LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@tramell
ako ste link stavili zbog hotela, Adriatic nije u vlasništvu LRH

Prošle godine je EBITDA za 3Q bila 59,5 mil kuna
Ove godine je EBITDA 111 mil kuna !!!!!
To je porast od 86,65 % !!!!!

A ovo je tekst danas na t portalu:
“TURISTIČKI SEKTOR
Maistra i HUP Zagreb prednjače po rastu dobiti. Četiri vodeće turističke kompanije – Valamar Adria Holding, Maistra, Arenaturist i HUP Zagreb – ostvarile su rast prihoda od prodaje u usporedbi s istim razdobljem prošle godine u rasponu od 5,1 posto do 10,1 posto. Najviše je porastao prihod rovinjskoj Maistri, koja istovremeno bilježi najveći skok operativne profitabilnosti.
Prema izračunu iCapitala Maistra je podigla svoju EBITDA (dobit prije poreza, kamata i amortizacije) za 24 posto, HUP Zagreb za 9 posto, a Arenaturist i Valamar Adria Holding za 4,5 posto odnosno 0,4 posto. ”

Ah zaboravih, valjda LRH nije turistički sektor, možda da potražim u metalnoj industriji.
Zanima me kako to da uz ovako dobre rezultate u javnosti ništa o tome. Čak da i ne gledaju rezultate, mediji obično poprate investiranje u turizmu, a ovdje ni riječi. Iskreno i meni odgovara ta šutnja i cijena ovako nisko, samo da potraje da stignem ostvariti svoj plan sa kupnjom.
Još nešto, u cijelu priču sa LRH (a to je velik dio moje ušteđene imovine) sam ušao prenstveno radi tužbe, manjim dijelom mozga radi fundamenata, ali sad više me nije briga za tužbu, (osim jasno osobne satisfakcije da vidim lica vladajućih partizana kad dođe presuda iz Strasbourga) iz razloga što mislim da imamo fundamentalno vrhunsku dionicu.

Što je još bitnije ovaj rast EBITDA nije samo zbog akvizicije no nas kao dioničare i taj rast iz same akvizicije sigurno veseli

EBITDA same LRH je narasla u odnosu na prošlu godinu 42% !!!!
Prihod skoro 25%

Ako izuzmemo vilu prihod je narastao skoro 10%, a EBITDA oko 34%

Sa ovakvim rezultatima tvrtka za godinu i pol dana zaradi dovoljno da kupi jedne hotele Cavtat!!

Nemoj misliti na m2!

Zgodni su ovi kupci koji i dalje uredno drze bid visoko na 2100, kad je evidentno da bi mirne duse mogli kupovati prilično nize ispod 2000.

A tebi se sigurno kupuje, pa bi ti malo jeftinije…:::))

Nema veze, postavi nalog ispod 200 i čekaj, nemoj da te nerviraju ovi što kupuju po 2100…..))

pozz

Pošto je krenula obnova zapuštenih objekata u Lovranu i Opatiji, interesiralo me o kakvim se objektima radi, pa sam malo krenuo u istraživanje. Preko google-maps da se svašta saznati i vidjeti. U Lovranu je izvan uporabe(možda je nešto bilo u zakupu)10 vila(Elsa,Belvedere,Atlanta,Miramar,Lauriana,Zagreb,Marina,Danica,Fani i Siam) i turistički kompaks Splendid (hotel+depadansa).
U Opatiji vile Amalia,Slatina i lijepa austro-ugarska vila koja je ostala iza srušenog hotela Zagreb, odnosno bila je povezana sa njime,ima cca 1.200-1.300m².
Vidim da je u urbanističkom planu općine Lovran izvršena promjena, te su hoteli Danica, Jadran(Lauriana) i Miramar postali vile te se sobe zamjenjuju sa apartmanima i studio apartmanima.
Vile Elsa, Belvedere i Atlanta u Lovranu (smještene su okolo hotela Bristol) idu u komercijalnu uporabu od 2014. godine kao i vila Amalia u Opatiji svaka sa po 15-ak apartmana, Amalia i nešto više (23 soba i apartmana)
Ostatak objekata nadam se da će biti u komercijalnoj uporabi od 2015.-2016.godine.
UP-om hotel Splendid postaje turistički kompleks Splendid-dosta veliki objekat sa pripadajućom depadansom, mislim da bi se tu dalo staviti u funkciju cca 40 soba i apartmana, ima nekih 4-5 katova.
Većina vila imaju po 3-4 kata, sve su praktično uz more, negdje ih dijeli samo cesta do mora, većina ima i lijepe zelene povšine i terase uz same objekte. Jedino nisam na google-maps mogao naći vile Siam i Fani.
Nešto veće vile su bivši hoteli odnosno vile Lauriana, Danica i Miramar(koji je preko puta hotela Bristol).
Uzmimo da se prosječno da srediti 15-ak apartmana po vili (negdje više, negdje manje, ovisno o veličini objekta) dolazimo do brojke od 195 apartmana u 13 vila. Sa turističkim kompleksom Splendid kapaciteti bi se povećali na preko 200 soba i apartmana.
Isto tako LRH ima i veliku lijepu vilu Hermitage (obnovljena je 2009.god.) koja služi kao upravna zgrada. U viziji LRH je građenje nove upravne zgrade iza hotela Imperial, valjda bi vila išla u komercijalizaciju.
Znači ukupno LRH ima u uporabi od 2014.god 16 hotela , 5 vila i 1 auto kamp. Postoji potencijal za preostalih 10 vila, turistički kompleks Splendid, te izgradnja hotela u Ičićima (za sezonu 2015.),jednog na mjestu srušenog hotela Zagreb i čak možda jedan u Cavtatu. Posjeduje i nekoliko trgovina, barova, restorana i pratećih objekata). Nadam se da će konačno biti pameti i sve ovo staviti u funkciju.

Samo treba pitati 😉

Ville izvan upotrebe sa brojem smještajnih jedinica
1. VILLA SLATINA – OPATIJA 14
2. KUĆA UZ VILLU MAGNOLIA i 4 BUNGALOVA 32
3. BELVEDERE – LOVRAN (smještajni dio) 30
4. VILLA MARINA 25
5. MIRAMAR 32
6. VILLA ATLANTA 21
7. VILLA DANICA 16
8. PANSION RESTORAN JADRAN 10
9. SPLENDID 36
10. DEPANDANSA SPLENDID 47
11. VILLA FANI 8
12. VILLA SLATINA 11
Ukupno: 282

VILLA SIAM – Medveja – 2 parcele preko puta k.č.520 i k.č. 7155 od ceste do mora ukupno 1500 m2 – preko puta privatnog hotela Medveja
Villa Siam

Renovirane vile će imati manje jedinica ali sa više kreveta jer se sobe preuređuju u apartmane. (sve u 4*)

Od hotela izvan uporabe tu su:

1. ZAGREB 63
2. IČIĆI 54
3. IČIĆI III i IV 32

Na mjestu hotela Ičići planiran je resort sa 280 smještajnih jedinica. Tu je nekih 9000 m2 i koliko sam čuo tu je UPU usklađen. To nije mala investicija. (20-30 mil eur)

Za hotel Zagreb je srušen i parcela je nekih 1700 m2, LRH tu želi graditi hotel 4* sa 90 soba i podzemnom garažom. (7-10 mil)

Kako vidimo novac nebi trebao biti problem jer LRH godišnje ima na raspolaganju 120-130 mil kuna a svaki novi krevet taj iznos povećava.

Npr, ako za sezonu 2015 bude gotov resort Ičići i napune ga to je cca 35 mil kuna dodatnog prihoda i 15ak mil kuna EBITDA

Nemoj misliti na m2!

Dali je to sve u toliko losem stanju da se nije moglo stavit u funkcoju?

Ti objekti su bili jako derutni, i nisu odavno u funkciji. Jedino je hotel Ičići radio do prije par godina. Već za slijedeću godinu dio će biti stavljen u funkciju i to pod Remisens brendom sa 4*.
LRH značajno povećava broj soba ali i prosječnu kategoriju.

Ukoliko se ostvare najavljeni planovi LRH bi već za slijedeću sezonu mogla biti puno bliže prosjeku od 4*, a po završetku investicijskog ciklusa sa 2016 mogli bi imati i 4000 smještajnih jedinica. (uključujući Cavtat) što je rast od 100%

Nemoj misliti na m2!

I koliki bi tad trebali biti prihodi i ebitda?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Ako su sa cca 2000 soba s manje od 3,5* u prosjeku radili blizu 200 mil kuna prihoda mislim da s obzirom na dizanje kategorija ni 500 mil kuna nije neostvarivo. Za EBITDA nebi gledao dosadašnje rezultate jer je vidljivo da LRH tu ima veliki napredak ali još nije dala maximum. Cavtat je imao nekih 37,5% a iz LRH tvrde da mogu i bolje. EBITDA 200 mil?

Npr PLAG na 500 mil kuna rade preko 200 mil kuna, TK 1,5 milijardi, može se dakle.

Stvarno je zanimljivo da ovdje nitko ne zauzima poziciju, poslovanje bilježi ogroman napredak, cijena će sigurno krenuti barem prema booku, a to je rast od najmanje 50% na sadašnju cijenu. Opet ljudi čekaju da im netko otvara oči i otključava vrijednost.

Nemoj misliti na m2!

Ostao sam “dužan” za villu Fani

To je KO Tuliševica K.Č. 481,308,309,314,315,316 = 1355 m2

Vila Fani je 1995 bila procijenjena na 430.000 DEM, objekt 260.000 a zemljište 170.000 što ispadne oko 450kn/m2 zemljišta. Mislim da to zemljište sada vrijedi vjerovatno toliko eur po m2
Nalazi se uz Splendid, malo se teže vidi sa ceste.

Fani u šumi..

Nisam baš siguran da ljudi shvaćaju kolika je ovo vrijednost. LRH kada bi željela prodala bi ove vile bez ikakvog problema. Do jučer su one bile trošak i opterećivale bilancu. Kratkoročno možda bi se dobilo i više prodajom no broj vila na ovakvim lokacjama je ograničen i one će vrijediti samo sve više i više, a do tada ih treba obnoviti i zarađivati na njima.

Nemoj misliti na m2!

New Report

Close