LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A jesmo tržište
Nudi se 2,7% na mjesec dana i nitko ne trza
Svi zarađuju više očito 🙂

Nemoj misliti na m2!

evo ono zemljište ide novi hotel


evo ono zemljište ide novi hotel

kada?

ma piše u ponudi


ma piše u ponudi

hvala. Tamo još piše i:
“te zbog mogućih naknada za vođenje poslovanja Ciljnog društva. ”

I sada pitanje: kakva je mogućnost, da tu naknadu dobije društvo povezano sa Ostojom ali ne sa LRH?

utjecati na buduće poslovanje društva Ponuditelja. zbog sinergije cijena u nabavi i prodaji, održavanju, razvoju, menadžmentu povećanju prihoda zbog eventualne isplate dividendi iz poslovanja Ciljnog društva, te zbog mogućih naknada za vođenje poslovanja Ciljnog društva.”

Al vas je Ostoja isplašio 😉
Rečenica je malo gramatički i pravopisno netočna ali smisao je jasan.
Očekuje se pozitivan sinergijski efekt na LRH iz svih gore navedenih razloga.
S kojim bi to resursima Ostoja vodio poslovanje HCVT. Mislim da je uprava LRH bila vrlo jasna koji je cilj pred nju postavljen. Povećanje vrijednosti LRH, investicijama, akvizicijama, agresivnim povećanjem prihoda i zarade. Gazda traži svoju zaradu u kapitalnoj dobiti.

Usput, vratite se par stranica u nazad i dobro pogledajte onu kartu zemljišta koju sam postao. Meni se čini da će dolje uskoro biti i do 1000 soba 4*
To će reći da opet moram raditi nove kalkulacije 🙂

LRH postaje jako velika priča, mnogi to još nisu prepoznali

Nemoj misliti na m2!

Netko me je jučer pitao da prema cijeni HCVT odredim cijenu LRH
Evo jedan drugi pristup koji je dana s na svom blogu objavio naš najpoznatiji investitor.

Preuzimanje HCVT na 1,36 booka
Pa lista onda ostalih turista sa trenutnim P/B

To bi za LRH bilo 4055 kune !!!! (na bazi 2012)

A za razliku od nekih drugih turista na toj istoj listi ovdje znamo da postoji ideja skore prodaje (od strane SNHO i Opatije)

Nemoj misliti na m2!

Bv 2,982 X 1,36 =4.055.
Točno!
Ali HCVT na cijeni od 309 P/E =28 mislim da je to plačeno jako skupo
LRH P/E =28 ,dobit po dionici 54 kn za 2012.

P/54=28 ,P=28X54=1.512

Ne zaboraviti da je HCVT plačen kešom,da firma bilančno slabi,da koeficijent likvidnosti pada i da se prostor za ulaganje iz vlastitih rezervi smanjuje i da se
to mora odraditi samo kroz kredite.
Zaboravljate da je LRH pojela dio svog temeljnog kapitala tj da su promatrajući
dugoročno nominalu od 3.200 temeljnog kapitala smnanjili na ispod tri.
Firma koja kupuje kratkoročno gubi na vrijednosti,u ovom slučaju to će se dodatno pogoršati jer se BV HTCP platio 309 za 234-To se zove pušing rođo.
Nešto će se popraviti P/S i P/E kada se prikaže konsolidirana bilanca.
Suma,sumarum
,kratkoročno dionica LRH je trebala padati,a ne rasti.
Dugoročno,ako u HTCV uspiju imati profitabilnost kao i u dosadašnjoj LRH pušing
bi trebao biti i veći.
LRH mora podići profitabilnost,a to je sada još veći prioritet je HCVT netko treba i platiti.Ukupno to je preko 150 mil kn.
Nadam se da će LRH popraviti poslovanje,ali ipak kako je Italija u krizi,a Istrani su dosta ovisni o njima,rezultati na prošlogodišnjem nivou bi bili
dobri.Dakle,ako bude p/E 50 na cijenu od 2.500.

Dakle,samo špekulativan rast,bez pokrića ,uvijek moguć!!!!!

e moj lopina, molim te vrati se na one svoje (polu)dionice, a nas ovdje pusti na miru…

www.lociraj-popust.com

Ma slazem se sa svim sta je lopina napisao.Zato ni slucajno ulagat pare u LRH. Uspite sve u CEBU(to je trenutno najfriskija i najprofitabilnija investicija gdje ce poteci med i mlijeko,a onih starijih poput DKVS se ionako nitko vise ne sjeca)

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

LRH mora podići profitabilnost,a to je sada još veći prioritet je HCVT netko treba i platiti.Ukupno to je preko 150 mil kn.
Nadam se da će LRH popraviti poslovanje,ali ipak kako je Italija u krizi,a Istrani su dosta ovisni o njima,rezultati na prošlogodišnjem nivou bi bili
dobri.Dakle,ako bude p/E 50 na cijenu od 2.500.

Dakle,samo špekulativan rast,bez pokrića ,uvijek moguć!!!!!

Da, profitabilnost je treba podići. I to se sada na neki naćin događa. Treba pratiti trend i uzeti u obzir najave šta će sa novcem raditi (renovacije + novi hoteli).

LRH ima mali freefloat, tako da pitanje da li ćemo vidjeti cijenu ispod 2000. Po mom mišljenju će biti prije 2500 nego 2000. Ali ja sam ovdje subjektivan jer sam dioničar. Pa vjerujem, da će ova grupa za pet godina biti na sasvim drugi razini. Pogotovo ako odradijo sve što imaju i izbojšaju poslovanje. Onda će i prića bez pokrića u jednom trenu će imati pokriće. A tada će biti kasno/skupo za kupovanje dionica.


e moj lopina, molim te vrati se na one svoje (polu)dionice, a nas ovdje pusti na miru…

Kada je Mirko rekao Slavku:Slavko pazi ,metak!!!!!!
Slavko je zahvalio.Hvala Mirko,rekao je.Normalno .jer mu je spasio glavu.
Mislim da bi vi i meni trebali zahvaliti.Samo sam objektivan i donosim zaključke na temelju dostupnih informacija.
Inače,uvijek navijam za rast cijena dionica,što je normalno jer ih i ja imam,ali
ne prodajem dušu đavlu da bi neku svoju dionicu prodao skuplje.
U principu dosta dobro komuniciram sa ozbiljnim analitičarima kao što je DALIBORO,ali ipak nismo klonovi.

U očekivanju stagnacije cijene i laganog klizanja na niže sa FI 3Q2013.srdačno vas pozdravljam.

New Report

Close