LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

homeru da nisi doba sa darkom među prvih 10 nema nikog osim njega i matka

tko kaže da je jedan vlasnik… 😀

www.lociraj-popust.com

gleDAJ prodaju do 2500 skoro 150 dionica i ništa a ljudi kupuju ove u predsteč.

nagodbi ako se uzme moguć. izlaska grada ili ostoje na caa 4000 skok od 75%

na rok od 3 god.

@101
Vodite računa da ste vi dioničar LRH a ostali nisu, pa lako moguće nemaju pojma što se ovdje događa. Ne znaju kojim stopama raste zarada, kakvi su planovi, koji je potencijal. Oni će reagirati kada bude “kasno” tj kada se sve to “potvrdi” u financijskim izvješćima ili nekim većim prometima i rastom na ZSE.

Svi imamo isti problem, tvrtke koje imamo u portfelju detaljno pratimo, čitamo, duboko analiziramo izvješća iako bi kad jednom kupimo dionicu taj bi posao trebali svesti samo da površno pogledamo ide li to u smjeru koji je planiran i čekati svoj target. Ovdje nam je čak sama uprava odradila i taj dio tj dala nam je ciljane vrijednosti dionice na određeni rok.

Na žalost analitičari i poslovne novine koje bi u suradnji sa upravom tvrtki trebali raditi na promociji tvrtke i u tom investicijskom svjetlu to ne rade. Tako nam se dogodi npr ovaj naslov sastrane kada nakon senzacionalnog izvješća već u naslovu novinar napiše da je tvrtka i dalje u gubitku. Analiza izvješća je apsolutno površna a o nekom razgovoru sa nekim iz kompanije tko bi to pojasnio nema ni govora.
Ispada na kraju da jedino bloger malo više zagrebe i da si truda da detaljnije analizira i usporedi tvrtke ali on na žalost opet to radi vrlo selektivno po principu svaki cigo svoga konja hvali.

Vidjet ćemo što će se sada dogoditi nakon 3q.
Ide konsolidirana bilanca i RDG. Prošle godine je prihod po 3q bio 186 mil, a ove godine bi samo iz redovnih prihoda matice trebali preskočiti 200. Konsolidirani prihod zajedno sa prodajom vile mogao bi biti negdje oko 280 mil, a na godišnjoj razini sigurno se probija 300.
EBITDA preko 90 mil kuna!!!
To je oko 300 kuna po dionici sa tendencijom velikog rasta u narednih par godina. Kako fizičkih pokazatelje (sa 1850 soba na 3500) tako i financijskih
Novi kapaciteti i u Cavtatu i Kvarneru dogurat će prihod na 400 mil kuna možda već u 2015, a EBITDA na blizu 150 mil kuna.
No to sve znamo “samo” mi i zato je cijena tu gdje je, kad se to realizira onda će saznati i ostali pa će cijena gore. O onoj da investitori zapravo trebali kupovati budučnost tvrtke a ne prošlost je kod nas izgleda besmisleno pričati.

Vidjeli ste koliko je tržište smješno reagiralo kod preuzimanja HCVT. Iako je nakon što je provaljen kredit svima moralo biti jasno da ponuda ide po 300 kuna i ja sam se ovdje ubijao da opravdam isplativost tog ulaganja i po većim cijenama, moglo se kupovati koliko god želiš po 240-250 kuna. Dosta me je ljudi isprdavalo kada sam prezentirao brojke da HCVT vrijedi barem 400 kuna.

Naravno i HCVT je bio potpuno izvan fokusa dok nije krenulo preuzimanje ali oni koji su krenuli kupovati na glasine i naznake zaradili su velike novce.

Zato raspitajte se dobro jeli za početak paket Opatije na prodaju ili ne. Po kojoj cijeni bi oni prodali svoj udio, i koliko je realno da se pojavi investitor koji je voljan staviti 35 mil eur u LRH na 5-10 godina i zadovoljiti se time da se taj novac “samo” udupla. Veliki dio posla je napravljen jer su sve političke opcije pristale da se u prodaju ide. Samo kao i kod HCVT kad to bude objavljeno insajderi će već skupiti sve i zaraditi velike novce a ostali će čekati i onda se pitati zašto nisu kupovali kad je bilo vrijeme.

Nemoj misliti na m2!

Zaboravio sam.
Pokušao sam dobiti sobu u Opatiji u nekom od LRH hotela u 10. mjesecu.
Nemoguća misija. Eventualno Imperijal 3* ili da se smjestim u Lovranu ili
Mošćeničkoj. Iz principa što sam dioničar nisam želio u Milenij hotele kod
kojih mogu birati skoro u svim terminima koje sam ciljao između najmanje 2
hotela, a najčešće i svih 4.
Da se nadovežem na prethodni post. Uprava je postavila ambiciozni plan ali će po svemu sudeći rezultati biti bolji i od plana.
Moglo bi se dogoditi da prvi puta u zadnjem kvartalu GOP bude pozitivan.

Nemoj misliti na m2!

Novac od HCVTa polako stize na kupnju LRHa?

Predvidljivo 🙂
Oni koji su izašli po 2350 i uzeli 40-50% na HCVT sad mogu platiti i tih 50 kuna više. To je ipak samo 2%
A danas je i kraj trećeg kvartala. Budući da znamo da je sezona bila odlična, a o sinergiji konsolidiranog izvješća da ne govorim mogli bi i koju stepenicu gore.

Nemoj misliti na m2!

108 komada eh da sam mlađi puknio bih i margin za to

a gazda


108 komada eh da sam mlađi puknio bih i margin za to

a gazda

hahahahhahah apsolutno si u pravu

www.lociraj-popust.com

pa ako može gazda Ostoja uzeti kredit za HCVT i platiti ga 1,35 booka a LRH je tek na 0,8 !?!

Nemoj misliti na m2!

gazda darko je liga za sebe a ne jadan ja još mi ovrhma sa suda prijete

kaka smo mi država jo budemo i u pržunu završil zato što sam kupovao lrh-r-a

po 5920kn

Onda si to kupio najvjerojatnije baš od Darka. Drugi puta probaj kupovati kada on kupuje i prodavati kad on prodaje a ne obrnuto. Evo sad si imao priliku to napraviti sa HCVT. Kad se šuškalo (a i ovdje pisalo) da Ostoja kupuje HCVT onda je trebalo kupovati.
Nisam siguran ni dali je baš mudro prodati taj HCVT u ponudi.
Ako bude istiskivanja bit će po cijeni preuzimanja pa se ništa ne gubi, a nebi to Ostoja kupovao da to ne vrijedi više nego što je platio. Najavljuju i isplate dobiti iz HCVT pa bi moglo biti i neke dividende?

Nemoj misliti na m2!

New Report

Close