LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@daliborop

Svi tvoji izračuni su više manje u redu i drže vodu.

Ali izračuni su samo pola priče.
Druga polovica su kako ih zoveš polupolitička pitanja, koja vidim privatno ih uzimaš u obzir, ali ne želiš sa njima javno na forum.

Nekada ti tzv polupolitički faktori imaju presudan utjecaj na cijenu dionica.

Uzmimo za primjer novi Zakon o preuzimanju trg društava. Nitko o njemu za sada ne želi raspravljati na forumu, a imat će ogroman utjecaj na male dioničare pogotovo na slabolikvidnim dionicama.

Ili na primjer, kad se računaju puste vrijednosti zemljišta kojim raspolažu turističke tvrtke, a nitko ne uzima u obzir Zakon o turističkom zemljištu.
Pa tako imamo neke puste milijune vrijednosti zemljišta kampova tvrtke LPLH, a prema tom Zakonu to je državno zemljište čak i u slučajevima kad je se tvrtka pretvorbom i uknjižila na njega.

Utjecaj koruptivnih političkih struktura isto tako nije za odbaciti u odlučivanju, uključujući i neefikasan rad Hanfe koja je sada postala podružnica Linićev zamisli.
Itd…

Novi ZPDD je svakako korak u nazad u nekim stvarima (samo jedan prag) i uvjeren sam da je to vrlo loše rješenje jer ni stari se nije poštovao a oni ga još omekšavaju, što iznimkama i uvijetima, što kaznama. Mislim da još nismo zreli za ovako nešto. Istina neke greške je trebalo ispraviti. Prvenstveno natjerati sud da ubrza postupke po žalbama, pa da se ne događa da dođe do zastare a zapravo se ne zna postoji li obveza ili ne. Dozvoliti mogučnost da se iz obveze izađe spuštajući se ponovo ispod praga je također dobro jer smisao nije penaliziranje stjecanja broja dionica nego konzumiranja nekih prava koje taj broj dionica donosi. U tom smislu bilo bi jako bitno rasčistiti neke stvari. Čekam vjerovatno kao i ostali da izađe zakon u pročišćenoj verziji da ga pročitam pa možemo onda o njemu ali na nekoj drugoj temi. Uvođenje procijene kod nelikvidnih dionica nije nužno loše no i to je ostalo malo u zraku. Trebalo bi preciznije odrediti pravila, barem kako sada čitam.

Nemoj misliti na m2!


Sve što je napravljeno ide u smislu dizanja vrijednosti kompanije. Zapravo me čude izjave dioničara LRH koji konstantno stvaraju neku negativnu atmosferu.
Nije li to kontraproduktivno?
Ugledajte se malo na blogera, o "svojoj" tvrtki i dionici sve najbolje 😉

Moje razmišljanje nije u smjeri negativne atmosfere nego samo realni aspekat. Naime sve je fino što se LRH razvija. I raste. Ali svejedno kao mali dioničar uvijek trebam gledati ispod crte: šta imam ja od toga.

Ja osobno imam kod LRH sledeča očekivanja: u idućih 5 godina će biti jako dobra prilika za prodaju, pogotovo ako većinski vlasnik odlući za exit korak. U tom periodu ne očekivam dividendu. Moja oćekivana prodajna cijena od prilike 8.000 do 10.000 kuna.

Ali još jednom ona realna priča: vrlo je malo primjera, gdje većinski vlasnik malim dioničarima ponudi neki fer deal. Ne kažem, da će biti to kod LRH ali svejedno – takvo ponašanje prema malim nije ćesto a možda čak i nije ekonomsko racionalno (zašto trošiti dodatni novac ako ti ne treba, jer gravitacija odradi sve ostalo. Zbog imidža? Za koju godinu ili dve sve se zaboravi.).

vidjelo se kakav je darko gazda kad je dobio lrh i palatio 2250

žalosno ali istinito i to na prognanič.jadima i na kamatama

ali nema u tim parama sreće

Ja slično procijenjujem vremenski rok, a zbog izjava uprave pa i samog vlasnika želju za izlaskom uopće ne dovodim u ptanje. Upitna je samo cijena tj ako se kupac pojavi ranije može biti i nešto niža.

Što se tiče ponašanaja većinskog pa njegova je “dužnost” prema dioničarima SNHO da se ponaša ekonomski racionalno i “pohlepno” Zapravo samo razmišljam što bi ja napravio na njegovom mjestu? Vjerovatno bi ako imam to viziju prodati po znatno višoj cijeni pokušao do tada skupiti još dionica. Kroz trezor LRH teško jer novci im trebaju za ulaganja, ali ako su nesuglasice u SNHO riješene možda postanu aktivniji.
Po meni je za očekivati da prije same prodaje većinski skupi i dio od malih. Viđeno kod ostalih turističkih tvrtki ove i prošle godine. Nudilo se oko booka ili mala premija na to, i rekao bi da se tako nešto može očekivati i ovdje no samo ako procijene da mogu skupiti neku količinu. Po nominali sumnjam da bi prikupili više od 5-6.000 komada.
Pitanje je samo što planira Opatija. Čekati?

Nemoj misliti na m2!

@101
Nažalost malo je onih koji su svoju današnju imovinu pošteno stekli. Nedavno je netko izjavio da bi DORH trebao krenuti po gornjem Prekrižju (Nadanovih susjeda) od kuće do kuće i samo slati u Remetinac pa poslje gledati tko nije kriv. Bojim se da bi bilo malo onih koji bi izašli iz remetinca. Neki bi dodali da bi se trebali spustiti i na Pantovčak desnom stranom 😉
Šalimo se malo.
No idem probati braniti Darka.
Tko zna od koga sam ja kupio dionice. Nekog opatijskog umirvljenika koji prodaje jer nema za režije?
I dali bi skupio novce i digao kredit da kupim stan na sudskoj licitaciji u 1/3 cijene?

Nemoj misliti na m2!

ma dali da je to vanka ne bi takav ništa kupio

a jaca čo ivo darko duvnjak tin mladen

svi bi bili u pržunu

samo ko nas sve je prošlo kako je

Pa neki od ovih su u pržunu (ivo i poli), a Čo guli krumpire
Ako mislite da je tu bilo nešto nezakonito ne znam zašto ne idete sa prijavom?
Zar mislite da dorh čita forume ili stvarno mislite da šetaju po prekrižju?
Pa nebi Nadan pao da netko nije propijevao, tj rekao bi da je on slučajno uletio u mrežu.
Pa DORH bi morao imati jedno 10 puta više uposlenih i to im nebi bilo dovoljno da sve istraže i procesuiraju. Kako da oni znaju da tu nešto nije u redu ako im nitko nije to prijavio. Oni na svaku prijavu moraju reagirati i provesti istragu, a ako ocijene da ima elemenata i da je realno da nekog mogu optužiti budite sigurni će to napraviti. Ali morate im dati nešto konkretno za početak. Kasnije je lako. U zadnje vrijeme kad god nešto krenu čačkati u Gajevoj u redu stoje “pokajnici” i gutaju žumanjke kako bi bolje pijevali. Neki se vraćaju 2-3 puta da dopune izjavu 😉

Nemoj misliti na m2!

otkazi u cavtatu

http://www.dubrovniknet.hr/novost.php?id=27623#.UqWgaJI-0_8.facebook

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Opatija i jug..

AUSTRIJSKA RIVIJERA: BEČ OTKRIVA MORE Vrijeme kada je Jadran bio glamurozna destinacija

http://www.jutarnji.hr/-austrijska-rivijera–bec-otkriva-more–vrijeme-kada-je-jadran-bio-glamurozna-destinacija-/1145346/

I danas su austrijanci daleko najbrojniji gosti. Na Kvarneru su ostvarili 22,5% noćenja.

Nemoj misliti na m2!

New Report

Close