LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

i tamo gdje ti misliš da je neutralni teren frenki, to je isto njegov teren…

...povijest se ponavlja...

ako se izgubi spor onda se tuži hanfa(država) za nadoknadu
troškova koja je sama proizvela

mislim da je win win pozicija

@delboy
O tom potom.Puno sam ja pravnih bitaka vodio i pobjeda izvojevao.Do sada postotak uspjesnosti 100% sto ne znaci da se ovo ne moze promjenit,ali sto je najtuznije jako rijetko mi se cinilo da imam sanse ko ovaj put.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Kad smo već kod prava, odvjetnika i tužbi možda da vam ipričam jedno iskustvo, OF naravno, zato molim ne zamjerite.
Prije 30ak godina, još duboko u socijalizmu sam imao sreću i dobio kredit za kupnju stana. Onda stanova nije bilo na tržištu kao danas, bila je poprilična inflacija, ugovor za stan si dobio skoro uvijek po vezama itd.

Pa sam našao firmu koja se spremala graditi stanove u Zagrebu i ja sklopio ugovor, koji mi je garantirao fiksnu cijenu ako sve platim odmah. Platio ja odmah 53.000 ondašnjih DEM u dinarima i lijepo čekam. Prođe par godina gotovo u mukama, stan se gradi puževom brzinom, poduzeće koje gradi hoće,neće propast…

Na kraju pred useljenje, ja trebam dobiti ključeve, kad ono umjesto njih poziv na podpis novog ugovora uz doplatu gotovo još jednom istog iznosa kojeg sam već platio.

Neću opisivati, koliko sam pravnika, odvjetnika, društvenih pravobranioca, popova obišao tražeći za savjet i pomoć. Novaca naravno nisam imao, da to platim. Nitko nema rješenje, sve je u redu i po zakonu, moram platiti. Gotovo.

nema prodaje niti kupnje bude pad



… i dali je svjestan kako malo šansi imamo protiv ovih, protiv sustava zapravo. Jer ovdje je očigledno na djelu sustav. Nisam ni mislio zabiti 3 gola u prvih 5 minuta susreta….

Za borbu protiv sustava igru trebas prenijeti na neutralni teren.Pa zar si mislio dobit presudu protiv sustava na njegovom terenu???? I kave troskove vise imas.Ako si prosao TS i VTS jos jedino ostaje pristojba na reviziju. To su svi troskovi.
[/quote]

To frankie … malo pozitive. Ispada da osim nas dvojce nece nitko ostat … a mi smo daleko od zagoraca.
🙂


Neću opisivati, koliko sam pravnika, odvjetnika, društvenih pravobranioca, popova obišao tražeći za savjet i pomoć. Novaca naravno nisam imao, da to platim. Nitko nema rješenje, sve je u redu i po zakonu, moram platiti. Gotovo.

morao sam prekinuti, radi nekih obaveza, ovdje nastavak:

onda sam, neću opisivati na koji način (jer nisam siguran tko je sve u to bio umiješan, djevica Marija, pojedini anđeli ili sam Bog osobno ) došao do pravnika, koji je kupio stan u istoj zgradi, od iste firme i na isti način – 100% avans. Isto tako je, kao i ja dobio zahtjev za doplatom umjesto ključeva stana. Čovjek je stvar proučio, našao rješenje koje zapravo uopće nije bilo neko posebno umijeće, gotovo rutina i podučio me kako i što napraviti.

Rekao mi je da ću umjesto, da platim, tužiti i dobiti dosta novaca na ime zateznih kamata zbog kašnjenja rokova izgradnje. Tako je i bilo, malom varkom došao sam i do ljučeva i do stana i uložio tužbu za kamatu.

Onda se desio treći čin, odvjetnik, koji je moju tužbu vodio se propio, tuženo poduzeće je propalo i od kamata nije bilo ništa.

Mislim da su nakon ovoga cirkusa s Perkovićem naše šanse u Strasburu mnogo bolje jer ovakvo što se ne pamti u EU, koja se želi pokazati kao unija pravne sigurnosti.

Ja ću isto ići do kraja. Nije mi toliko do para koliko do principa.

funky

mislim da si potpuno u pravu. nemam lrh, ali pratim i nju i vaš problem, te vas apsolutno podržavam. da,…. ali treba to moći i mentalno i fin. izdržati.

Dobio sam (nepotpunu) kopiju presude Visokog trgovačkog, pa molim da mi netko upućen komentira slijedeće:

1. Datum presude je 20.11.2013. ( ok, to još kužim )

2. Na prvoj stranici je žig Trgovačkog suda u Rijeci – Primljeno 27.12.2013.

3. Moj odvjetnik kaže, da ju je dobio jučer i da je pravomoćna

4. Slijedeći korak je ustavna tužba

5. Može li me tko tužiti zbog toga što na forumu komentiram odluke suda 🙂 ?

New Report

Close