LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hmst cemo moci prosuditi tek kad netko odrijesi kesu za njega. Dugo sam proucavao sve u vezi njega i na kraju izvukao pouku da se sa drzavom ne posluje. Prije 8 god su rekli da ce na hotelu uvali obrisat hipoteku od 10 milijuna maraka. To do danas nisu ucinili, pa se pitam kakvi se jos kosturi kriju. Ne znamo ni koliko zemljiste hoteli posjeduju, a mislim da to ni drzava ne zna.
Dalibor je procjenio hmst na osnovu nekakvih parametara, no to je sve jako krivo, jer u biti uopce ne znamo sto se tamo krije. Hmst i himr su ispali odlicno ulaganje i drago mi je da su ljudi na toj spekulaciji zaradili novce. Kod lrh se radi o necem drugom. Tu se uopce ne bojim velikom padu cijene, cak stovise vjerojatno bi i kupovao. Imamo kontinuiran rast tvrtke, a cijena dionice je manje bitna. Sigurno da cemo se i tu jednog dana pozitivno iznenaditi, kao i sa akvizicijama hcvt i bernardin. Hotele Bernardin nije bilo bas lagano kupit i dosta toga se unaprijed trebalo posloziti. Ostoja nije isao na pripajanje hcvt lrh, jer bi ga grad opatija blokirala u preuzimanju bernardina.

Preuzimanje ova 4 hotela iz sustava Bernardin nije tako jednostavno. Iako su oni i do sada poslovali kao “izdvojeni” resort ali sad to treba i pravno riješiti. Ne kupuju se samo nekretnine nego business, i navodno se osniva tvrtka u koju se izdvajaju ta 4 hotela. Cijena je sada navodno 24 mil eur, a cijela stvar bi se trebala odigrati početkom slijedeće godine.
Ako se ovo odigra cijena po sobi je 54.500 eur
Dali je to skupo ili ne?
Malo je teže saznati točne podatke, ali koliko sam ja pohvatao prihod je tu cca 8-8,5 mil eur. Noćenja je otprilike 155.000 što daje popunjenost od 47%
REVPAR po sobi bi onda bio od između 17-18.000 eur, a GOP bi onda po nekim pravilima struke trebao ići na oko 6.500-6.600 tj 37-38%
To je minimalno što očekujem od LRH da tamo i uspije napraviti iako s obzirom kako su me pozitivno iznenadili u Cavtatu ne vidim zašto nebi i ovdje.
Ovo onda preuzimanje svodi na nekih trenutnog 8,5 EV/EBITDA.
No kako u ovakvim stvarima treba gledati naprijed vjerujem da bi LRH tu mogla to podiči za koji postotak. Da sutra Metropol resort dosegne standarde cijele LRH cijena bi bila na ispd 7 EV/EBITDA
Dakle opet vrlo povoljno!!

Nemoj misliti na m2!


Preuzimanje ova 4 hotela iz sustava Bernardin nije tako jednostavno. Iako su oni i do sada poslovali kao "izdvojeni" resort ali sad to treba i pravno riješiti. Ne kupuju se samo nekretnine nego business, i navodno se osniva tvrtka u koju se izdvajaju ta 4 hotela. Cijena je sada navodno 24 mil eur, a cijela stvar bi se trebala odigrati početkom slijedeće godine.
Ako se ovo odigra cijena po sobi je 54.500 eur
Dali je to skupo ili ne?
Malo je teže saznati točne podatke, ali koliko sam ja pohvatao prihod je tu cca 8-8,5 mil eur. Noćenja je otprilike 155.000 što daje popunjenost od 47%
REVPAR po sobi bi onda bio od između 17-18.000 eur, a GOP bi onda po nekim pravilima struke trebao ići na oko 6.500-6.600 tj 37-38%
To je minimalno što očekujem od LRH da tamo i uspije napraviti iako s obzirom kako su me pozitivno iznenadili u Cavtatu ne vidim zašto nebi i ovdje.
Ovo onda preuzimanje svodi na nekih trenutnog 8,5 EV/EBITDA.
No kako u ovakvim stvarima treba gledati naprijed vjerujem da bi LRH tu mogla to podiči za koji postotak. Da sutra Metropol resort dosegne standarde cijele LRH cijena bi bila na ispd 7 EV/EBITDA
Dakle opet vrlo povoljno!!

Da Dalibore, ali spominjalo se je tu odmah i ulaganje od 10 mil. eura što nije malo…naravno svako ulaganje odmah mijenja i druge brojke…

nije malo, ali isto ulaganje dugoročno znatno diže prihodnu stranu…

osim toga cash je danas koristan ako služi za kvalitetno preuzimanje, ako ga držiš na računu nema koristi jer su kamate za q…

www.lociraj-popust.com

Pa ja pričam o sadašnjem prihodu i o sadašnjim resursima. Ako su sa sadašnjim kapacitetima radili ovaj prihod, pretpostavljam da će kad ulože 20-30.000 eur po sobi prihodovati i zarađivati više. Sigurno ne prihoduje hotel koji su prodavali za 23.000 eur po sobi isto kao i ovaj koji su prodavali za 110.000 eur.
Uprava je pokazala da zna što radi.

Nemoj misliti na m2!

eh, netko mora potegnuti letvicu na 4k da bi vidjeli neko značajnije trgovanje

www.lociraj-popust.com

Kupljeno..

Nemoj misliti na m2!

ja vas zbilja ne kužim.. čemu veselje što kupuju posrnule hotele u portorožu? pa bolje da ništa ne kupuju, a ako dođe do prodaje LRH i njenog portfelja, sigurno ona neće ići preko burze nego ispod stola jer toj se ekipi živo j..e za nas. do su nebrojeno puta dokazali.

...povijest se ponavlja...

Odlicna vijest. Sada smo odlicno rasporedjeni i jos jaci. Lrh preko cavtata ulaze u bernardin 250 do 300milijuna kuna, sto je preko 20% vrijednosti lrh na burzi. Za 2015 je planirana obnova jos jednog hotela, pa bi ukupna ulaganja mogla doseci do 25% firme. Korf naspram lrh u novu sezonu ulaze 12% vrijednosti firme. A nase jeftino preuzimanje portoroza je puno kvalitetnije ulaganje. Bas me zanima sto lrh moze napraviti s Bernardinom.
Bojim se da ovo nije kraj s iznenadjenjima. Lrh ima prilicnu svotu kesa na racunu.

o čemu ti pričaš…”Naše preuzimanje”??? ne mogu vjerovati da netko misli na taj način… A sve to što LRH radi neće nama pomoći. To će pomoći samo nekim dioničarima kao i uvijek na brdovitom balkanu. pa nije ovo NYSE, ovo je ZSE.

...povijest se ponavlja...

Sve postavljas krivo. Ostoja je platio koliko je trebao. Zna se tko je napravio gresku i tko je vrsio pritisak na hanfu. Sto bi rekli dionicari snhoa, da je Ostoja trebao platiti 2250kn, a iz nekog svog hira je odlucio dati 6000kn? To bi bila pljacka stoljeca.

Hoteli Bernardin uopce nisu ocvali. Daleko su ulickaniji i bolji od svih nasih hotela sa 3 zvjezdice, a rade i solidan posao.

Cijena je sa 2000kn dosla na3500kn, jer neki hoce van? I to nikako nema veze sa rezultatima tvrtke? Vidi delboy mi mozemo biti sretni. Lrh sada radi odlicna preuzimanja i povecava nam vrijednost. U tim preuzimanjima gotovo da nema muljanja. Sto mislis koliko austrijanci na gradnji u rivp smuljaju love? Jedno 10% sigurno zamrace. A Ostoju za ova preuzimanja treba nagradit, koliko ih dobro odradjuje.

Ostoja sigurno nikom nije kriv za sudske troskove i za ne promisljene korake. Ja sam na ponudi izasao iz lrh, a vratio sam se tek vidjevsi koliko se uprava zalaze za razvoj tvrtke. Mislim da imas daleko vecih problema sa ostalim dionicama, nego sa lrh. Zvcv npr ne moze ni izvjesce da sastavi.


a čemu te analize kad je svakome jasno da naši to neće kupiti. kad vidimo ekipu koja je dala ponude, mislim da je vrlo jasno svakome tko je budući vlasnik.


o čemu ti? pa ja ti samo kažem da neće hrvatska firma kupiti bernardin. u to se kladim odmah sa bilo kime.
a što se mojih LRH dionica tiče, prati moje postove pa će ti biti jasnije.

Previše je žuči u vama, meni je prosjek 1.500 kn i zadovoljan sam kako tvrtka radi i kako će raditi u budućosti, s obzirom što se dogodilo sa ZSE proteklih godina

New Report

Close