LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

minimun 350, no svejedno ne mislim kupovati

Jeli to neki princip? Ili ?
Procjenjujete da će ponuda po 350, cijena je trenutno 250. To je ipak 40% zarade u vrlo kratkom periodu. Ima li ZSE boljih prilika?
Ja sam djelomično izašao iz nekih pozicija da bi ovo odradio, u neke ću se izgleda vratiti jeftinije, u neke par % skuplje, ali moči ću kupiti dosta više tih dionica.
Takeover arbitraža je sasvim legitiman oblik špekulacije i time se bave vrlo konzervativni “špekulanti” koji zarađuju par postotaka nudeći dioničima novce prije preuzimatelja. Ovako veliki postoci su samo pokazatelj sramote Hanfe i nevjerodostojnosti pravosuđa oko par slučajeva koji su se dogodili. To je ta šteta koja je nanesena cijelom tržištu a ne samo dioničarima Belja, LRH, Dalekovoda itd itd. Sad se više uopće ne vjeruje Hanfi.


Hanfa naravno u petak nije imala sjednicu Upravnog vijeća ( bar tako piše na njihovoj stranici.)
Uglavnom probiju rok za nekih 7-10 dana tj traže dopune
Kod HDBK su donjeli rješenje 7.6., zahtjev primili 15.5. dopuna 3.6. 23 dana
Tisak, rješenje 7.6., zahtjev 16.5., dopuna 3.6. 22 dana
Maistra, rješenje 15.3., zahtjev 1.3. 15 dana

Ovdje za Hcvt je proslo vec min 30 dana.
Ili Liburnija nije predala Hanfi ponudu u zakobskom roku ili se nesto oteze iz ne znam kojeg razloga.

kolege o kakvih 350 kn je riječ ako se zna koja je hipoteka

nemojte navlačit mlade forumaše

Baš zato što se zna kolika je hipoteka.
Mislite da nije bilo i nekog učešća?

Nemoj misliti na m2!

Hipoteka koja je stavljena 12.6. kod PBZa moze i djelomično pokrivat ovoj segment najavljenih investicija za 2014:

“U strukturi financiranja investicija koristit će se kreditna sredstva u visini od oko 130 milijuna kuna, a ostatak će iznositi vlastiti izvori. Nadzorni odbor Liburnia Riviera Hotela d.d. Opatija na sjednici održanoj 14.05.2013. dao je suglasnost na prijedlog Uprave u vezi prethodno navedenih investicija za 2014. godinu, izvijestio je predsjednik Uprave LRH dr. sc. Igor Šehanović.”

Trebamo znati, da je LRH na 30.6.(kad je glavna sezona počela) imala 65 mio kuna novca na računu. I ta hipoteka se može koristiti još za za revolving za dio investicija 2014 te za dokaz da imaš pokriče za preuzimanje (treba ti dokaz da ti hanfa odobri preuzimanje). Znači možemo samo špekulirati za šta je LRH koristila taj novac (ili ga još ima?).

Inaće amortizacija u 2013 će biti cca 60 mio, što je dovoljno za ono učešče 130 duga -70 vlastitih sredstava. Pitanje u vezi investicijama danas je samo koliko duga će biti na kraju 2014? Na postoječi dug 45 mio kuna još 153,7 mio kuna (to je ta hipoteka od 20,5 mio EUR kod PBZa) i još novih 130 mio kuna za investicije 2014? Jeli onda očekivamo oko 330 mio kuna duga na kraju 2014?

Sta ima veze kolika je hipoteka, kao da nikad niste kupovali nekretninu. Ako gledate poslovanje i 250kn je puno. A ako gledate koliko bi vas kostala gardnja onda je 350 malo

Po meni bilo bi malo neobično da se kredit za najavljene investicije koje idu tek po završetku sezone diže 5-6 mjeseci ranije? Tim više što se izvođače plaća uglavnom po nekim situacijama uz neki predujam, tj po obavljenom poslu. Dići kredit sa 5% kamate, a imati na računu 65 mil kuna s tim da svi znamo da će do 30.9. LRH imati vrlo veliki priljev mi nije realno ako novce ne trebate odmah.
Drugi razlog zašto ovaj kredit najvjerovatnije nije vezan za ove najavljene investicije je da se isto može financirati puno povoljnijim kreditima HABOR-a gdje su kamate oko 2%. Zašto bi se koristila skuplja sredstva ako mogu jeftinija?

Nemoj misliti na m2!

U biti ne znamo koliko kredita već je aktivirano. Zato kažem, da postoji mogućnost, da se neki dio ne nanosi na hcvt.

A to što kanabis kaže oko relacije hipoteke i kredita = sve stoji, samo u našom slučaju piše: “na ime glavnice kredita u iznosu od 20.533.000,00 EUR-a”, što znači da je ambasador sa strane PBZa procjenjen na mnogo viši iznos.

Prodaja hotela Cavtat traje već duže. Prvo su prodali jedan hotel, a i ovi su se nudili zasebno. Sigurno je ovaku u kompletu bilo povoljnije ali mislim da bi trebali biti realni. Nisam nigdje naišao da su španjolci u frci i da je ovo bio neki distress selling, što više nedavno su otkupljivali neke hotele od Thomas Cooka. Po 20 mil po meni bi ispalo da je LRH platila samo Albatros, a Epidaurus i zemljište da je dobila besplatno.
Kanabis, po vama poslovanje HCVT ne opravdava cijenu od 250 kuna po dionici tj 20 mil eur za cijelu tvrtku. Tvrtka godišnje zaradi 3,8 mil eur!?!?
LRH plaća kapital 5%, a po 20 mil investicija bi donosila zaradu od 19% godišnje?
Što se tiče gradnje, samo zemljište ako bi računali po 100 eur m2 bilo bi po dionici pola od tih 250 kuna, a vi pogledajte može li se zemljište dobiti po 100 eur m2. Evo zemljišta o kojem sam već pisao: Cavtata njuškalo zemljište

Budući da sam dioničar LRH navijam da “smo” to dobili povoljno, no ipak moramo biti realni.

Nemoj misliti na m2!

Očito da danas sve ide vrlo jeftino, pogotovo ako je u paketu. Jadranka ima preko milijun kvadrata zemljišta, pa je cijena tu gdje je. I s obzirom na nju, sve ostalo je preskupo

Što mislite jel bi Liburniu zanimalo Industrogradnjino zemljište u Ičićima? Nešto se šuška o prodaji… [emo_beztona]

nestala kupnja na hcvt-u, da neće danas ponuda u javnost

www.lociraj-popust.com

New Report

Close