LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dalibor car.

Mislim, da bi trebo biti ti savjetnik Lorencina, jer onda bi i on shvatio, šta ima Kvarner…

Ili Ostoje, pa da zajedno napravite revizuju šta on očekiva od LRH…

[emo_cool]

Danas mi je stiglo rješenje moje tužebe na Upravnom (odbijenica naravno). “Najlogičniji” mi je dio obrazloženja rješenja (citiram):
… te se djelovanjem tuženice (Opatija op.a.) štiti cjelovitost i učinkovitost tržišta kapitala, a ne pojedinačni interes manjinskih dioničara preuzimanog društva tj. izdavatelja, a tuženik u tužbi ne osporava da je mali dioničar, pa je iz tog razloga sud zaključio da se zaključkom tuženice o obustavi postupka ne dira u pravo ili pravni interes tužiteljice.
O tempora, o mores!

Ostali se sigurno osjećaju zastićeno, kad oni ne poštuju zakone RH.


Danas mi je stiglo rješenje moje tužebe na Upravnom (odbijenica naravno). "Najlogičniji" mi je dio obrazloženja rješenja (citiram):
… te se djelovanjem tuženice (Opatija op.a.) štiti cjelovitost i učinkovitost tržišta kapitala, a ne pojedinačni interes manjinskih dioničara preuzimanog društva tj. izdavatelja, a tuženik u tužbi ne osporava da je mali dioničar, pa je iz tog razloga sud zaključio da se zaključkom tuženice o obustavi postupka ne dira u pravo ili pravni interes tužiteljice.
O tempora, o mores!

“..djelovanjem tuženice (Opatija op.a.)..”
Misli se na HANFA-u ne Opatiju…



Danas mi je stiglo rješenje moje tužebe na Upravnom (odbijenica naravno). "Najlogičniji" mi je dio obrazloženja rješenja (citiram):
… te se djelovanjem tuženice (Opatija op.a.) štiti cjelovitost i učinkovitost tržišta kapitala, a ne pojedinačni interes manjinskih dioničara preuzimanog društva tj. izdavatelja, a tuženik u tužbi ne osporava da je mali dioničar, pa je iz tog razloga sud zaključio da se zaključkom tuženice o obustavi postupka ne dira u pravo ili pravni interes tužiteljice.
O tempora, o mores!

tocno ali u odnosu na ostalo ne mijenja moje misljnej (laika u pravu) da to nema veze s mozgom

"..djelovanjem tuženice (Opatija op.a.).."
Misli se na HANFA-u ne Opatiju…
[/quote]

Naravno da je ta teza malo nategnuta, ali često se pokaže na duže staze da su "stari" ipak nešto i znali.
Nije zato ni slučajno što je turizam na ovim područjima "izmišljen" baš u Opatiji…

Jedan mali povijesno-geografski osvrt na ovu tezu [emo_smijesak]

Kad se pogleda karta Austrije/Austro-Ugarske, stvar je puno jasnija:
http://www.deutsche-schutzgebiete.de/webpages/kuk_Laender_Donaumonarchie.gif
i puno detaljnija na:
http://tu-dresden.de/die_tu_dresden/fakultaeten/fakultaet_sprach_literatur_und_kulturwissenschaften/slavistik/studium/unterrichtsmat/um_2007.2008/m_huechtker/1_OesterreichUngarn.png

Naime, kad se u 2/2 19. stoljeća po Europi počeo razvijati pojam turizma i putovanja (iako, naravno, ne još u današnjem smislu), jedino logično mjesto austrijskog dijela carevine (osim, naravno, Trsta i okolice – s obzirom na značaj tršćanske luke i željeznicu koja je do njega došla ugrubo sredinom 19. stoljeća) za razvoj turizma bila je upravo Liburnija/Opatija, što su tadašnji poduzetnici ubrzo i shvatili.

Ne zato jer je bio najjužniji dio austrijskog dijela – to su naravno bili otoci “Austrijskog primorja” – Krk, Cres i Lošinj, odnosno krunovina Dalmacija (od Raba i Paga do Bara) – već zato jer je Opatija bila:
a) tradicionalno mjesto u sastavu Austrije već stoljećima (dok su sjeverna, zapadna i južna Istra pripojene tek padom Venecije, središnja i istočna istra već su 3-4 stoljeća bili austrijski dio)
b) izuzetno dobro povezana sa središtem Bečom – odvojak pruge do Trsta
http://ballal.gofree.hu/G/Fali/Osztrak_Magyar_Monarchia_1890_v5.jpg

c) za razliku od “močvarnog” dijela južne Istre i tada klimatski neprihvatljivog (sjetimo se samo malarije na Brijunima koji su se tek kasno razvili nakon intenzivnog preobražaja okoliša krajem 19. stoljeća)

Istina, ovaj c) razlog bi se mogao podvesti pod ono što si spominjao, ali ipak su a) i b) bili značajniji razlozi koji su prevagnuli.
Pruga Pivka-Rijeka(Volosko) otvorena je 1873., a pruga Divača-Pula 1876., a s obzirom na ondašnje “brzine” putovanja, kraća udaljenost do Opatije (uz ostale nabrojene razloge) nikako nije zanemariva stvar [emo_smijesak]

P.S. Tko zna njemački, a više ga zanima nešto o povijesti željeznica u Austriji(-Ugarskoj), više može saznati ovdje
http://www.oberegger2.org/altoesterreich/kap7.htm (o samim istarskim prugama), odnosno generalno na početku sajta.

Sveukupno
311.541.216,00 kn

Bilo bi toga još da nije bilo Ostoje.
Da nebi netko pomislio da sam njegov advokat ali pričao mi je jedan naš kolega da je baš Ostoja od 2004-2005 na dalje spriječio daljnju rasprodaju. Tada je imao samo nekih 8-9% ali koristio je sve moguće načine da upravu i političare drži na uzdama. Prvo je tražio da se za prodaju nekretnina obavezno mora donjeti odluka na skupštini što je naravno prilično kompliciralo stvar jer je trebalo sazivati skupštinu za svaki oglas ili natječaj. Onda se sam Ostoja javljao na natječaje pa ponudio najviše da bi kasnije odustao, pa je tako “minirao” prodaju. Onda je prijetio i tužbama upravi jer je zapravo bila “otvorena” ponuda za preuzimanje što prema ZTDu ograničava djelovanje uprave i uprava ne smije donosti takve odluke itd itd.
3-4 vile su bile na natječajima i uprava ih je uz podršku lokalnih političara željela prodati. Što je još gore samo dio novca bi završio u LRH (a vidimo po kojim cijenama su prodavane) a dio se isplaćivao Opatiji ili Lovranu da predaju tabularne isprave jer su nekretnine bile upidane na njih a ne na LRH. Nekretnine su se prodavale i kao vanknjižno vlasništvo. Pa sam gradonačelnik Opatije je kupio jednu vilu sa ovoga spiska i preprodao je za cca 10-15 puta veće novce!!!
Naravno da im onda Ostoja smeta i da su protiv njega.
Ne znam ni što se događa sa novcima koje su Lovran i Opatija uzeli od tih kupoprodaja, jer sada ako su dobili dionice prema ugovorima su trebali vratiti novac koji su uzeli kod prodaje. Ne radi se tu o malim novcima, to su milijuni eura u tih 10ak godina dok su krčmili sa tom imovinom.

Nisam ni ja od jučer i znam puno toga (ne baš kao naš shefsale) ali se ipak držim sadašnjosti i budućnosti i ne mislim gubiti energiju na ono što je bilo ili moglo biti. Pravde radi volio bi da neki odgovaraju za napravljeno.

A ovi podaci i veze koje je napisao shefsale i danas su aktualne, jer vidimo da je ne slučajno dogradonačelnica Beča dočekala novu godinu u Opatiji!!

Nemoj misliti na m2!

Napokon malo više trgovanja…


Napokon malo više trgovanja…

Netko je pokupio odmah na otvaranju 68 komada u roku jedne minute, četiri kupnje su bile koliko vidim.

Zanimljivo da je iz RH od fizičkih osoba samo Matko Bolanča u top 10, na desetom mjestu se nalazi Knafelc Albin…..možda neki Slovenac…..?

Nemirno je more. Prvo nestane kupnja sa 2400kn, pa se skida na 2450kn, pa eto opet kupnje po 2400kn. Očito da bi se skidao i po više samo da netko raspali

I ja mislim da je ovdje nešto divlje u zraku već neko vrijeme i samo se skida sa aska, zadnja sada 2450, prva kupnja također na 2450…:)))

Za prave kupce nema dovoljno dionica, ipak je prodaja vrlo rijetka…

A za nas male koji bi nešto ušićarili i kupili koju dionicu nema viška svježih novčanica u kućnom budžetu…….ostaje nam čekati….[emo_palacg]

Pa ajde, super, neka malo raste i nešto što stvarno vrijedi na ovoj našoj burzi. A ne samo špekulativni predstečajni junk mrtvaci. [emo_smijesak]

New Report

Close