LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Samo ovdje većinski ima “samo” 61,8%

Nemoj misliti na m2!

+ 25% nove liburnije. samo mi nemojte reći da nemaju nikakve veze.

Pa to je jedan klasični hrvatski brak, veza puna uzajamnog povijerenja i ljubavi, korektnosti, bez fige u džepu 🙂

Nebi li logika bila, da što je manje slobodnih dionica (dobre tvrtke) to viša cijena?

Kod LRH istina je FF je relativno mali ali nije baš bezvrijedan. 28.000 dionica tj 9% tvrtke ipak vrijedi nekih 65 mil kuna po današnjim cijenama, što je skoro kao jedan cijeli Dalekovod ili Dioki u koje su naši mirovinci utukli stotine miliona nečega a sutra ih možda više neće ni biti.

Svako po svome, ali ovdje se barem može mirno spavati. Tvrtka radi sve bolje i bolje, proširuje kapacitete a uprava ima zadatak povečati vrijednost da bi vlasnici kapitalizirali zaradu u prodaji svog paketa. Tko ima viška novaca na srednji do dugi rok nebi trebao previše razmišljati. A tko voli kocku samo naprijed u one prije spomenute. (Priznajem imam i ja 100 dionica Diokia 😉 )

Nemoj misliti na m2!

Primjerice, ovogodišnji kolovoz u Opatiji pamtit će se po rekordnom broju ostvarenih noćenja. Rujan će se, kažu u Opatiji, pamtiti po ulasku dosad najvećeg kruzera i otvaranju novog butik-hotela, koji je zapravo samo početak investicijskog vala u Opatiji. Naime, namjera je da iduće godine, kada Opatija slavi 170 godina turizma, postane doslovce i odredište s 4 i 5 zvjezdica. Listopad je dobro počeo, a sad će početi i mnogobrojni kongresi koji će zasigurno pridonijeti povećanju broja gostiju izvan glavne turističke sezone.

Kvarner je već godinama jedno od najjačih hrvatskih odredišta,….

HRT…

Nemoj misliti na m2!

Izmjenjeno mißljenje..

Hanfa baš pokazuje kako su se pretvorili u potpuno bespotrebne i besmislene birokrate. Jedini član Uprave je Giorgio Cadum koji je i član uprave LRH imenovan od LRH tj NO koeg je predsjednik Śehanović, a članovi također iz LRH.

I sada Uprava HCVT tj istovremeno je to i Uprava LRH daje mišljenje o ponudi LRH tj o svojoj ponudi. Kakva glupost.

Ali da se jednom negdje dogodi da neki dioničar na temelju “članka 41. stavak 4. ZPDD-a, kojom je propisano da ukoliko mišljenje o ponudi za preuzimanje sadrži lažne informacije ili informacije koje mogu dovesti u zabludu, osobe koje su izradile ili sudjelovale u izradi mišljenja a koje sadrži informacije koje mogu dovesti u zabludu, solidarno odgovaraju dioničarima za štetu pod uvjetom da su znale ili trebale znati da te informacije dovode u zabludu.” na koji se poziva Hanfa uspije na sudu dokazati da je “prevaren” onda bi to sve malo bilo malo drugačije, no to kod nas ipak SF. Kod nas na sudu a vidjeli smo to ne samo na LRH ne možeš očekivati ni minimalnu zaštitu ni onda kada je potpuno jasno da su dioničari oštečeni, a ne u ovako nedefiniranim situacijama.

Ne kažem da je to ovdje slučaj niti da ovdje netko nekoga dovodi u zabludu, no činjenica je da npr u predatečajnoj nagodbi uprava je dužna dati neki petogodišnji plan, neku projekciju poslovanja itd a ovdje gdje su to sigurno i radili prije preuzimanja sve se svodi na par fraza bez ijedne ozbiljne brojke ili roka pa ti donosi odluku. Ovdje je ključno hoće li se HCVT utopiti u LRH i dali će LRH i koliko naplačivati svoje usluge upravljanja sa HCVT. Kada bi jasno rekli da će se dobit iz HCVT “prenositi” u LRH da bi se istim novcem plaćao kredit možda bi se isplatilo ostati i dioničar HCVT.
Recimo da dobit ostave na 10 mil kuna to je nekih 6-7% na cijenu iz ponude što i nije nezanimljivo tim više što je u planu proširenje kapaciteta i povećanje prihoda, a sa time i zarade.

Nemoj misliti na m2!

Usput, primjetio sam da je izvješće za 1Q bilo 17.4. , a za 2Q 15.7. Po tome bi ovaj tjedan mogli očekivati i izvještaj za 3Q?

Prema do sada poznatim podacima za 1H imali smo 47.000 noćenja više. Prema nekim podacima i glavna sezona je imala rast pa bi LRH već po 3 kvartalu mogla imati blizu 600.000 noćenja.
No da glavna sezona nema ni jedan postotak više rast je samo na temelju prvog polugodišta 10,7% u broju noćenja i 5,6% veći prihod na bazi 9 mjeseci.

Koliko se po Opatiji priča kolovoz je bio rekordan, a prvi dio srpnja i kraj rujna nešto lošiji ali ponovo je bilo velikih razlika među hoteljerima. Neki nisu imali slobodne sobe, a neki su bili poluprazni. Po mojim informacijama opet je LRH bila natprosječno popunjena i ulaganje u marketing i nove kanale prodaje počelo je pokazivati rezultate.
Mislim da je rezultat od 50.000 noćenja više u predsezoni nešto što je jako važno i neka upola toliko još poprave i posezonu. To bi na kraju znatno poravnalo godinu jer bi po tome 2Q donosio samo polovicu ukupnih noćenja što nema ni jedan hoteljer na Jadranu. Glavna sezona je usko grlo svake turističke firme jer cijene se ne mogu dizati u nedogled a kapaciteti su ograničeni. Podizanjem kvalitete tj broja zvijezdica tu još ima prostora ali to zahtijeva velika ulaganja.
Polako će i investitori shvatiti da parametri po kojima vrednuju hotele za LRH moraju malo korigirati u odnosu na tvrtke koje se trguju na razini booka a imaju popunjenost ispod 50% te 70-80% prihoda ostvaruju u 3 mjeseca u godini.

Nemoj misliti na m2!

dali kaj si se raspisao bolje je da guzda(darkec) spusti cijenu

na 2000 pa bude i dokupa ovako što više hvališ cijena niže pada

nema se brate ali nikad se ne zna

1800-2000 its ok

@101
Kad bi moje pisanje imalo bilo kakvog uticaja pisao bi ja i više 😉

Ja i dalje ne vjerujem u “štopanje” cijene od većinskog jer je to besmisleno. Štopamo si cijenu sami, ali nije to toliko ni važno. Bolje neka se lova vrti u Diokiju i sličnima, a Lrh nek bude izvan fokusa, jer kod nas su u fokusu tvrtke koje plešu na rubu da ih sutra više nema.

Nemoj misliti na m2!

dali daj naznaku dioničara koji je stavio 200kom do 2500

nema ih puno tih

tako je štopao i prije ponude i na hanfinu odluku

ostavio je moža par hiljada kom da regulira cijenu

a vidi sn isto pada kad i lrh (darko care daj nam pare)

Pitanje je koliko obrana cijene na ovoj razini još moze potrajati od strane ovih par ulagača koji su toliko uvjereni da je ovo trenutno toliko dobro ulaganje (jasno, u usporedbi s ostalim prilikama na trzistu).

@101
Ja znam da neki zivkaju okolo i pitaju tko bo prodao, pa 101 ako želiš prodati javi, spojim te, bez provizije 😉

Pogledajte danas promet i cijenu na PLAG, pa si razmislite malo.

Nemoj misliti na m2!

ma ne dali da bih prodao ja idem do kraja

već velim tko ruši cijenu ovih par stotina kom nemre stavit

svatko zna se tko kolo vodi

New Report

Close