LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Otišla Jadranka. Ali se mi ćini da baš i nije bila neka cijena…

Da se to ne dogodi LRH…

http://www.novilist.hr/Vijesti/Regija/Opatija/Serbedzija-i-LRH-obnavljaju-Danicu-Lovran-dobiva-medunarodni-studij-glume]

Mislite da bi Ostoja dao LRH tako jeftino?
Ja sumnjam

Nemoj misliti na m2!

A i Linić je pokazao koliko je mudar potez dizanja stope sa 10 na 13%
LRH nije jedina koja zaustavlja investicije, neki su napravili o veće rezove.
Vjerujem da bi šteta mogla biti najmanje 1-1,5 milijardi manje investicije
Da ne kažem da je ovo napravljeno nakon što je “uvalio” kupcima državne hotele koji zahtijevaju znatne investicije.
Nažalost pozicija IDSa i onog manekena je preslaba i nije ni zucnio. Što god mislio o Vrdoljaku i HNSu oni bar imaju neki stav (interes? 🙂 )
Čudi me da vrdoljak ipak kao ministar gospodarstva nije reagirao na ovaj novi Linićev promašaj.

Srećom pa u Upravi LRH sijede malo ozbiljniji ljudi koji imaju nekakav plan, rade projekcije i ponašaju se odgovorno pa prema tome i donose odluke. Cilj se zna, maksimaliziranje kapitala i vrijednosti tvrtke. Nekad se to postiže investiranjem, nekad zaustavljanjem investicija, a nekad deinvestiranjem.

Nemoj misliti na m2!

Nevjerojatan mi je ministar financija. Iz teorije maokrekonomije investicije se multipliciraju na 2,5, pa sad nek izračuna koliko je ušćičario pdv-a više, sa ovih 13% i investicijom lrh-a od 117 mil ili da je pdv ostao 10% a lrh investirao 200 mil. Naravno da naša ekonomija nije rigidna koliko je, ekonomska teorija bi bila puno bliža realnoj, dakle ovaj primjer lrh-a bi mogli preslikati i na ostatak sektora. I kako je ministar nedavno rekao u Saboru: “ja znam nešto o financijama”, dragi ministre i ja znam nešto, pogriješio si sa ovim PDV-om, i još jednom pokazao stranim investitorima da nas zapobilaze u širokom luku.

Nema Linić veze o financijama.

On je samo dobar haračlija.

Zato uprava LRH zna posao:
Izašli podaci za studeni
Na Opatijskoj rivijeri “samo” 21% više noćenja.
Studeni..
Ako su nastavili dobru praksu da LRH ima veći rast od ukupne destinacije nebi me čudilo da je od tih 47.618 noćenja najmanje 2/3 zbrojio LRH

Cijeli Kvarner ima rast ali kad pogledate podatak da Opatijska rivijera drži 55%, a sam grad Opatija 49% svih noćenja onda je jasno koliko je u Opatiji manje izražena sezonalnost nego npr u Lošinju i koliko je u Opatiji izglednije cijelogodišnje poslovanju od svih ostalih destinacija koje tome teže.
Lošinj u studenom: 6.551 noćenje
Opatijska rivijera: 47.618 noćenja
Mali Lošinj u kolovozu: 686.656 noćenja
Opatijska rivijera: 404.320 noćenja

Opatija postiže 30-40% bolju popunjenost kapaciteta na godišnjoj razini.
Imali su izvanrednu predsezonu, a po svemu sudeći takva će biti i posezona.
Mislim da bi se mogli dobro približiti brojci od 700.000 noćenja.

Nemoj misliti na m2!

Od losinja su u nocenjima jos uvijek kraci za 500 tisuca. No napreduju.

Slažem se no poanta je što bolje popuniti kapacitete. Ako uzmemo da su u kolovozu i jedna i druga destinacija bile popunjene 100% tj da su to onda ukupni kapaciteti onda na godišnjoj razini Lošinj puni 26% a Opatija 36% ukupno raspoloživih kapaciteta.
Naravno u ove brojke ulaze i kampovi, privatni smještaj i hoteli zajedno a struktura smještaja je vrlo različita. Npr Jadranka ostvaruje 60% noćenja u kampovima.

Nemoj misliti na m2!

Lrh je naspram jdra svemirski brod po pitanju marzi i jos uvijek ima prostora za rast. Dok bi kod jadranke vec jednom trebalo doci do neke promijene. Uz sva buduca ulaganja jdra moze biti jedan od bisera turizma. No taj biser ce imati Rusi, jer su radnici vec izigrani. A vlada ce sa upravom sve poduzeti da i ostali budu izigrani 😀

Što se tiče Jadranke, ona je za malog dioničara završena priča. Uzmi 700 kun ili ostani i budi u nemilosti većinskog koji sada po novom Zakonu o preuzimanju može manipulirati malim dioničarima kako mu se prohtije.

S druge strane ovdje je još igra otvorena.
Ali i ovdje vrihedi novi Zakon + imamo korumpiranu državu kao vlasnika, pa je svašta moguće na štetu malih dioničara i države.

Dust tvojih tumacenja sam se naslusao. Rusi nemaju 75%, nego 50%. I u ovoj ponudi nece skupiti vise od 5%. Da su dali 1000kn po donici sto ih na dodatnih 25% dodje samo 3 milijuna eura vise,tesko da bi skupili 75%. Ako planiraju daljnji razvoj tvrtke, priglupo je da ostanu na 50%. A posto ce rezultati poslovanja biti sve bolji, uskoro bi i 1000kn moglo biti premalo. Citam na forumu losinja da su radnike pod prijetnjom otkaza natjerali da prodaju dionice.

New Report

Close