LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nema veze nek lopina piše, nikad ne znaš, uvijek se treba preispitati.
No neke stvari je jako mašio.
da se razumijemo ja sam onaj podatak sa b/v samo prenio sa stranice blogera, nebi nikad uzeo samo jedan parametar za određivanje cijene firme. A pogotovo da ne uzmem u obzir neke stvari kao što je kad se uspoređuje b/v realna vrijednost dugotrajne imovine jer staviti s jedne strane Solaris koji je izvrši veliku revalorizaciju i u rezervama ima čak 500 mil kuna tj skoro pola vrijednosti ukupne dugotrajne imovine je neozbiljno.
Zemljište Solarsia se u knjigama vodi po 470 mil kuna (440.000m2)
A zemljište LRH po 110 mil (230.000 m2)
Zemljište HCVT po 61 mil (100.000 m2)

E sad ako je zemljište kod Šibenika baš duplo skuplje od ovog u Opatiji?
Ja bi rekao da je najmanje obrnuto pa vi vidite.

Nemoj misliti na m2!

Dužan sam reći i gdje je Lopina promašio jako.
3Q rast prihoda LRH od najmanje 10%!!
Naravno isključujemo konsolidirano izvješće i vilu iako i to su novci.

Nemoj misliti na m2!


Dužan sam reći i gdje je Lopina promašio jako.
3Q rast prihoda LRH od najmanje 10%!!
Naravno isključujemo konsolidirano izvješće i vilu iako i to su novci.

ma promašio je on u svemu…

www.lociraj-popust.com

Inače ja bi očekivao malo jaču kupnju LRH kad završi ponuda, što je najzgodinije to će biti taman pred objavu izvješća za 3Q tako da bi sinergija mogla prbiti i ovu umjetnu barijeru na 2500

Nemoj misliti na m2!


Nema veze nek lopina piše, nikad ne znaš, uvijek se treba preispitati.
No neke stvari je jako mašio.
da se razumijemo ja sam onaj podatak sa b/v samo prenio sa stranice blogera, nebi nikad uzeo samo jedan parametar za određivanje cijene firme. A pogotovo da ne uzmem u obzir neke stvari kao što je kad se uspoređuje b/v realna vrijednost dugotrajne imovine jer staviti s jedne strane Solaris koji je izvrši veliku revalorizaciju i u rezervama ima čak 500 mil kuna tj skoro pola vrijednosti ukupne dugotrajne imovine je neozbiljno.
Zemljište Solarsia se u knjigama vodi po 470 mil kuna (440.000m2)
A zemljište LRH po 110 mil (230.000 m2)
Zemljište HCVT po 61 mil (100.000 m2)

E sad ako je zemljište kod Šibenika baš duplo skuplje od ovog u Opatiji?
Ja bi rekao da je najmanje obrnuto pa vi vidite.

Dakle,HCVT je plačen 2,36 BV radi podcijenjenog zemljišta.Koliko.Da li znači da je NAV veći od BV?.
Koliki je NAV LRH,kolika je vrijednost zemljišta.Ponavljam,samo sam koristio
dostupne podatke iz financijskih izvješća.
Ako je vama P/E na 50 jeftina kupovina nemam rijeći.
P/E X P/Bv =maksimalno 25
Ali kako je ovo ZSE nebi trebalo biti iznad 15,mali diskont obvezan
Dakle:
P/E x P/BV=15
P na kvadrat=15 X 54 X 3.000=1.558

Eto ti ga na opet 1.5xx.
Zarađivati treba puno više za opravdati ovu cijenu od 2.500.

vrijeme će sve pokazati…

Lopina malo sam umoran za matematiku danas, već su me izgnjavili ovih dana i previše.
Evo zato domaća zadaća.
Dujmić je otvoreno izjavio da nije tajna da se traži strateški partner za LRH.
Lokalna uprava traži kupca.
Vi nama recite ili izračunajte po koliko će prodati svoje dionice.

Nemoj misliti na m2!

Kupnja HCVT..

Nemoj misliti na m2!

Koliko god vi postova svakodnevno štancali o isplativosti ove kupnje HCVT i trenutnoj potcijenjenosti LRH,
trziste (odnosno gledalica) najbolje pokazuje koliki je interes za kupnju, a koliki za prodaju dionica LRH po ovim cijenama.

Baš kao i kod HCVT tržište (odnosno gledalica) je pokazalo koliko efikasno vrednuje nešto.

Neki će iskoristiti priliku i postati dioničar turističke tvrtke koja je napravila veliki preokret u poslovanju, efikasnosti i profitabilnosti, čiji kapaciteti (1850-2600), kvaliteta (3* – 4*) i popunjenost smještaja raste i prestiže sve ostale u zemlji. U nekoliko godina je učetverostručena zarada, a kako sada stoje u godinu dvije će biti udeseterostručena ( 14 mil – 150 mil) . Tvrtke koja jedina u zemlji ima ozbiljan potencijal za cjelogodišnji turizam, ogromnu imovinu na najsprestižnijim lokacijama, solidnu mogučnost daljeg širenja itd itd.
No najbitnije, ima Upravu kojoj je zadatak, a vidljivo je da ga dobro ispunjava, da poveća vrijednost kompanije (dionica) i vlasnika koji svoju zaradu traži u kapitalnoj dobiti koju misli realizirati prodajom svog udjela.
Nema transfera dobiti, naknada matici, izvajanja menagmenta i upravljanja u zasebne d.o.o., upravljačkih naknada itd. Samo inzistiranje na agresivnom rastu prihoda, zarade koja se reinvestira i povećava vrijednost tvrtke.

U međuvremenu imamo suvlasnika lokalnu upravu koja je zainteresirana za izlazak te se traži ozbiljan strateški partner. Nadam se da će se iskoristiti prilika što bi za LRH i samu destinaciju, zapravo destinacije puno značilo da to bude pravi veliki svjetski igrač (brand) koji će sve ovo dodatno ubrzati. To nisam preporučio i smislio ja nego vrlo renomirani konzultanti i naznake su da se razmišlja baš u tom smjeru.

Do tada neka tržište bude još neefikasnije pa da svi skupa imamo priliku povećati svoj udio u LRH.

Nemoj misliti na m2!

nema tu tko kupovati kada nema likvodnsti i prodavača je u stvari jako malo

imho ovo sve što se vrti su sitne kupnje i prodaje špekulantića koji uzmu parsto/tisuća kuna i vrte gore dolje

mislim da je 98-99% dionica u čvrstim rukama koji će držati to do presude/preuzimanja od strane inozemnog investitora

ja osobno poznajem vlasnike cca 1.000 dionica koji niti misle prodavati niti trguju sa njima

www.lociraj-popust.com

Do tada neka tržište bude još neefikasnije pa da svi skupa imamo priliku povećati svoj udio u LRH.

word.

New Report

Close