LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ne bih se složio da je preuzimanje već uračunato…

www.lociraj-popust.com


A možda dobijete besplatno?
Trubite tu već mjesec dana o Portorožu.Već je uračunat u cijenu dionice.Jedino ako netko krene nalupavat gore ali to je onda nalupavanje i znam ošto slijedi poslije toga…

pogledaj daliborove valuacije, pa možeš vidjeti gdje cijena treba ići, samo da bude au pari sa tržištem

dalibor je guru turizma 😉

www.lociraj-popust.com

Kako moze portoroz biti uracunat, kada nam jos ni 1kn nije zaradio? Rekao bi da jos nije uracunat ni cijeli hcvt, sto se tice prihoda. Danasnja cijena kupovine daje ev/ebitda 7 za narednu godinu.


ne bih se složio da je preuzimanje već uračunato…

Nebi se složili? A zašto?
Mislim da se odgovor nalazi u temi “Razotkrivamo portfelje” [emo_namigusa]

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

hahahah ivane[emo_namigusa] dobra!!

no, na stranu to, baci pogled na zadnjih pedesetak stranica ovog foruma, pa ćeš vidjeti zašto mi vlasnici ove dionice toliko vjerujemo u nju, a poslovanje to opravdava iz dana u dan…hm, odnosno iz kvartala u kvartal 🙂

www.lociraj-popust.com

Ma znam sve [emo_namigusa]

Jest da bi ja to malo drugačije, ali dobro, ti znaš najbolje… ako je tako kao što si napisao, ja bi bio oprezan…tj. puhao bi i na hladno!

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Cim se prodaja stanji imamo nova javljanja. Sto to do sada Dalibor nije pogodio? Cak je i on ostao iznenađen ubrzanim razvojem firme. Lrh nikada nije bila spekulantska dionica za nabijanje, ali je imala ozbiljnje kupce. Danas mozete potopiti kupnju sa 100kom i spustiti cijenu na 3000kn ili mozete staviti nalog na 3500kn i bit ce te tokom dana pojedeni. Naravno gledaju se veci nalozi, a ne 5-10 kom.

Firma se sjajno pozicionira na Jadranu. Sada su se prosirili cak i u drugu drzavu, sto je fenomenalan potez. Sve tri lokacije imaju dodatnu polozajnu vrijednost, sto ce se prilikom prodaje znati cijeniti. No tko bi lud to sada prodavao, dok traje ovakva ekspanzija. Treba se strpiti i na kraju pobrati i vrhnje i slag

Ako može Dalibor nešto o valuacijama!Jednu kratku projekciju.
Bravo Dalibore!Sve si dosad pogodio.

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

Ne mogu naći, ali čini mi se da sam početkom ove godine čitao da je Dalibor procjenjivao HMST maksimalno 200 kn po dionici. Ispričavam se ako je to bio neki drugi korisnik.
Ako je to krivo procjenio, onda možda krivo procjenjuje i LRH.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!


Ne mogu naći, ali čini mi se da sam početkom ove godine čitao da je Dalibor procjenjivao HMST maksimalno 200 kn po dionici. Ispričavam se ako je to bio neki drugi korisnik.
Ako je to krivo procjenio, onda možda krivo procjenjuje i LRH.

Ako je Dalibor promašio tu procjenu,a Maestrali su trenutno na realnoj razini, to bi onda nekom proporcijom značilo da bi LRH trebala na 6 ili 7 tisuća

Mogu neki čitati ono što pišem i 100 puta ali nikad da shvate što znači valuacija, a što gatanje.
Nisam ja neki guru ali se za tvrtke koje me zanimaju potrudim i :
1. prikupim što je više moguće podataka i informacija
2. na temelju podatak i izvješća napravim određene simulacije i procjene poslovanja u budućnosti
3.** na osnovu nekoliko metoda valuacije izračunam vrijednost tvrtke sada i u budućnosti, pa prema tome i neku vrijednost dionice.

** To nema baš nikakve veze sa cijenom na tržištu niti se ja bavim predviđanjem cijene na tržištu jer ne bavim se gatanjem.

Kako će tržište vrednovati neku dionicu uopće ne mora imati veze sa vrijednosti pa ni poslovanjem tvrtke. Primjera ima bezbroj ali uzmimo jedan koji je vezan za LRH. Tvrtka hoteli Cavtat je imala još jedan hotel u svom sastavu i poslovala je jako dobro prije 2 godine, a cijena dionca na tržištu je bila 80-90 kn. Moje valuacije su govorile da tvrtka vrijedi oko 400 kuna po dionici. I to po više metoda valuacije, no računali smo da ih je Ostoja kupio uz neki diskont od 20-30%. A evo danas ta dionica ni ne kotira na burzi, a možda možete preko oglasnika dionice opet kupovati po 100 kuna.
A vi meni recite koliko ta tvrtka vrijedi?
80-100-200-309 ili 400 kn po dionici? Kakve veze ima po koliko sam ja preko njuškala kupio dionicu HCVT, sa stvarnom vrijednosti tvrtke.

Valuacija je ovisno o metodi i parametrima koje uzmete vrlo egzaktna i konkretna. Naravno ako uzmete krive podatke i parametre dobit ćete krivi rezultat.
Ali ako uzmete i krivu metodu rezultat opet nije primjeren.
Npr uzmimo samo jednu od opće prihvačenih i vrlo relevantnih metoda valuacije usporednih transakcije s obzirom na parametar EV/EBITDA.
Vrlo renomirana kuća Horwath consulting nedavno je za Živigošće ocijenila da je cijena koju su ponudili Todorić i Karisma i više nego primjerena s obzirom na EV/EBITDA parametar koji se kod nas ali i u regiji u preuzimanjima kreće na razini 7-11. Ovo naravno navodim kao negativan primjer i uzimanje potpuno neprimjerenog modela za jednu situaciju.
No vratimo se na HMST koji mi “nabijate” na nos.
Ako uzmemo parametar EV/EBITDA kao mjerilo i cijenu LRH i traženu cijenu za HMST onda možemo zaključiti da primjenom te jedne metode usporedne valuacije možemo dobiti 2 rezultata. U jednom je ispravno tržišno valorizirana LRH, a u drugoj je ispravna tražena cijena za HMST.

LRH 3.549,99kn EV/EBITDA 8,17 = HMST 31,77kn
ili
HMST 478kn EV/EBITDA 30,5 = LRH 14.040,47

Nešto tu onda gadno ne štima?

Naravno svima je jasno da je netko traženu cijenu za HMST postavio prema nekim drugim parametrima tj nikako ne na poslovanju kakvo je sada nego na nekom potencijalu i projekcijama kakav se posao tu može napraviti.

Ok ajde neka netko to kupi i odmah čarobnim štapićem udupla prihod (bez ulaganja ) i neka učetverostruči zaradu i onda je tražena cijena na ekvivaletnoj vrijednosti kako posluje sada LRH.

Jeli to izvedivo?
Naravno da je, evo LRH je u “samo” 4-5 godina udvostručila prihod i učetverostručila zaradu.
Dali će netko sada platiti vrijednost iz 2018-2020, nemam pojma. Meni bi bilo drago da se pojave takvi investitori koji kupuju malo dalju budućnost. Ja sam krenuo u LRH sa tom idejom i zadovoljan sam. Imam raspisanu bilancu za 3-4 godine od sada i sviđa mi se kako će to tada izgledati i koliko će tvrtka vrijediti. Nadam se da će se do tada pojaviti i netko tko će biti spreman platiti koliko tvrtka vrijedi jer sada takvih nema.
Isto tako se može dogoditi i sa HMST. ALI!!!
Uopće ne znamo dali će biti privatizirani što je preduvjet da se bilo što pozitivno dogodi sa tvrtkom.

Nemoj misliti na m2!


3.** na osnovu nekoliko metoda valuacije izračunam vrijednost tvrtke sada i u budućnosti, pa prema tome i neku vrijednost dionice.

** To nema baš nikakve veze sa cijenom na tržištu niti se ja bavim predviđanjem cijene na tržištu jer ne bavim se gatanjem.


[emo_palacg]

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close