate 4-5 mil.

Nemoj misliti na m2!

Nova godina..

Nemoj misliti na m2!

Dali je moguce da je netko imao lrh na margin? Dosta nelikvidna dionica za takvu igru. Kako stoje nasi osudjenici, dugo nam se iz udruge nitko nije javio?

Vidim i da se ask bolesno popunjava sa po jednom dionicom, mislio sam da su takve gluposti rezervirane za druge tikete.

lrh je nelikividna za margin a ovo drugo svi smo mi pušioničari

zezam se ima cro banka

ja sam vam lijepo rekao kakva je ovo dionica. a vi ste rekli da sam previše pesimističan. jedino 101 kuži o čemu ja govorim.

...povijest se ponavlja...

New Report

Close