LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa ja mislim, da bi već ove godine konsolidirano imali blizu 100 mio kuna ali bitna ti je smjer:
– upgrade hotela i aktivacija villa 2014
– novi family hotel 2015
– prodaja 2016?

Ne vjerujem u potpuni izlazak SNHO 2016. Prvo “otpada” Opatija, mislim da bi tu mogao na njihovo mjesto ući netko iz hotelske branše, hotelski operater ili neka hotel investment kompanija. Nekako bi mi to bio logičan slijed, ili eventualno neki novoevropski friški HNWI. U hotelskom businessu hrvatsku svrstavaju u emerging markets, a oni vole “okrenuti” novac u par godina uz nešto veći rizik (i popularnost koju ovakvo ulaganje donosi)?

Nemoj misliti na m2!

Eno bloger je obajvio nastavak teme Hrvatski turizam: asset play
malo sam umoran za čitanje
Ne vidim da spominje HCVT ni Koločep, a to su 2 zadnje prave akvizicije koje bi trebale svima nama pomoći u valuaciji drugih turističkih tvrtki.
S druge strane puno se piše, pogotovo u komentarima o Goldman Sachsu a to je priča stara 5-6 godina?
Kao i u svemu ostalom tu se stvari vrte nekako ciklički. Pogledao sam sada malo podatke za 2012 i zapravo su baš pojedinačni investitori preuzeli inicijativu.
High Net Worth Individuals su imali 24% ukupnih transakcija, a i hotelski operatori više kupuju nego prodaju

Nemoj misliti na m2!

opet različite informacije o samoj atmosferi u Opatiji.

Barem nogomet u Rijeci diže pulz [emo_cool]

U ukupnoj strukturi gostiju u cijelom Kvarneru domaći gosti sudjeluju sa manje od 10% i preferiraju privatni i kamping smještaj. U Opatiji je taj podatak i dosta manji, a još manji u LRH. Koliko je njih došlo preko portala grupne kupnje ne znam, no neki dan sam nešto pisao o tome.
Morat će se i vanpansionska ponuda prilagođavati i mijenjati. Ono što je prolazilo u proteklih 20 godina je prevaziđeno i više nije interesantno.
Zaglavili su svi u 80tim. O štandovima i onom vašaru na Slatini da ne govorim.

Nemoj misliti na m2!

Želio sam reći prethodnim postom da hoteljeri prema svemu sudeći rade dobro, poboljšavaju ponudu, preuzimaju vanpansionsku potrošnju, uvode all inclusive, sami organiziraju izlete, grade vodene parkove, animaciju, podižu ponudu i kvalitetu u svojim retoranima.
Mislim da je Funky neki dan pisao da mu prijatelj u Petrčanima koji ima štand kuka? Rekao bi da gosti Falkensteinera imaju nešto drugačije prohtjeve i potrebe. Tako je u mnogim mjestima na moru, treba se prilagoditi.

Evo vam Solaris, tamo gosti u 15 dana ni ne izađu iz resorta tj i kad izlaze idu na izlete koje su im organizirali iz Solarisa.
No vjerujem da je npr Teraneo doveo nešto gostiju Solarisu, ali su i gosti Solarisa posjetili Teraneo. Tako je i sa ostalim manifestacijama, festivalima, koncertima itd.

Nuditi vanpansionsku potrošnju koja konkurira hotelima i nema nekog smisla. Prvo sad se to više ne može raditi na crno, a i hoteli su se trgli.
Svojevremeno su u Opatiji cvijetal pizzerije koje su radile dostavu u hotele gdje su gosti uzimali samo noćenje bez pansiona.

Nemoj misliti na m2!

danas.net

Nekad hit kod bogatih, a danas jedva preživljava na jeftinim arnažmanima

Ljetni sezonski ugođaj u ”kraljici Kvarnera”, Opatiji, može se osjetiti tek posljednjih nekoliko dana, no toliko željene izvanpansionske potrošnje i dalje nema – klijentela koja stiže nema novca za nju, a jeftine last minute aranžmane pokupovali su s velikim popustima na stranicama za kolektivnu kupnju.
Četiri posto više dolazaka i jedan posto više noćenja ovogodišnji je turistički srpanjski rezultat u Opatiji. Brojke koje lagano rastu uvijek izgledaju optimistično, no s terena dopiru negativne ocjene turističke sezone.

Turistička sezona definitivno je podbacila

Njemački magazin žestoko opalio po hrvatskom turizmu
Kakva antireklama
Njemački magazin žestoko opalio po hrvatskom turizmuPred nama još špica sezone Koliko nas je turista zaista posjetilo u srpnju: Trljamo li ruke ili plačemo?
Ugostitelji, turistički djelatnici, trgovci kažu da je promet puno lošiji u odnosu na prethodne godine. Turistička sezona, smatraju mnogi – definitivno je podbacila.

Neki tvrde kako su ovi lagani turistički statistički plusevi razlog suzbijenog crnog-sivog tržišta u domeni privatnog iznajmljivanja. Naime, iznajmljivači su se posljednjih godina svi redom registrirali i redovno prijavljuju svoje goste.

Onaj ljetni sezonski ugođaj u Opatiji može se osjetiti tek posljednjih nekoliko dana u kolovozu, no željene izvanpansionske potrošnje i dalje nema. Razlog tome mogla bi biti i prodaja aranžmana putem web stranica za grupnu kupnju koje nude popuste i koja na taj način u turističku destinaciju priziva klijentelu koja si ne može priuštiti sadržaje izvan onih koji su uključeni u cijenu aranžmana, piše Novi list.

Sezona se svela na 20 dana

”80 posto posto naših gostiju kafića su domaći ljudi koji ovdje žive, odnosno to su naši stalni gosti, to vam sve govori. Sezona nam se svela na 20 dana, a od toga se ne može živjeti”, rekla je jedna djelatnica u opatijskom kafiću.

Turistička radnica Margarita Šepić kaže kako su prazna parkirna mjesta duž glavne opatijske ulice najbolji pokazatelj turističkog prometa.

”Posljednjih tjedan dana u kolovozu promet se malo popravio, ali srpanj je bio prava turistička rupa. Rusi su izostali zbog viza, došlo je možda njih 15 do 20 posto u odnosu na lani. Tu je napravljen veliki propust. Došli su Skandinavci koji su odlični gosti, no opet vrlo malo Talijana koji su i dalje u velikoj krizi.

Nešto je više Engleza, a zahvalni možemo biti da nas ne napuštaju i da su nam i dalje vjerni Austrijanci i Nijemci”, zaključila je.

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Ima tu i vecih problema. Vlasnici dizu hipoteke na hotele a krediti nisu ni dosli u firmu


Ima tu i vecih problema. Vlasnici dizu hipoteke na hotele a krediti nisu ni dosli u firmu

Jako lose povezujes.Sad se zapitaj jesu li nedavno izvrsili kakvu akviziciju. Hoces li broj ZK izvadka o kolikoj se cifri radi???? Hoces li cijenu preuzetog poduzeca???

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Ja samo znam da su prije par mjeseci založili Ambasador i digli kredite, a toga nigdje u bilancama. Ne mogu oni dati imovinu firme za privatne kredite šta god snjima kupovali i akvizirali

Nema u bilancama jer jos nisu sproveli transakciju.
Vjerojatno ce biti u slijedecem Fin izvjescu.

Sve više kapitala kruži oko turista. I kad se akvizicija HCVT realizira, tada se malim dioničarima sprosti oko 2,5 mio EURa i nešto od toga će tražit nove prilike…

Vjerujem, da će nešto od toga biti videno i kod LRH.

New Report

Close