LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čudi me da nitko ne komentira tekst na indexu. Znam da je ova tema puna obožavatelja lika i dijela doticnog ministra.

Sutra ja zadnji dan za predaju ponude za HCVT, sada Hanfa ima 14 dana da odobri ponudu.

Primjetio sam da su sjednice Hanfe sada petkom, a ne više četvrtkom. Četvrtkom zasjeda Vlada pa je valjda nezgodno da zovu i prekidaju sjednicu Vlade da pitaju za “svoje” mišljenje ministra sa početka teksta 😉
( nisam odolio, i ja sam obožavatelj )

Nemoj misliti na m2!

@daliborop
Ovo sa četvrtkom mi je razvedrilo weekend! Respect.

Liburnija do Cavtata …

Nemoj misliti na m2!

U Zatonu (pored Nina) ima slobodnih mjesta u apartmanima. U kampu da ne pričam.
Prvi puta nakon 3 godine … takva situacija da ima praznih kapaciteta u ovo doba.
Još jedan dokaz da i najbolji imaju podbačaj u posjeti.

LRH puni kapacitete do zadnje sobe preko grupnih prodaja. Nista ne stoji prazno.Ie sa 50% popust samo da ne stoji prazno.Oglasavaju se na dosta grupnih prodaja,a ostatak cvili kako nema gostiju(ti ce popusit)

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


U Zatonu (pored Nina) ima slobodnih mjesta u apartmanima. U kampu da ne pričam.
Prvi puta nakon 3 godine … takva situacija da ima praznih kapaciteta u ovo doba.
Još jedan dokaz da i najbolji imaju podbačaj u posjeti.

Cime potkrepljujes svoje tvrdnje, gledao sam na booking.com, nista nije slobodno…

Tako sto sam bio na recepciji i pitao za kolegu direktno.

Na booking.com oni mogu staviti soba koliko hoce.



U Zatonu (pored Nina) ima slobodnih mjesta u apartmanima. U kampu da ne pričam.
Prvi puta nakon 3 godine … takva situacija da ima praznih kapaciteta u ovo doba.
Još jedan dokaz da i najbolji imaju podbačaj u posjeti.

Cime potkrepljujes svoje tvrdnje, gledao sam na booking.com, nista nije slobodno…
[/quote]
ajd otkucajte raspoloživost na njihovom webu za npr. dolazak sutra 07.08. te odlazak 14.08. (dakle dolazak i polazak u sredini tjedna u samoj špici sezone)
http://www.liburnia.hr/hr/


Tako sto sam bio na recepciji i pitao za kolegu direktno.

Bio na stranicama kampa Zaton od Turisthotela, do 18.08. sve puno, onda do 3.09. ima mjesta i onda cijeli rujan pun, gledao sam apartmane….

Rekao sam već neki dan na ova prepucavanja i brojanja svakog gosta da pomalo pretjerujemo. Ja sam počeo postati statistike broja noćenja jer su me iznervirali novinari sa tim stalnim pretjerivanjima o propasti sezone, katastrofičnim predviđanjima itd.
Koliko vidim dioničari HCVT su jako dobro prošli iako je HCVT u 1H imao 9% noćenja manje?
LRH je najavila za ovu godinu povečanje od 7% noćenja i prema najavama uprave za sada je sve prema planu (i nešto bolje). No planovi su malo ozbiljniji i dugoročniji. LRH pokušava izmjeniti strukturu gostiju, i to kao najvažniji subjekt na opatijskoj rivijeri ne samo svojih gostiju nego za cijelu destinaciju. To neće biti tako lako ni brzo. Tko vjeruje u Opatiju kao potencijal, u ovaj menagment koji iza sebe ima neke reference i razmišlja o ozbiljnom investiranju na duži rok ovo mu može biti zanimljivo.
Budući da većinski vlasnik i Opatija za cilj imaju prodaju tvrtke jasno je da će se ovdje stvari za dioničare odigrati u tim preuzimanjima.
Hoće li tržište prepoznati ou priliku ili ne, ne znam i o tome ovisi dali će cijena dionice polako rasti prema zadanim vrijednostim ili će tavoriti na ovim razinama pa onda odletjeti kao sada HCVT. Iskreno, ja bi volio da bude ovaj drugi scenario jer ću u tom slučaju dokupljivati povoljnije.
Sada mi je čak i stanje na burzi zadovoljavajuće jer u raspnu od par postotaka mogu uvijek kupit ili prodati 10ak dionica ako zatreba.

Nemoj misliti na m2!



Tako sto sam bio na recepciji i pitao za kolegu direktno.

Bio na stranicama kampa Zaton od Turisthotela, do 18.08. sve puno, onda do 3.09. ima mjesta i onda cijeli rujan pun, gledao sam apartmane….
[/quote]

Očito da će rezultati biti jako različiti.
Npr grad Zadar ima veliki rast i broja turista i broja noćenja +9% do 31.7.
Domaći gosti su u padu 20% a strani + 15%
Bit će da su ti naši gosti onda pravili gužvu po ulicama i percepciju da je sve puno, a stranci valjda sjede u sobama i na smjene idu na plažu :))

Vaš link …

Ali najbolje se vidi da sve ovisi o tvrtki i kako odrađuju posao po ovome:

“Turistička zajednica grada Vodica objavila je statističke podatke za razdoblje od siječnja do kraja srpnja ove godine. Vodice se mogu pohvaliti ostvarenim dolascima i noćenjima gostiju. Naime, u jednom i drugom bilježi se porast od čak 3% u odnosu na isto razdoblje prošle godine.
Do sada je u Vodice stiglo 95 280 turista koji su ostvarili 520 676 noćenja. Najbolje rezultate bilježi privatni smještaj u kojem je ostvareno 16 500 noćenja više nego lani, što je porast od čak 8%. U hotelskom smještaju situacija je nešto drugačija. Hotel Punta bilježi manjak gostiju od čak 31%, odnosno 10 300 manje noćenja. Hotel Imperijal je imao 9% manje gostiju, odnosno 4 600 noćenja manje nego u istom razdoblju prošle godine. Međutim, hoteli Olympia i Duje na Srimi bilježe porast broja gostiju u odnosu na prošlogodišnju statistiku.”

Bio sam prije par dana dolje baš u Vodicama i sve mi je jasno 🙂

Isto tako Jadranka na Lošinju ima rast od 5%, a Imperijal na Rabu pad od 5%

Mislim da će se polako početi pokazivati tko zna raditi posao a tko ne

Nemoj misliti na m2!

New Report

Close