LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dosta sam tražio ali nisam našao neko zemljište u hr koje se tržilo po višoj cijeni nego ova zadnja prodaja parcela u Medveji. Trenutno su oglašene neke parcele na Babinom kuku i Lapadu po 700-800 eur/m2 ali toliko traže, a dali se kupuje ne znam.
Znam da se puno pisalo o kupnji dubrovačkog Belvederea, koji se ruši i ponovo sve gradi pa možemo reči da je kupljena parcela. Traženo je 24 mil eur i na kraju prodano jedinom ponuđaču ruskom milijarderu po 12 mil eur. No radi se o 45.000 m2 što daje nekih 280 eur/m2. No na parceli se nalazi možda i 100.000 m2 objekata za koje su onda pokrivene komunalije što sigurno jako puno vrijedi.
O iskoristivosti te parcele ne treba ni govoriti jer se na istoj dozvoljava gradnja od 16 nadzemnih etaža.

Po ovome je zemljište u Medveji vjerujem jedna od najskupljih transakcija kod nas

Nemoj misliti na m2!

Preskupa je Opatija. Ostoji bi se dio nekretnina isplatilo izdvojeno prodati. No uvijek nas moze iznenaditi, pa naci kupca koji je to sve spreman dobro platiti.

Je kod Belvedera u Dubrovniku puno zemlje ali vecina nije gradjevinska i dozvoljena je gradnja hotela sa 300 soba sa koncertnom dvoranom i pratecim sadrzajima…

Pa nije baš tako.
Od 45.000 m2 2/3 je građevinsko T zona, a 1/3 R zona (rekreacijsko-športska)
Na T zoni dozvoljena je gradnja preko 110.000 m2 bruto.
U R zoni predviđeni su bazeni, ugostiteljski sadržaji i nešto sitno pratećih objekata.
Istina predviđen je hotel sa 300 soba, no tu su još i garaža(javna) sa 500 parkirnih mjesta, te trgovački centar, konkresna i koncertna dvorana.
Nemojte sad odmah sve brojati u cijenu za hotelsku sobu, ovi ostali sadržaji također nose neku vrijednost.

No nije to toliko ni bitno, ni u Medveji na onim parcelama sigurno nije dozvoljena izgradnja 100%, a o katnosti da ne govorim, sumnjam da se može ići na više od P+2 ako i toliko.

Nemoj misliti na m2!

Još jedna misao.

Sa kupnjom Metropola stiže i know-how slovenskog kongresnog turizma. Naime Metropol bio je u grupaciji Bernadina, koji najjaći biznis je u biti kongresni turizam. (zato na jesen baš teško da nađeš jeftinu sobu u Porotorožu)

Sada možemo zamisliti, da Opatija krene utrku za evente, koji su bili u Bernandinu (znaći ide prodaja na poduzeća, koja so koristila Porotož kao bazuza svoj event). Sa Metropolom na neki naćin dobivaju informacije, ko je bio/kakvi sadržaji i slično.

A za poduzeće iz Ljubljane baš je svejedno da li je to Opatija ili Portorož. Trebaš dobar sat vremena da stižeš do hotela. A svi su bili u Portorožu, a ne i u Opatiji…

Koliko je novca ulozeno u lrh od strane ostoje u sve ove godine? Book firme jedva da se promijenio.

živo me zanima hoće li itko pobrati ovo do kraja dana, lijepa količina do 3500

www.lociraj-popust.com


živo me zanima hoće li itko pobrati ovo do kraja dana, lijepa količina do 3500

Pa nije ovo baš tako jeftino da će se svi tuči za tih 30ak komada…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Kako nije jeftino na 6,3 Ebitda? Problem je slaba likvidnost, uopce slab interesa za dionicu lrh, to sto ljudi ne razumiju ni kada Dalibor crta, prilicno velik porast cijene u zadnjih godinu dana, strah od Ostoje, blogerska reklama za snho umjesto lrh, prilicno visoka cijena za jednu dionicu( za 1000kn se kupi 50 rivp)…

Što ti to znači blogerska reklama za SNHO umjesto LRH? Pa daj ti objasni zašto bi neko kupovao pri ovim cijenama LRH, a ne SNHO? Ako kažemo da LRH vrijedi “10 kuna”, a kupujući SNHO dobijem ga za 8 kuna i još gratis imovine, zašto ja onda ne bi kupovao istu stvar puno jeftinije?!?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Obje dionice sam imao. Nije upitno sto vise nekretninski i novcano vrijedi, ali postoji razlika u ocekivanjima. Ako opatija proda svojih 25%, lrhovci dobiju ponudu, a vi dobijete racunicu. Isto tako ako ostoja proda lrh, nama ponuda, vama racunica, a snhou lova.

Na snhou su se vodile razne
igre, pitanje je kako ce to zavrsiti, ali da ne vrijedi, ne bi bilo ni igrica.

I danas ima dionica koje posluju pozitivno i imaju vise kesa na racunu, nego li je cijena. Zasto ljudi to ne kupuju?

Ne znam zasto ne kupuju, ja sada samo govorim o LRH i ulaganju baš u LRH koji, ne moramo se raspravljati vrijedi. I meni i vama. I sad ja samo razmišljam čisto ulagački. LRH ili LRH kroz SNHO. Samo to. A očekivanja su OK, nemam ništa protiv toga, al ne vjerujem da bi jedna dionica od te dvi ostala “imuna” na bilo što u vezi ove druge…. Eto.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close