LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

To se u popisu imovine LRH vodi kao: KUĆA UZ VILU MAGNOLIA I 4 BUNGALOVA
Nije u funkcije i onim mojim spiskovima to je 32 smj.jedinice sa 59 kreveta
E sad budući da je izvan funkcije i nije kategorizirano po koliko bi to množili?
Recimo 30.000 eur po smj.jedinici tj 1 mil eur? 😉

E sad kad vam izvadim podatak da se radi o 5.000 m2 na samoj obali
Evo vam i slikica:
Bungalovi..

Ovo iza žuto je Magnolia, a ovaj bijeli kućerak je jedan od 4 bungalova.
Ovo je sa zadnje strane: Bungalovi..

Onda?
Ja bi rekao minimalno 600 eur m2, bez pretjerivanja.

To je onda minimalno 3 mil eur za tu parcelu (kad znamo da je ona u Medveji prodana po 1.200 eur/m2 mislim da nikako nisam pretjerao)

To onda ispadne 100.000 eur po smještajnoj jedinici izvan uprabe. Pa po toj cijeni je upravo kupljena soba u Portoržu sa 5*!!

Mislite da je ovo problem prodati?
Ja čisto sumnjam.
Mislim da je kupac odmah u zgradi do i da bi bez puno razmišljanja dao 3 mil eur, a vrlo vjerovatno i više. Zašto ovo vrijedi toliko?
Pa ovdje nije ograničen kao na parceli na kojoj je vila i ista je naravno zaštićeni spomenik pa ne možeš graditi što poželiš.
Rekao bi da i ova parcela konkurira da dostigne cijenu one iz Medveje po m2

Nemoj misliti na m2!

Svaka čast, daliborop! Mislim da se na LRH temi vodi jedna od najboljih diskusija, bez razno raznih uljeza! Zbilja se lijepi doprinosi forumaša mogu pročitati i čim više čitam to mi dolazi želja da i ja kupim LRH. Al sjetim se da ga posjedujem preko SNHO. [emo_smijesak]

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Evo što se radilo/investiralo protekle četiri godine:
-srušeni hoteli Zagreb i Ičići
-prodane ville Magnolia i Siam
-uveden brand Remisens
-obnovljen 10. kat u hotelu Ambasador
-nabavljene 40 mobilnih kućica u autokampu Medveja
-temeljito obnovljen hotel Admiral
-temeljito obnovljen hotel Kvarner i podignut na 4* +10 soba
-temeljito obnovljene i stavljene u funkciju ville Elsa (15 apartmana), Belvedere (15 apartmana), Atlanta (14 apartmana) i Amalia (23 soba i apartmana) sve 4*
-kreće temeljita obnova hotela Excelsior +8 soba
-manje obnove u hotelima Istra, Marina i Bristol
-akvizicija hotela u Cavtatu (618 soba)
-skoro pa gotova akvizicija hotela u Portorožu (460 soba)
O rastu FI nema potrebe pisati, na tu temu kolega Dalibor može doktorirati.
Definitivno iznad mojih očekivanja[emo_palacg].

po Ostoji je Lrh bez svih ovih ulaganja prije nekoliko godina vrijedila 6000, šta mislite po koliko bi je sada prodavao.::)

Jope, on bi prodavao po dobroj cijeni ali pitanje je, koju će realizirati.

Ali sa druge strane – danas sam bio u PortuPiccolo[/url], gjde su ubacili oko 250 mio EURa, da su napravili marinu i nizbroj apartmana, hotel i spa…

I onda se pitam – ako to vrijedi 250 mio EURa, onda koliko vrijedi LRH? Danas na burzi 138 mio EURa, ali koliko bi trebalo, da se nešto tako izgradi??


po Ostoji je Lrh bez svih ovih ulaganja prije nekoliko godina vrijedila 6000, šta mislite po koliko bi je sada prodavao.::)

AFAIR nekada je govorio da ne bi dao ispod 9000…

Danas u večernjaku tekst o rezultatima turista

Šturo o LRH ali pozitivno – iako amaterski napisano

Bolje da je tako
Što ako se napiše istina pa svi navale 😉
Mislim da će slijedeći okidač ipak biti kupnja Portoroža. To bi moglo biti i jače medijski popraćeno jer ipak je to rijetki iskorak neke naše turističke tvrtke izvan zemlje. Iako su rezultati po 3Q odlični, mi ovdje smo to i očekivali, tj iznenađenja nema.

Ja sam povadio rezultate za ozbiljnije turističke tvrtke. Nemam za Adria Rivieru jer to još nije izašlo, ali sam stavio za KORF koji ne kotira.
IDEMO po redu:
Najviši rast prihoda:
1. LRH 10,5%
2. MAIS 7,7%
3. ARNT 6,2%
KORF,TUHO,HIMR,*HMST,*PLAG

Najviši rast EBITDA:
1. LRH 37,4%
2. MAIS 17,7%
3. ARNT 8,1%
HMST,KORF,*TUHO,*HIMR,*PLAG

Najviši rast dobiti:
1. LRH 43,9%
2. MAIS 32,5%
3. ARNT 16,4%
PLAG,HMST,*TUHO,*HIMR,*KORF

Najniži EV/EBITDA
1. MAIS 7,23
2. LRH 7,51
3. PLAG 8,67
HIMR,TUHO,ARNT,HMST

Najviša EBITDA marža:
1. PLAG 53%
2. LRH 49%
3. TUHO 47%
HIMR,MAIS,ARNT,KORF,HMST

Sa * su označeni oni koji imaju pad.

Zanimljivo daje LRH vrlo visoko plasirana i kod EBITDA marže iako svi ostali (osim Maestrala) imaju i značajna udio kampova i t.naselja u portfelju koji obično nose veće marže.

Nemoj misliti na m2!

mogu reći da se ask dobrano prorijedio

www.lociraj-popust.com

zbog kupnje port. povlaštena informacija pa ne smiju biti ni na kupnji ni na prodaji ovo sa port mora se brzo riješiti


Bolje da je tako
Što ako se napiše istina pa svi navale 😉
Mislim da će slijedeći okidač ipak biti kupnja Portoroža. To bi moglo biti i jače medijski popraćeno jer ipak je to rijetki iskorak neke naše turističke tvrtke izvan zemlje. Iako su rezultati po 3Q odlični, mi ovdje smo to i očekivali, tj iznenađenja nema.

Ja sam povadio rezultate za ozbiljnije turističke tvrtke. Nemam za Adria Rivieru jer to još nije izašlo, ali sam stavio za KORF koji ne kotira.
IDEMO po redu:
Najviši rast prihoda:
1. LRH 10,5%
2. MAIS 7,7%
3. ARNT 6,2%
KORF,TUHO,HIMR,*HMST,*PLAG

Najviši rast EBITDA:
1. LRH 37,4%
2. MAIS 17,7%
3. ARNT 8,1%
HMST,KORF,*TUHO,*HIMR,*PLAG

Najviši rast dobiti:
1. LRH 43,9%
2. MAIS 32,5%
3. ARNT 16,4%
PLAG,HMST,*TUHO,*HIMR,*KORF

Najniži EV/EBITDA
1. MAIS 7,23
2. LRH 7,51
3. PLAG 8,67
HIMR,TUHO,ARNT,HMST

Najviša EBITDA marža:
1. PLAG 53%
2. LRH 49%
3. TUHO 47%
HIMR,MAIS,ARNT,KORF,HMST

Sa * su označeni oni koji imaju pad.

Zanimljivo daje LRH vrlo visoko plasirana i kod EBITDA marže iako svi ostali (osim Maestrala) imaju i značajna udio kampova i t.naselja u portfelju koji obično nose veće marže.


Rasturate (ili rasturamo)! Izašlo je i jako dobro izvješće SLRS.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Je stavio sam već u tablicu ali oni su nešto mijenjali sa revalorizacijom pa sad to nešto drugačije prikazuju, pa ispada da imaju rast dobiti od 58% no zapravo je rast 9,6%
Moram to detaljnije proučiti. No rezultat je svakako odličan. Ljudi su čuda napravili tamo. U 10 godina digli su prihod 200%

Nemoj misliti na m2!

New Report

Close