LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U Hotel Cavtat koji je plaćen 3,8 mil eur tj 40.400 po sobi za 94 sobe-176 kreveta. Uložili su još oko 2mil eur u obnovu. Sada posluju sa 3*.
To ispadne 61.700 eur po sobi!

Kad bi cijena za ova 2 hotela bila na tim razinama tj 40.400 po sobi to je preko 300 kn po dionici što odgovoara i onim pričama o kreditu koji se spominje na forumu. No budući da ova 2 hotela imaju pola/pola 3 i 4* cijena bi po nekoj logici mogla biti i veća. Navodno su hoteli u jako dobrom stanju i ne trebaju neka ozbiljnija ulaganja. Cijena bi mogla onda lako biti i veća. Možda je dio plaćen i kroz neko učešće?

Nemoj misliti na m2!

Sigurno nešto od toga[/url] uhvatila je i LRH.

[emo_namigusa]

Prema mojim informacijama iz Opatije i u ljetnim mjesecima se bilježi rast u LRH u odnosu na prošlu godinu. Booking za rujan odličan.
To je jako dobro jer ipak rast u ožujku i kolovozu zbog razlike u cijeni nije isti po prihodu. 1% više noćenja u kolovozu u prihodu na godišnjoj razini nosi kao cca 4% u ožujku jer su i osnovica na koju se računa rast i cijena u kolovozu duplo veći.
Porast prihoda na 3q bi trebao ostati dvoznamenkast.

Nemoj misliti na m2!


Nek se prošeta netko tko je iz Opatije do gruntovnice pa nek izvadi papire da se vidi što se radi. Otići će sve te vile za nečije kredite i dugove. Nebi to bilo prvi puta

Ne treba šetati do Opatije i vaditi papire, sve je na netu i dovoljno je znati barem adresu ..

http://geoportal.dgu.hr/viewer/

http://www.katastar.hr/dgu/

http://e-izvadak.pravosudje.hr/home.htm

vi koji imate internet….jel’ onda limvokor u pravu ili nije ?


…jel' onda limvokor u pravu ili nije ?

Nije u pravu,a kolega grebza je pukao da mu dokaze da nije u pravu. davno sam shvati da je borba s vjetrenjacama uzaludna.Inace ova je informacija nekima nova, a nekima stara gotovo dva mjeseca.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

To sa kreditom je sve sasvim normalno. Uprava je odmah najavila da će se akvizicija financirati kreditom. Banka je upisala hipoteku prije odobravanja kredita a isplata ide po potpisu ugovora koji znamo da je bio 4.7. pa je transakcija tada i provedena. I isplata i prijenos dionica. Nepoznanica je naravno jeli uz kredit LRH i dijelom sama sudjelovala u investiciji što bi bilo također vrlo uobičajeno. Banke obično traže učešće od minimum 20% vlastitih sredstava.

Ja “skromno” mogu samo reći: jesam li vam rekao 🙂

No meni je ovo zanimljivo i iz drugog aspekta. Svojevremeno sam od jednog našeg kolege dobio vrlo detaljnu tablicu imovine LRH, sa izračunima po kojoj je ukupna imovina LRH vrednovana 194 mil eur tj 1,45 milijardi. To je oko 4800 kuna po dionici.
Kod vile Magnolija za koju znamo da je prodana za 5 mil eur, procijena je bila 2 mil eur što će reći da na onu procijenu treba dodadti 3 mil eur, a pretpostavljam da su i ostale vile onda potcijenjene.
U istoj procijeni Ambasador je bio vrednovan 22,5 mil eur. Budući da banke obično upisuju manju vrijednost od procijene, najmanje 1:1,2 izgleda da je procijena koju imam i tu nešto “lošija” tj da Ambasador ipak vrijedi bliže 25 mil. To odgovara i nekim parametrima vrednovanja hotela od 5*. Po onoj procijeni je ispalo 125.000 eur po sobi (tada je soba bilo 180 danas ih je 200 pa je to isto).
Meni ovo samo potvrđuje da je dionica LRH u odnosu na imovinu jako potcijenjena, no poslovanje je do prije koju godinu bilo kakvo je bilo. Kada se sada sva ta imovina stavi u svrhu ostvarivnja prihoda i zarade i cijena će polako prema pravoj vrijednosti.

Nemoj misliti na m2!

Daliborop, samo ne zaboravi, da je novcani tok onaj, koji napravi investiciju interesantno. Naime ako ga nema, onda i novi kupac nece placati premiju. Zato strategija Ostoje stoji, da treba poduzece digniti na razinu, da ce se sa Cresa i Krka vec vidjeti, da tamo u Opatiji novac dere.

LRH je danas cetvrta najveca turisticka kompanija na ZSE. A ucesce institucionalnih ulagaca je malo. Mozda ce nekad i oni prepoznat da turizam je buy i hold. Ali taj interes vec bi postojao, ako bi ulagaci imali dokaz, da jih vecinski vlasnik nece naguziti (što više će se Šehanović baviti sa malim dioničarima što više će biti interesa za kupnju).

@frenki, @daliborop,
Fala na odgovoru

Stvarno zanimljivo trgovanje na HCVT
Jel’ to ja ne znam matematiku i negdje griješim ili ?

Nemoj misliti na m2!

Gotovo neko ima informacije.

Ali sa druge strane to je hot money. I taj je moguce nanjusio bolju/jos brzu priliku.

Nemaju li ju sada već svi?

Nitko baš ne obraća pažnju ali na LRH kupnji stoji 70 komada iznad 2300, a na prodaji se ta količina rasteže preko 2500 kuna, s prosjekom bliže 2500

Nemoj misliti na m2!

New Report

Close