LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

HANFA objavila izvješće sa današnje sjednice i nema LRHa

al zato ima očito neka tajna sjednica br 39

kako me ovo sve podsjeća na brrrrrr LRH priču

Gazda,
Imate par postova prije sve što vam treba, ne morate čekati Hanfu 😉
Ako ste jednom bili u Opatiji lako ćete se snaći i pronaći ZK izvadak Ambasadora

Nemoj misliti na m2!

Evo za one koji nepoznaju Opatiju:
adresa Ambasadora je F.Perišića 5 – Opatija. A pod gruntovnicu to već spada pod Volosko
Može se i preko interneta kako je napisano na stranici prije.
Morate staviti odjel-Opatija i glavna knjiga- Volosko
Za broj zemljišta – 945/1
Sad vidite i sami da je to iz 6. mjeseca. Uredu čekat ćemo do sljedeće bilance da vidimo hoće li se to pokazati ili ne

Želim samo reći da LRH u ovom preuzimanju postupa sasvim razumno.
Nije uobičajeno da se akvizicija najavljuje i izlazi u javnost prije nego se posao sklopi. Pogotovo da se izlazi sa cijenom i sličnim podacima.
Neke stvari regulira i ZPDD pa bi već i sama najava preuzimanja mogla donjeti obvezu preuzimanja. Od trenutka nastanka obveze preuzimatelj ne smije komunicirati sa investicijskom javnosti mimo ponude za preuzimanje pa su Uprave u tim slučajevima vrlo oprezne, jer bi se nekom izjavom mogle se naći na udaru Zakona.
Drugi razuman razlog je da bi na tržištu ostali ulagaći mogli značajno podići cijenu i prije nastanka same obveze, a time onda i cijenu prosjeka kao najniže cijene koju preuzimatelj mora platiti. S obzirom na vrlo nisku likvidnost ove dionice i stanje na tržištu to je ovdje bilo sasvim lako napraviti. Zapravo se to i dogodilo tj. jedna velika transakcija od 20.000 dionica koja je provedena kao blok transakcija je značajno podigla cijenu prosjeka ali istovremeno i osigurala da se trgovanjem sa par stotina dionica ne može prosjek podići u nebo. Ta transakcija je moguće baš tome i služila.

Moje je mišljenje da ovdje nema nekog razloga da se nešto kalkulira sa ponudom i to iz više razloga. Prvi je da mislim da je cilj skupiti što više u ovoj ponudi jer dugoročno pretpostavljam da žele Cavtat integrirati u LRH pa im treba 95%. Prema izvještaju na stranicama Audio-a to za sada neće moći dosegnuti.
Audio…
166 HOTELI CAVTAT d.d. CAVTAT 53.901 8,78 0 0,00
Ovih 54.000 dionica nisu raspoložive za prodaju.
Država ima još cca 2500 dionica koje mogu ići u preuzimanje.
Znači da od ukupno 614.190 dionica u preuzimanj je raspoloživo 63.983
Ne znamo naravno tko je iza onog paketa od 19.962 koji je kupljen po 200 kuna krajem svibnja tj 10ak dana prije ovog kredita i hoće li i to u ponudu.
Kako u ponudama ipak dio dionica uvijek ostane nepreuzet (1-2%), u preuzimanju će LRH doći od 30.000 do 50.000 dionica.
To je po meni i drugi razlog zašto ponuda može biti i izdašnija jer se u ukupnoj investiciji razlika i od 100 kuna po dionici kreće od 3-5 mil kuna što je u ukupnoj investiciji od nekih najmanje 160-170 mil kuna relativno malo.

Nemoj misliti na m2!

Uopće se ne zamaram sa pitanjim tipa koliko su platili Hotele Cavtat, kolika će biti dobit, broj noćenja i sl……jer ne sumnjam u sposobnost uprave i ime koje ima LRH i Opatija, a natrpao sam se LRH koliko sam mogao.

Meni je bitno kako ću sa njima proći na sudu, te kako će ovo sve Ostoja utopiti nekome jer ovo vriejdi puno, puno više nego je u knjigama, a pritom se nadam da neće nas male izbaciti iz igre nekim svojim smicalica….pozz

Nije ovo mali poduhvat, mora nas kao dioničare zanimati.
LRH s ovim povećava svoje kapacitete za 25%. Gradnja takva 2 hotela košta barem 50-60 mil eur. Ako je LRH ovo akvizirala za pola te cijene zaradila (nam) je samo kupnjom 100 eur po dionici. Osim toga dobili smo onda i ukupnu sliku trenutne tržišne vrijednosti LRH.
3000 soba x 50.000 eur = 150 mil eur – 20 mil eur kredita = 130 mil eur
Dakle cijena po dionici bi trebala biti oko 3200 kuna da bi odražavala tržišnu vrijednost tvrtke.
Dalnje podizanje kategorija i proširivanje kapaciteta te rast prihoda i zarade tu cijenu će dizati do targeta koju si je vlasnik i uprava zacrtali kao ono što oni žele dobiti prodajom.

Nemoj misliti na m2!

Ali evo ima i onih koji bez obzira na sve procjenjuju da ponuda ide po manje od 226 kuna 😉

Nemoj misliti na m2!

Ohladilo se i došlo loše vrijeme. Izgleda će i ove godine mimo EU, stranih fondova i svih gluposti koje su nam novinari prezentirali biti dobrani pad.

Mislim da svi znamo što prvo mora pasti da bi nam bilo bolje 😉

Nemoj misliti na m2!

bajić?

www.lociraj-popust.com

nažalost slavko

New Report

Close