LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

još je i manje nego što se inicijalno govorilo

www.lociraj-popust.com

pogledajte kupnju nešto se sprema ja mislim

da smo osvojli portoorož

Pa kupnja nikada nije bila slabija…

Hoćete reći da je ovo kao obrnuta psihologija!?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

uvijek je to tako spusti na i kad se objavi vijest podigne za 15 -20%

i svi sretni

budemo vidjeli najkasnije za 10 dana

Bid nakon ovakve vijesti slovenaca je možda najbolji pokazatelj trenutnog mrtvila na burzi, bez obzira što ništa nije gotovo dok nije potpisano

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

valjda se boje povlaštenih informacija

Kod nepotvrđenih “glasina” to je uvijek tako. Svi smo mi već dobro znali da je LRH dala ponudu prije nego je to izašlo i službeno. Isto tako i sada, svi znamo da je LRH to kupila ali čekamo službenu potvrdu.
No iz svega meni je puno važnije kako se to odražava na prethodnu akviziciju tj sad tek vidimo koliko je povoljno Cavtat kupljen
Ova 4 hotela u portorožu su manje od 3,5* i imaju 460 soba, a Cavtat ima 618 soba. Cavtat radi prihod od 11 mil eur, a ova 4 hotela oko 8,5-9 mil.
A cavtat je plaćen 25 mil eur tj isto koliko će biti plaćeni i hoteli u Portorožu.
Po mom mišljenju, a i brojke to sada pokazuju hoteli Cavtat vrijede najmanje 35-40 mil eur tj na EV/EBITDA 8-9 cijena po sobi bi trebala biti između 55-60.000 eur.
No ni za Portorož nije toliko bitno koliko su ti hoteli radili do sada nego koliko će to pod upravom LRH raditi i zarađivati.
Imate koju stranicu ranije projekciju za 2015 i to obje verzije sa i bez hotela Bernardin.
Očito da sad moramo raditi projekcije na bazi preko 3000 soba i prihodu od 400 mil kuna 😉

Nemoj misliti na m2!

osim toga, spominje se ulaganje od 10m EUR, što bi značilo dizanje kategorizacije te posljedično tome i veće prihode

www.lociraj-popust.com

a što se tiče slabog bida, ako ima netko hrabar pa nek stavi parsto komada na 3.500, pa se bude vidlo koliko je slabi hehehehehe

www.lociraj-popust.com


osim toga, spominje se ulaganje od 10m EUR, što bi značilo dizanje kategorizacije te posljedično tome i veće prihode

mislim da je ta informacija baš ključna jer time može dobit novi fokus u portorožu, gjde fali investicija. a svi znamo, da kad je nešto novo, ima puno zanimanja…

Da vidimo malo kako stoje fundamenti u branši kod ovih koji su objavili 3Q
EV/EBITDA – P/B
LRH 7,87 – 1,03
HUPZ 9,5 – 1,12
HMST 22,19 – 1,25
HIMR 10,69 – 0,95
ARNT 13,24 – 0,99
PLAG 9,49 – 1,37

Čekamo još Valamar Rivieru da vidimo gdje smo.

Nemoj misliti na m2!

New Report

Close