LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako joj je posao bio da se šuti o LRH to je dobro odrađivala 😉

Zadnji članak u Poslovnom o polugodišnjem rezultatu je dobar primjer loše komunikacije. Samo je izvješće uprave uz nekoliko lijepih brojki, koje stvarno nije trebalo uljepšavati, trebalo razasati na par mail adresa. Ovako dobijete naslov: “Unatoč rastu prihoda od 53 posto Liburnia Riviera i dalje u gubitku”, i podnaslov: “U prvoj polovici 2012. gubitak Liburnia Riviere bio je 15,66 milijuna kuna, što je 29 posto više nego sada.”

Možda se ja i varam i zapravo su ovi naslovi produkt njenog rada koji senzacionalno dobre rezultate kompanije treba sakriti ?
Naslov nije: “LRH smanjila gubitak, prihodi narasli 53%” , niti: “U 2013 gubitak Riviere je 11 mil kuna što je za 29% bolji rezultat nego prošle godine”, ako su upće to najbitniji podaci iz tog izvješća, a znamo da nisu.

Da jedan “naš” nije dao pojašnjenja novinarima iz Novog lista možda bi čitali naslov: “LRH rasprodaje imovinu da se neuspješno izvuče iz gubitaka”, ili “LRH stavlja hotele pod hipoteku, zadužuje se i seli poslovanje izvan Kvarnera”

Ne znam baš previše o odnosima sa javnošću i PR-u ali ne vidim da je to kod LRH dosad bilo baš nešto posebno?

@tramell
Vidim da dosta postate “negativnih” tekstova na temama turističkih tvrtki. Mislite da će manji broj turista znatno uticati na rezultate svih turističkih tvrtki?
Uspoređivati cijenu potrošačke košrice u Bugarskoj, Grčkoj i Turskoj sa Hrvatskom je po meni dosta besmisleno. Ako je cijena jedini faktor kojim mislimo dovesti turiste nećemo napraviti neki posao. Opatija ne treba imati nikakve komplekse i treba se boriti da svoje cijene približi nekim drugim zemljama (mislim to i za neke druge hr destinacije). Po vama je normalno da hotel na Balatonu koji se zove “Hotel Marina Beach Resort” sa 3* ima veću cijenu nego većina na Jadranu? Pazite: Marina!!, Beach!!! Resort!!!!
Ne znam kojem dijelu imena bi se više nasmijao.

Nemoj misliti na m2!

Novinar Novog lista, Žic dobro poznaje LRH i njeno poslovanje. Nisam morao ništa puno ja objašnjavati. Rezultati su za prvo polugodište jako dobri ali su prošli prilično nezapaženo.
Loše vijesti privlače puno više pažnje iako bi zbog omjera loših i dobrih u zadnje vrijeme (osim u LRH) trebalo biti obrnuto.

obratiti pažnju na izjave hotelijera (šehanović)

http://www.vecernji.hr/vijesti/gosti-manje-trose-upitna-zarada-osam-milijardi-eura-clanak-589157

www.lociraj-popust.com

Prema planu znači ove godine EBITDA iz poslovanja 9 mil eur + 5 mil eur od vile
Pa bit će za te hotele u Cavtatu.
Ups, zaboravio sam i oni nešto zarađuju
Pitanje je kakav je aranžman sa španjolcima ali ako sva zarada ostane za LRH (vidim da je prijedlog za skupštinu da se dobit ostavlja) to je još nekih 3,5 mil eur. Kad se na kraju godine konsolidira bilanca to će izgledati jako zanimljivo.

Nemoj misliti na m2!

A HCVT će izgleda teško biti više kupiti ispod 250 kuna?

Nemoj misliti na m2!

kolega, ovo je tema LRH…

ako ste se možda nakupovali HCVT na nagovor izvjesnog kolege prijeđite na temu HCVT, pa drukajte tamo…pozz

Ali stvar je u tome da ne postoji topic HCVT…..za divno čudo…..[emo_zacudjen]

Nema teme HCVT 🙁
Ali sada je HCVT u vlasništvu LRH pa je sasvim primjereno o istoj pisati na temi LRH.

Što se tiče nagovaranja, evo moj post od prije skoro 2 mjeseca, nažalost nisam baš odmah počeo kupovati. Prvo sam se malo raspitivao kod onih koji malo više znaju. Da sam bar odmah prepoznao priliku

4.6.2013.


Imaju li ovi hoteli Cavtat veze sa pričom LRH ili ?

http://www.zse.hr/default.aspx?id=45908

Prošli tjedan protrgovan blok od 19.962 komada po nominali (3,25%)

Vidim da je Vukadin tu u top 10, a on je često u pozicijama SNHO (nekad je radio tamo)

Nemoj misliti na m2!

toni, ovo su dvije povezane priče, a koje imaju dosta utjecaja na LRH

PS: a i ne postoji topic HCVT 🙂

www.lociraj-popust.com

sve znam , mislim da me kolega shvatio što sam htio reći….::)


Prema planu znači ove godine EBITDA iz poslovanja 9 mil eur + 5 mil eur od vile
Pa bit će za te hotele u Cavtatu.
Ups, zaboravio sam i oni nešto zarađuju
Pitanje je kakav je aranžman sa španjolcima ali ako sva zarada ostane za LRH (vidim da je prijedlog za skupštinu da se dobit ostavlja) to je još nekih 3,5 mil eur. Kad se na kraju godine konsolidira bilanca to će izgledati jako zanimljivo.

Ali svejedno stoji ocjena, da LRH još nije stigla na razinu, gdje bi jo mogli nazvati vrlo profitabilna kompanija. Još ne. Ali svakako ima potencial, da se nađe u tom opisu – samo da budu fokusirani na dizanje cijene (putem kvalitete). Jer dodatna kuna prihoda ce u dobrom dijelu ici u dobit.

Naravno da ima tu još puno posla. No lijepo je vidjeti da uprava posatavlja ambiciozne planove, no postavljaju ih i neki drugi pa se onda izgovaraju na ovo i ono, a ovdje se ti planovi ostvaruju.
Vidio sam u polugodišnjim izvješćima i izjava tipa, prihodi su manji 9% od prošlogodišnjih i 11% manji od planiranih!?!? Uglavnom “veliki” direktori u državnim tvrtkama koji su par godina redali pluseve ni krivi ni dužni.

Nemoj misliti na m2!

New Report

Close