LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

hvala kolega, mislio sam da je to depadansa hotela Splendid, depadansa je valjda ono malo dublje u šumi

evo šaljem i ostale da riješimo misterij:)
villa Danica Lovran
villa Lauriana Lovran
villa Marina Lovran
villa Zagreb Lovran
villa Elsa i Miramar Lovran
villa Atlanta Lovran
villa Belvedere lovran
austro-ugarska villa iza srušenog hotela Zagreb Opatija
villa Hermitage Opatija-upravna zgrada
villa Amalia Opatija
villa Slatina Opatija -između Palace i Bellevue

Točno, depadansa se nalazi iza vile.
Površina zemljišta 1100 m2, IP 347 m2, P+2, 47 smj.jedinica, sagađeno 1966

Ne znam kada je Splendid zatvoren ali 80tih je zasigurno radio:
Razglednica Splendid :)

Kad smo već u 80tim

Znate li koliko je LRH tada imala noćenja?
Rekordna godina je bila 1989 sa 1.702.027 noćenja u čvrstim objektima a sa kampovima 1.850.249!!!! od toga stranci: 1.420.382
Za usporedbu prošle godine cijela Opatijska rivijera ukupno: 1.589.000. dok je 1989 to bilo 2.431.000 noćenja.

LRH je 1989 imala 6800 kreveta + 2300 u kampovima, popunjenost hotela je bila 66% tj 239 dana!!

Prevedimo to u današnje brojke. 3700 kreveta u hotelima i 850 u kampu.
Imamo duplo manji kapacitet ali struktura u korist hotela što bi reklo da kada bi dosegli brojke sa kraja 80tih trebali bi imati preko 900.000 noćenja, a po mojoj procijeni ove godine bi trebali imati oko 650-700.000

Zanimljive brojke?
LRH je već početkom 70tih prešla milion noćenja godišnje i 50% popunjenosti i to je raslo skroz do 1990. Popunjenost je zapravo bila 10-20% i veća kada se izuzmu objekti koji su radili isključivo sezonski.

Mislim da vam je sada jasnije koliko trenutne brojke mogu narasti?

Nisam nikako jugonostalgičar ali kad ovo pogledam ne mogu se zapitati što smo sami sebi napravili u ovih 20 godina?

LRH je po broju gostiju na razini iz 1965 godine, a od 1990 koliko ja znam nije sagrađen ni jedan jedini novi objekt. Zaboravio sam spomenuti da je LRH 1989 imala konzumni kapacitet od 29.000 stolica a danas ima 9.500 sa objektima u zakupu.

Nemoj misliti na m2!

Legendo…

Nije ovo neka nauka, malo surfanja i svašta se pronađe 🙂
Mislim da ni upravi nebi bilo loše da pročita podatke iz tih godina.
Možda da razmisle malo i o ciljanom tržištu?
Jasno nam je da se tržište koje se vodilo pod “domaći” gosti sada smanjilo i nekad je ostvarivalo oko 25% prometa. Slovenci danas drže 6% prometa, a ostali gosti iz bivše Yu su u broju zanemarivi.
No nekad je LRH imala ovu strukturu (1988,1989):
SR Njemačka: 23,8% 23,5%
Austrija: 15,8% 15,8%
Velika Britanija: 14,2% 12,4%
Italija: 11% 15,9%
Nizozemska: 13,9% 13,1%
Belgija: 5,1% 5,7%

Danas:
Njemačka 22%
Austrija 18%
Italija 10%
Slovenija 6%
Ostale EU 28%

Mislim da bi trebalo raditi na Englezima i Nizozemcima koji se u većem broju počinju vraćati na hr tržište. Aerodrom je blizu (40 km) i cijela destinacija se mora trgnuti i promovirati na tim tržištima. Nadam se da ne čekaju da im Meri i Lorencin dovedu goste.

Moje skrmno mišljenje da bi osim razvijanja vlastitig brenda što je svakako hrabar korak trebali razmisliti o zajedničkom ulaganju u barem jedan hotel sa nekim velikim stranim brendom. Postojao je nekada plan za Kvarner (Kempinski) ali nikad nije realiziran. Po meni bi Palace – Belevue bio idealan za tako nešto. Opatiji trebaju barem 2 svjetska brenda koji bi samim svojim imenom podigli cijelu destinaciju. Svojevremeno je to negdje “savjetovao” Dragičević iz Horwath consultinga i ja mislim da je u pravu. S takvim imenima nešto što bi sami napravili za 4-5 godina to će se odraditi u 1-2. Pogledajte što rade Todorići i TUI na Koločepu. Napunili su hotele koji su zapravo samo 3D animacija.

Pun sam pametnih savjeta ovih dana 🙂

Nemoj misliti na m2!

HOTEL IMPERIAL, HOTEL ISTRA I HOTEL EXCELSIOR

Vidim da se radi rekonstrukcija i obnova i drugih hotela osim onih već najavljenih.

A netko je dobio avans za radove pa odmah kupio dionice 🙂

Nemoj misliti na m2!

a nešto se i trguje danas…

www.lociraj-popust.com

Evo zadnji dan trgovanja u studenom.
Bilo bi pristojno od mene da napišem da sam promašio projekciju cijene 🙂
Ciljao sam da bi do kraja godine cijena trebala biti na 2600-2800 kuna.
Nisam fulao rezultat tvrtke već je isti i bolji (naravno nisam mogao ukalkulirati ovako veliki plus koji je posljedica akvizicije) ali sama matica je ostvarila i više nego je planirano.
To što poslovanje bilježi fantastičan napredak i već sada je vidljivo da će dogodine rezultati biti još puno bolji izgleda da nikoga više ne zanima.
Mislim da je dionica mjeseca DIOKI evo danas raste 30% a ovaj mjesec je protrgovano 13 mil kuna. Tvrtka ne radi već 2 godine i TK joj je 20 mil!!!!
Samo u studenom protrgovalo se 30% dionica tvrtke a FF je 24,1% :)))

Ako uzmemo FF kao mjerilo to bi značilo da bi se na LRH trebalo okrenuti 1500 dionica dnevno, a kad bi gledali samo iznos barem 300 dionica dnevno a mi toliko ne trgujemo cijeli mjesec. U srijedu je bio najveći promet 99 komada.

Hoće li do kraja godine to ostati rekord?

Nemoj misliti na m2!

Ispravak do sam pisao morao sam postotak rata DIOKIa ispravljati sa 20% na 30%
Sad je 52%, ne 64% :))

Nemoj misliti na m2!

Dok, ne dođu novi ulagači, neće biti promjene na likvidnosti.

A do tada, taj koji vjeruje i ima novac, neka kupuje jeftinije.

Možda će 2014 biti godina, gdje će institucionalci pokrenuti u turistički sektor. Pa će tada valjda i LRH nešto privući. A svi znamo, da prvih 1000 komada još skupiš, a sljedečih će biti cijena znatno iznad BV.

Trenutno je najvažnije da punom parom obnavljaju hotele na 4 zvijezdice pod brandom Remisens i stavljaju u funkciju objekte koji godinama nisu bili u funkciji. Istodobno, agresivno dižu financijske pokazatelje, stabilizirali su poslovanje i stvorili preduvjete za godišnje generiranje EBITA od >100 mil kuna. To automatski daje novu financijsku snagu za daljnju obnovu objekata i građenje novih, što automatski diže vrijednost same firme. Mislim da ovdje nema zime, definitivno ovo vrijedi i vrijediti će sve više, na žalost trenutno je tržište mrtvo, ali LRH radi dobre temelje za budućnost. A kad vlakić krene, a krenut će, za nas neće biti zime.

Ima li tko informaciju što je sa obnovom hotela Palace, hotela Bellevue i ville Slatina, je li se odustalo od toga u međuvremenu? Stavljam link gdje je bilo riječi i o tim objektima.
natječaj

New Report

Close