LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

e ovo je već za svaku pohvalu, stvarno agresivan rast…konsolidirana operativna dobit-EBITDA cca 110 miliona kuna, novac na računu i blagajni cca 115 miliona kuna…zaduženost i dalje sasvim prihvatljiva [emo_palacg]

Ja sam vjerovatno mnogima ovdje već dosadan.
Nije mi samo jasno zašto ste iznenađeni jer ovo je stvarno bilo 1+1=2
Ja se neću puno vraćati na ovo izvješće jer sam veliki dio toga napisao unaprijed jer mi sa dionicama kupujemo budučnost, a ne prošlost.
Sezona je vrlo uspješno odrađena, planovi probijeni i sada je vrijeme za postavljanje novih ciljeva i targeta.
Zadnji kvartal morao bi donjeti još najmanje 35 mil kuna prihoda tako da će godina završiti sa ukupno 315 mil kuna prihoda (285 bez vile)
No uzmite u obzir da 23 mil kuna prihoda HCVT nije ušlo u konsolidiranu bilancu jer je preuzimanje bilo sa 1.7. !!!!
S obzirom na najavljeno povećanje kapaciteta i kategorija u kvarneru za 2014, a možda bude nešto i od dizanja kategorije u Epidaurusu prihod bi već slijedeće godine mogao dobaciti preko 320-330 mil kuna.
Gradnjom trećeg hotela u Cavtatu, te završetkom investicijskog ciklusa u Kvarneru do sezone 2016 gdje će se uz dizanje kategorija napraviti još najmanje novi resort sa 280 soba na mjestu hotela Ičići, a možda i hotel Zagreb i uz to staviti u funkciju ove postojeće sobe koje su sad van uporabe, potpuno je realno da prihod dosegne 400-450 mil kuna.
Znam da to sada nekima izgleda jako nerealno ali samo resort Ičići morao bi godišnje raditi preko 30-35 mil kuna prihoda, a još toliko bi mogli napraviti ostali objekti. Već nagodinu bit će oko 150 soba više koje mogu raditi 15ak mil kuna.

Targeti?
Ja ću to maksimalno pojednostaviti.
Godišnji prihod 2012 220 mil kuna cijena 2200
Godišnji prihod 2016 420 mil kuna cijena 4200
Hoće li ići linearno ili eksponencijalno?
Ja bii želio ovo drugo no mislim da će cijena rasti i brže od prihoda.

Rekao mi je bloger da sam “zaljubljen” u LRH 😉

Nemoj misliti na m2!

ma niste dosadni, stvarno si uzimate truda u traženju podataka i izračunima…samo naprijed…e da, predlažem administratoru da vas ne moderira, nema potrebe za tim

Targeti?
Ja ću to maksimalno pojednostaviti.
Godišnji prihod 2012 220 mil kuna cijena 2200
Godišnji prihod 2016 420 mil kuna cijena 4200

Meni se čini da če to biti prije nego u 2016. Naime, ja vjerujem, da če u periodu od 2 do 3 godine doči na ZSE i neki optimizam, koji če staviti sve faktore (rast prodaje kroz višu kategorizaciju i veći kapaciteti, sve bolja pozicija Opatije kao turističke destinacije, skora prodaja strateškemu kupcu) u novi fokus. Tada se ne bi iznenadio, da bi cijena bila iznad 5000 kuna, a dionice LRH ponovno u mnogim portfeljima investitora.


Meni se čini da če to biti prije nego u 2016. Naime, ja vjerujem, da če u periodu od 2 do 3 godine doči na ZSE i neki optimizam, koji če staviti sve faktore (rast prodaje kroz višu kategorizaciju i veći kapaciteti, sve bolja pozicija Opatije kao turističke destinacije, skora prodaja strateškemu kupcu) u novi fokus. Tada se ne bi iznenadio, da bi cijena bila iznad 5000 kuna, a dionice LRH ponovno u mnogim portfeljima investitora.

IMO malo drugačiji scenarij slijedi. Premalo dionica je u opticaju da bi se netko veći bavio sakupljanjem i time dizao cijenu, to će se sve riješiti u gro kupovini. A meni to odgovara, do toga ima vremena a kao mali ulagać sa vremena na vrijeme ubodem ponešto vjerujući da će se jednom isplatiti 😉

BV 961 nakon gudwila od 40 mil kn
da li je to realno pokazati će vrijeme.
U analizama ste “zaboravili”naglasiti da je ovo kvartalno izvješće i da je
bilanca puno lošija na kraju godine jer je četvrti kvartal kada se najviše izgubi.
IVQ2012
LRH gubitak od 17 mil kn
HCVT gubitak 9 mil kn
ukupno 26 mil kn
Kamata na kredit za kupnju HCVT cca 1 mil kn veći kvartalni financijski rashodi
tj dodatni stalni gubitak u svakom kvartalu
Napucala se i amortizacija sa 8,3 mil kn u četvrtom kvartalu 2012 i sada je
preko 17 mil kn .i to će se reflektirati na povečane gubitke za 10 mil.kn pa bi
uz predpostavku da poslovni rezultati u četvrtom kvartalu budu slićni prošlogodišnjim,ali to ionako neće bitno utjecati jer je odrađeno preko 90%
godine.
Dodatna kupnja dionica u preuzimanju će stanjiti keš na računu,a inače
četvrti kvartal,zatim i prvi troše keš.BV nebi trebao biti smanjen zbog preuzimanja ,bez obzira što je kupnja na 1,3 Bv.To će se kompezirati sa daljnjim
porastom gudvila.A što ako se dobra očekivanja pretvore u loša.
Konsolidirana dobit 23 mil kn,toliko bi trebala biti naq kraju godine .
Dakle,netto dobit po dionici ne više od 76 kn.
Dakle P/E na cijenu od 2300 —negdje oko 30.
Meni to izgleda jako skupo.
Ipak ovo je daleko bolje nego u ranijim razdobljima kada su ostvareni gubici jer
jer BV od 3050 nakon priključenog gudwilla od 132 kn po dionici sve bliži
momentu kada će BV biti jednak temeljnom kapitalu.Vjerovatno već slijedeće godine bi se to moglo dogoditi,ali porez na dobit se neće plačati pa će to biti
i malo ubrzano.
Povećanje amortizacije ukazuje da LRH ne namjerava tako brzo davati dividendu,
već ulazi u fazu dodatnih investicija,ali što budu veće investicije biti će veće
zaduženje i financijski troškovi.Ako se ogrebu od HBORa uz manje kamate to bi mogla biti lijepa priča ,ali zaduženje uz kamate veće od 6& dioničarima ne donosi nikakvu korist.Radi se za banke i državu,dioničarima ne ostaje ništa.
Samo razvikano ime bez onog najbitnijeg….dobit i samo dobit,odmah i sada,
budućnost je neizvjesna.
Kada će dividenda???za tri četiri godine.Non me interessa.

Ipak,ima i meda i mlijeka,ali na kapaljke!!!!!!!!!!

@lopina
sve što se ovdje događa pozitivno okrećete na negativno…Liburnia je agresivno krenula u dobrom smjeru i to je najbitnije…svi znamo za zadnji negativni kvartal, normalna stvar kod turističkih tvrtki…povećanje fin. rashoda i smanjenje novca na računu, pa zar je loša stvar da se hoteli obnavljaju i preuzimaju…valjda treba slijediti prijašnju praksu rasprodaje i stagnacije…ovdje nitko ne očekuje dividendu tako da povećanje amortizacije meni nimalo ne smeta, cash ostaje u firmi…krenuli su u dobrom smjeru i to je najbitnije…ne treba se zamarati masom svakakvih trenutnih pokazatelja, kad se svake godine oni značajnije mijenjaju nabolje jer firma ima konačno ambiciozne planove koje, što je i najvažnije, ostvaruje…i to sve u ovakvim teškim vremenima za cjelokupno gospodarstvo

Lrh ima u planu investirati oko 500 mil kuna, duplirati kapacitete i prihode. Dobit? Ne zanima to ovdje trenutno nikoga, bitan je EBITDA koji je enormno narastao i pokriva se uvećanom amortizacijom. Ovdje većinski misli zaraditi kroz prodaju svog udjela za +5, Opatija također ali puno ranije. Mali?
Moja prognoza je da je nagodinu cijena preko 3000 kn, pa sad kome to nije dosta nek ulaže u HT i skuplja dividendu.

Nemoj misliti na m2!

e moj lopina, molim te nemoj trovat ovdje nego se vrati na cebu, snba, zitnj i ostale tvoje perjanice…

www.lociraj-popust.com

Izašlo izvješće Cavtata

Prihod +1,3% ( u sezoni + 3,1% )
Rashodi – 5,3%
EBITDA 28,5 mil
Dobit: 20 mil +27%

Nemoj misliti na m2!

Činjenica jest da ovako dobar izvještaj zaslužuje odgovarajuću reakciju na burzi.
Da li ona tek slijedi ili ne, ostaje da se vidi….

Ja mislim da nažalost kod nas dio investitora ne zna sam ni izračunati recimo P/B pa čekaju da to napravi portal mojedionice, a to će biti danas iza 16.25. Pa onda pgledaju što kaže bloger i imaju 5 minuta trgovanja 🙂

Šalim se malo. Bit će sigurno i članak neki ovih dana. Nadam se malo ozbiljniji nego zadnji puta, ili možda i bolje da bude slično površan.

Gledam ovaj naslov sastrane od zadnjeg izvješća, sada bi to onda mogli napisati ovako:

LRH – prihodi PADAJU!!
Smanjen rast prihoda sa 53% po pola godine na samo 52% po trećem kvartalu
Unatoč tome dobit neobjašnjivo narasla 90%

🙂

Nemoj misliti na m2!

New Report

Close